bugün

islam deklarasyonu kitabını yeni bitirdim. Zannediyorum kuranı ve müslümanlığı onun kadar iyi anlayan ikinci bir lider yoktur. Enazından son yüzyılda. Dünyadan kopuk ve aslında islamda yeri olmayan ruhban sınıfını çok iyi tahlil etmiş. Mesela diyorki kuranı ezberlemekle, en doğru şekilde okumak için uğraşmakla, tekrar tekrar okumakla o kadar meşguller ki onu yaşamaya vakitleri yok. Ne kadar değerli bir tespit. Ve diyorki kendilerini kuranın rahatlatıcı sesine bırakıp her şeyi boşveriyorlar. Ah diyorum ne kadar da muhtacız böyle bir lidere. islam dünyasının kuranı kerimin öğretileri ile hiç ilgisi kalmamış. Arap dünyasının, orta doğunun ve kuzey afrikanın hali ortada. Türkiye keza içler acısı. Yalan, hile, rüşvet, devlet malını yeme, riya almış başını gidiyor. Toplum popüler kültür imgesi olmuş hocalarla, doğruları söyleyecek cesareti ve vakti olmayan (kadir mısıroğlu ile meşguller) diyanet işleri ile medyayla ve demagog iktidar adamları ile uyutuluyor. Aliya gibi bir bilge krala ihtiyacımız var ama gündüz gözü fenerle arasan bulamazsın.
islam Deklarasyonu kitabını askerde asteğmenizden çarparak okumuştum. Her ne kadar dine inanmasam bile 1000 sene önce yazılan hadis kitaplarından daha iyice bir islam yorumu içeriyor.
“Din de ihtilal de acılar ve ızdıraplar içinde doğar ikisi de refah ve konfor içinde yok olup gider.”
Bosna Hersek Cumhurbaşkanı, Hukukçu Bosna Savaşında liderliği, halkı örgütlemesi ve bilge kişiliği ile Bağımsız Bosna Hersek in temellerini atan son derece enetellektüel müslüman lider. Doğu batı arasında alternatif olarak islam, islam dekorasyonu gibi muazzam eserlerin sahibi.
Doğulu kardeşlerinle birlikte devlet kuruyorsun, birlikte yaşıyorsun, birlikte yiyip içiyorsun sonra doğulu kardeşlerin gelip senin karına kızına tecavüz ediyor, şehrini bombalıyor daha sonra AMERiKA, NATO gelip kıçını kurtarıyor ama batı suçlu oluyor.

Haklısın be Aliya...
görsel
ömrünün sadece ve sadece 8 ayını iktidarda geçirmesine rağmen bu kadar ünlü olan boşnak lider. (bir diğeriyse sadece 1 yıl ile ebulfez elçibey.)
asker kökenli değildir, hukukçudur.
Amerika kurtarıyor NATO kurtarıyor dedi faşist biri...

Aliya işgalci herkese düşmandır...

Başta da ABD ve onun dostlarına...

Allah rahmet eylesin...
Bugün ölüm yıldönümü olan Bilge kral.
Mekanı cennet olsun.
ruhu şad mekanı cennet olsun.
--spoiler--
Savaş, ölünce değil düşmana benzeyince kaybedilir.
--spoiler--
Tek özelliği islamcı olmak olan natocu. Türkiye ve saudi arabiaya güvenip ortadoğu ve balkanların en milliyetçi halkına atar yapmış halkı katliama ugramış, savaş kaybetmiş , dünyanın en saçma barış anlaşmasını imzalamış milli kahraman edilmiş adam.