bugün

listeden zall'ı çıkartıp beni ekler misiniz lütfen? teşekkürler...
zall'ın da bahsettiği gibi müthiş bir ekonomi dehası. öngörüsü son derece yüksek biri. müthiş öngörülü. oyum kesinlikle bebecan'a...

görsel
Ali babacan’ın ekonomi dehası tartışılırken;
1. Kemal derviş’in sıkı kamu maliyesi politikasını, stand-by anlaşmaları gereğince, mecburen devam ettirdiği,
2. Doların piyasalarda gazete kuponu gibi bol ve ucuz olduğu,
3. Biriken dünya kadar deprem fonu,
4. 2000’lerin başındaki stoğa dayalı büyüme rakamlarının,
5. Abd ve ab’nin kıbrıs dahil tüm taleplerine olumlu yanıt vermemiz karşısında, bilderberg üyesi babacan’ın göze hoş gelen dış yatırım çekme başarısının;

Etkileri de unutulmuş sanırım. Keşke o dehasını 2011 krizinden sonra da gösterebilseydi.. hoş, kendisi görevlerini 2015’e kadar devam ettirdi ve bu aralığın bütününde erdoğan ekonomide bütünüyle kendisinin söz sahibi olmasında ısrar göstermiyordu. 2015’in temmuzuna kadar her şey süt limanken, ağustosta anlaşılmaz bir tablo hasıl olmuştu. Çok net hatırlıyorum çünkü temmuz-ağustos arası bir aylığına avrupa turuna çıkmıştım, geldiğimde dolar kuruna inanamamıştım.
masanın gizli efendisi.
altılı masada neden olduğunu anlamadığım bir şahıs kendisi.
ya bu adamdaki islamcılık merakını asla anlamayacağım. adnan menderes'i de anlamıyordum.

olm moncler mont giynip kayağa gitmesini biliyosun, neden kırsala gelince islam satıyosun?

şu huyunuzu bırakın artık da bu ülkede bir şeyler değişsin.
Malum partinin laciverdi olan siyasal islamcı siyasetçi. Truva atı olmasından endişeliyim.
Zall destekliyorsa bir bit yeniği vardır.
artık pek samimi bulmuyorum kendisini. Benim ekşi sözlükte görüşümü cevaplamamıştı ama başka cevapladıkları olmuştu. samimi mi itici mi anlayamadığım bir siyasetçi. ikisinin karışımı gibi ama yakışıklı. Belki de neşeli, sempatik ve güler yüzlü ama pek samimi değil, biraz sinirli gibi.
https://twitter.com/By_Kl.../1636381948263407621?s=20
ekonominin başındayken dolar kuru ortalaması 1.5 tl idi.

ekonomi bakanı olursa ekonominin düzeleceğini tüm kalbimle inanıyorum.
Ali Babacan'dan Togg açıklaması: Yerli otomobil değil ama yerli marka
Yerli otomobil Togg, ön siparişe açılırken Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da katıldığı bir programda konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Babacan, "Yerli parçası ya da katma değer oranı sınırlı olan bir otomobile yerli otomobil dememeniz lazım ama yerli marka tespiti doğrudur." dedi.
Abone ol
Millet ittifakı ortaklarından Deva Partisi'nin lideri Ali Babacan, KRT TV'de Selen Yalaz'ın sunduğu Bir Başka Açı programında gündemle ilgili soruları yanıtladı.

Babacan bir soru üzerine geçtiğimiz günlerde ön siparişi açılan yerli ve akıllı otomobili Togg'la ilgilli açıklamalar yaptı.

"Yerli parçası yada katma değer oranı sınırlı"
Babacan şu ifadeleri kullandı:

"Yerli markaya yerli otomobil denmesine çok taraftar değilim. Çünkü doğru ifade etmiyor. Dizaynını bile yurt dışına yaptırdığınız
pek çok parçasını dışarıdan ithal ettiniz. Baktığınızda yerli parçası yada katma değer oranı sınırlı olan bir otomobile yerli otomobil dememeniz lazım ama yerli marka tespiti doğrudur. Markayı siz kontrol ederseniz siz yönetirseniz markanın sahibi olur ve zaman içerisinde değer katarsanız."

"Çok iyi bir yöneticileri var başarı ortaya çıktı"
"Unutmayalım ki bu proje ancak özel sektörden konusunda uzman şirketlerin el ele vermesiyle gerçekleşmiş bir proje. Devletin kolları sıvayıp da kendi yaptığı bir proje değil. Özel sektördeki paydaşlarına baktığımızda çoğu kendi işinde uzmanlaşmış ve başarı ortaya koymuş firmalar. iyi bir CEO buldular, yönetici de çok iyi bir yönetici. Dolayısıyla böyle olduğunda başarı ortaya çıktı. işi ehline teslim ettiğinizde başarı ortaya çıkıyor. Bu dönemdeki az sayıda başarılı projelerden biri oldu Togg. Burada sürdürülebilirlik önemli. Bu makul fiyatla, makul diyorum çünkü elektrikli otomobiller arasından en düşük fiyatlardan birisi. Yedek parça üretimi tedariği çok önemli. "
***kapasite bu kadar adamda.---------
Zall'ın cumhurbaşkanı adayıdır çok da şey etmeyin.
(bkz: babyface islamcı)
Çok zeki olmaya gerek yok düz mantık. Tüm parçaları biz ütetiyorsak yeridir. Ha dünya markalarıda farklı ülkelerin parçasını takıyor maliyetten dolayı.
Yap-işlet (marizle)- devret (gümlet) modelinin öncüsüdür.
görsel
deva partisi başkanıdır.
Bu adam bir dönem (yani 5 yıl) cumhuriyetimizin devlet başkanlığını yapsa 5 yılda ne kadar ivme kazandıracağını bilseler ne Muharrem ne kılıçdar derlerdi muhalefet. Ali Babacan 80 tane bay kemal eder. Bu benim favori merkez-liberal adayım. Diğer adayım ise milliyetçi kanatdan Sinan Oğan. Tek sevmediğim yanı ise ümit Özdağ ile çok haşır neşir olması. Sinan Oğan aklı selim idealist karizmatik bir devlet adamı potansiyeline sahipken, ümit Özdağ bildiğin liseli yeni atsız okumuş aşırı milliyetçi biri gibi. Ayağı yere sağlam basan politikaları yok.
https://video.haber7.com/...saniyla-logosuyla-girecek

körle yatan şaşı kalkarmış.
Fetöcü vatan haininin tekidir.
görsel
https://twitter.com/ajans...r3u5dHkUVDdrUpuw&s=19

Seçmen kitlesinin tamamı cehapeye oy veremeyecekmiş *
Ulan herif daha yüzde 1 oyu yönetemiyor buna cb yardımcılığı mı verecekler bu kadar oyla ? Puhahahahah.
Samimiyetle söylüyorum; ben bu adama acıyorum usta...
Ahmet Davutoğluyla birlikte düştükleri acınası ve ibret alınası durumdan daha da ziyade, vücut dillerine, hal ve hareketlerine, dün ve bugün perspektifinde eylem ve söylemlerine bakınca; Bu kişiler adına utanmakla birlikte acıyorum Allah sizi inandırsın.
Radikal denen liseliyi pek sevmesemde bu konuda haksız bulduğum kişi. Madem ikinci turda Tayyip'in karşısında kim kalırsa kalsın oy vermek elzemdir diyeceksin sonrada ikinci tura ince kalsa oy vermem diyecek yada bunu diyeni savunacaksın. Tayyip'in ekmeğine yağ sürmektir bu. Ben Tayyip'in karşısında kim varsa ona verecem. ince ikinci tura kalırsa vermem diyende tayyip'i dolaylı yoldan başa getirmeye yardım eden biridir..
ikinci turda muharremun kalma ihtimali var mı.yok.
Olmayan ihtimal üzerinden kafa sikmeyin.
Maarem yüzde 5 alsa büyük başarı .
Bi bu birde a.davutoğlu bunun ikisininde seçim sonrası ne olacağını merak ile beklemekteyim.