bugün

(bkz: alija izzetbegovic)
http://galeri.uludagsozlu...om/g/aliya-izzet-begovic/
Bosna Hersek devletinin ilk devlet başkanıdır.
Müslüman aydın ve önder.
RTE kulağına'' Bosna Size emanettir. Buralar Osmanlı toprağıdır'' diyen liderdir.

Hapis yattığı yıllarda "Doğu ve Batı Arasında islam" kitabı yazmıştır.
Bilge kraldır. iyi bir müslüman olabilmek için öncelikle iyi bir insan olmak gerek der.
reyistir.
Sırplar bosna'daki camileri de hedef alır.
Müslümanlar aliya izzetbegoviç'ten kiliselere saldırı izni ister.
bilge kral: "Bizim onlardan bir farkımız olmalı, onlar gibi yapamayız, biz müslümanız" diyerek karşı çıkar.

GÜNÜN KISA TARiHi- nazife şişman
görsel
Yeryüzünün öğretmeni olabilmek için gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir.
"islam güzel de müslümanlar bunun neresinde?" diyebilen, gerçekten bilge; islamiyeti, hristiyanlığı, museviliği, davudiliği özümseyen; dinlerden ziyade insani değerleri ön planda tutan, dünyaya gelmiş liderlerden bir tanesi.

bosna savaşı zamanında almış olduğu kararları dini olarak yargılayanlardan hatalı yahut doğru bulanlar olabilir. fakat şu bilinmelidir ki herşeyden önce insanı, insani değerleri önde tutan bir liderdi kendisi.

mekanı cennet ola.
"islam'ın yanında olmayanlar ancak nefret ve direniş elde edebilirler"

deklerasyon, sayfa 17
Ve her şey bittiğinde,
hatırlayacağımız şey;
düşmanlarımızın sözleri değil,
dostlarımızın sessizliği olacaktır.
Müslüman özgürlük savaşçısı. Islam deklarasyonu kitabının sahibi fikirleri ve kitabi okullarımızda ders olarak okutulması gerekir.
Ben Avrupa ya giderken kafam önümde eğik gitmiyorum. Çünkü çocuk, kadın ve ihtiyar öldürmedik. Çünkü hiçbir kutsal yere saldırmadık. Oysa onlar bunların tamamını yaptılar. Hem de Batının gözü önünde; Batı medeniyeti adına.
Adam var adam gibi.
Bilge Kral. islam deklarasyonu adlı kitabına başlayacağım yakında.
bizzat mezarını ziyaret edip, andığım büyük adam.
herkese örnek olması dileğiyle.
Özgürlüğe kaçışım'dan;

görsel
Bir kitabını tavsiye etmem gerekirse islam deklarasyonunu okuyun.gençlere rehber olacak bir kitap. Kendi zamanının tehlikelerinden, eksiklerinden bahsederek geleceğe ithaf yapmış.

Bir lider. Dava adamı.

(bkz: bilge kral)
bağımsız bosna herkes'in ilk cumhurbaşkanı, bilge kral.
Özgürlüğe kaçışım kitabı okunmalıdır.
güçlü bir lider ve siyasetçiydi. bosna halkı bizim için hep kıymetli olmuştur ama bursada çok ayrı yerleri vardır. Aramızdaki gönül bağı çok kuvvetli. hatta en son 2014 de sayın recep altepe balkanların onursal başkanı seçildi yanlış hatırlamıyorsam.
Allah rahmet eylesin, Bosna için çok şey yaptı, bilge kraldır kendisi.
Fasizme olan antipatisini nazi lejyonlarına katılarak göstermiş lider. Ayni zamanda yaptığı siyasetle nato olmasaydı avrupanin ortasında bir halkın ortadan kalkmasına sebebiyet verecekti. Bunlar hep enteresan iste.
kendisinden ve boşnaklardan özür diliyorum.
neden mi ?
bir şerefsiz, Boşnaklara dil uzattı da ondan.

(bkz: rok)
Babaannemin annesinin kuzeni (dayısının oğlu). Ve ben akraba olduğumuzu geç öğrendim.Babaannemin annesiyle hep mektuplaşırlarmış. Annesi okuma yazma bilmediği için hep mektupları onlar okurlarmış. Öğrendiğimde beni oldukça şaşırtmıştı. Ayrıca hayran olunacak bir insan.