1. 1.
  1972 yılında kurduğu, kendi adını taşıyan tiyatrosu halen çalışmalarını sürdürmekte olan, usta tiyatrocu...
  3 ... speechbubble
 2. 2.
  geçen hafta düzenlenen afife jale ödül töreninde yaptığı konuşma ilgi çekici ve iğneleyicidir;

  "hani kağıt paraların gerçek olup olmadığını anlamak için ışığa tutarlar ya. kalpazanlar içindeki atatürk resmini yapamazlar diye. işte bir insana değer verip vermeyeceğinizi anlamak için onu kaldırıp ışığa tutun bi. bakın var mı atatürk silüeti, sonra ona göre davranın"
  8 -3 ... don kişot
 3. 3.
  mehmet ali erbil gibi kendisi de tek bir konuda başarılıdır.
  seslendirmenlik harici portfolyosu boştur.
  4 -3 ... eqin
 4. 4.
  türk sinemasının erotizme döndüğü dönemde sıkı filmler çevirmiştir ayrıca.
  1 ... palta
 5. 5.
  oyunculuğunun yanı sıra fransızcasıyla da övünen ve bunu hakeden başarılı oyuncu.
  1 ... fayaka
 6. 6.
  turkcell reklamlarının hiç değişmeyen sesi.
  3 ... olric
 7. 7.
  ülkenin önde gelen tiyatrocularından biri. geçmişinde çok berbat işlere imza atmışlığı vardır. özetle pornocudur. bu aralar yazarlık kimliği ile de ön plana çıkmaktadır.

  (bkz: kobay)
  (bkz: aile bağları)
  (bkz: oğlum çiçek açtı)
  2 -1 ... vernon sullivan
 8. 8.
  "2006 afife jale tiyatro ödülleri en iyi erkek komedi" ödüllü tiyatrocu.
  gsl mezunudur kendisi.
  -1 ... yasakani
 9. 9.
  galatasaray lisesi mezunu,vapur kaptanını canlandırdığı dizideki aman haa tepkisi ile hatırlanan,o şimdi asker filminde gördüğümüz ünlü tiyatrocu,sesi ile birçok reklam ve filme hayat vermiş kişi.
  1 ... amadeus
 10. 10.
  istanbul'da doğdu. Konservatuar Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. ingiltere'de, Fransa'da tiyatro okudu. Şehir Tiyatroları'nda oyunculuk yaşamına başladı; ülkemizin önde gelen özel tiyatrolarında oyuncu ve yönetmen olarak çalıştı; 1972 yılında Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu'nu kurdu; Türk ve dünya yazarlarının modern oyunlarını sergiledi ve yönetti. 30 filmde başrol oynadı. 45 oyunu Türkçeye çevirdi, çevirilerinin bir kısmı basıldı, hepsi tiyatrolarda sahnelendi. Sayısız radyo ve televizyon oyunu yazdı, yönetti. TV'lerde çok tutmuş dizilerin başrol oyuncusuydu, unutulmaz karakterler yarattı. Yunanistan'da, Almanya'da, isviçre'de, ingiltere'de oyunlarını sergiledi. 1998 yılında Amerika'da Broadway'de sergilenen ve büyük ilgi gören Pera Palas adlı yapımda başrollerden birini oynadı. Yazıları çeşitli dergilerde ve gazetelerde yayınlandı. Kiss FM'de 4 yıldır büyük bir ilgiyle izlenen Gölgede Muhabbet adlı programda izleyicileriyle buluşuyor. Tiyatro oyunlarından bazıları: Düşenin Dostu, Evet Evet Evet, Hakkımı ver Hakkı, Kelebek, ipteki, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Deliler Boşandı, Çılgınlar Kulübü, Orkestra, Oğlum Çiçek Açtı, Babam Dokuz Doğurdu, Uzakta Piyano Sesleri, Ali Harikalar Diyarında, Eski Çamlar Bardak Oldu... Sinema: Canavar Cafer, Namus Uğruna, Çılgın Kızlar, Asiye Nasıl Kurtulur, Arkadaşım Şeytan... Televizyonlarda: Ali Uyanık, Darısı Başınıza, insanlık Hali, Kim Bunlar, Sünnet Holding, Aile Bağları... Ali Poyrazoğlu sinemada, tiyatroda birçok kez en iyi oyuncu, en iyi yönetmen, en başarılı yapım ödüllerini aldı. *
  1 ... yasakani