bugün

hayat mektebinde yüksek lisans yaptığı belli olan,
bir okulda verdiği konferans videosuyla izleyen herkesi koparan şahsiyet
kendisini nurcuların cem yılmaz'ı olarak tanıttılar bu akşam ana haber bülteninde. ama gülünecek pek bişey yok aslında anlattıklarında. bol bol vakt-i zamanında okuduğu karma okullardan, öğretmenlerine güya kafa tutmalarından ve oradaki kızların vücut ölçülerinden bahsediyor, aklı sıra dalga geçiyor yani... sonra da 40ına kadar her haltı yemiş de sonra fethullah gülen ile tanışınca imana gelmişmiş... haberi izledikten sonra gösteri yaptığı o "okul"daki öğrencilerin ve videoyu izleyenlerin bu esprilere gülmeden önce sağlam bi "eğitim"den geçirilmiş olması gerekiyor gibi geldi bana.
ilk olarak ana haber bülteninde kimliğini öğrendiğim ve sonrasında videolarını izleyerek hakkında kendimce fikir edindiğim,belli bir dönem her boku yemiş sonrasında doğru yolu bulduğunu iddaa eden kimsedir.
olaya bu şekilde bakıldığında bir problem yoktur aslında. yani birey olarak herkes istediği boku yemekte sonrasında tekrar isteğe bağlı olarak o bokları yemekten vazgeçme hakkına sahiptir. burda asıl önemli olan vermek istediği mesajı veriş şeklinin ve kullandığı uslubun tamamen yanlış olmasıdır. hatta dahada kötüsü içesinde bulunduğu okulda sorumluluk sahibi *bir allahın kulununda çıkıp ' yahu burası dingonun ağırı mı kardeşim sen nasıl konuşuyorsun böyle 'dememesi ve kuzu kuzu dinleyen öğrencilerden birininde bu durumdan rahatsız olmadan her yapılan espiriye gülmesidir.
hakkında iki kere düşünülmesi gereken bir durumdur,vahimdir ve yazıktır.

not:ali tuncay'ında söylediği bazı şeylerin doğruluk bazında değeri olduğunu kabul etmekteyim.
bir okula getirilmemesi gereken fettullahçı.
'ben yaptım siz yapmayın' diyor kısaca kendi kültür seviyesinde*, tinerci-fetocu arası bir kimlik. (bkz: ahmet hakan)
adam islam dinini kabul etmiş biri olmasaydı, ya da bir kaç kendini bilmezin fettullahçı diye hitap ettiği gruptan* olmasaydı, el üstünde tutulacak sandığım kişi.

(bkz: cem yılmaz)
not: sen verebildiğin kadar eksi oy ver, sorun değil. ama önemli olan senin neyi ne kadar bildiğindir.
izleyip örnek alınacak yerde, devamlı eleştirilen insan. Madem o'nun yanlışını bulup söylüyorsun, sen de bok yeme de o'nun yaptığı yanlışlıklardan birşey kap. Ama olmaz o nurcu.
bir hafta önce dine dönüp 5 vakit namaz kılmama sebep 0lan insanlardan bir tanesi. ne seyrettiğiniz önemli değil. ne anlatılmak isteniyor.

''ben her şeyi bıraktım ama kapının önünde duruyorlar'' diyor ali tuncay abi, nefsi, kuvveti, iradeyi anlatıyor. ben bu kadar mübtela pislik bir insandım ama buna ragmen dogru yolu buldum diyor.

haa nurcu oldugunu da burada ögrendim.
stand uplarını cem yılmazınkilere yeğlediğim üstad.
kulak karıştırmadan show yapamadığına kanaat getirdiğim, komik ve sempatik olalım da gençleri tavlayalım yaklaşımına sahip görüntüsü veren şahsiyet. Nurcu reklam aracı gibi duruyor.

iddiasına göre batı'nın yüzde 70'i ensestmiş.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.