bugün

evi arabayı sat ales'e bas.
(yatırım tavsiyesi değildir)
Heyecanla bekliyoruz bakalim.
yarın değil öbür gün olacak olan sınavdır.2014 öncesi ve 2014 sonrası diye ayrılmış diyorlar sorular için.zormuş öncesine göre simdiki sınav ve soruları. namık kemal üni. de gireceğimdir.herkese başarılar diliyorum.
gidip sınav yerlerine bakmak gerekendir. kimse unutmamalı...
valla stresi sarmış olan sınavdır.
yarın çapımı ölçmek için gireceğim sınavdır. ha es kaza 80+ alırım çok da iyi olur güzel olur tamam mı. ayrıca hayatımda ilk defa bir imamhatipe adım atacağım.
Yine adam akıllı hazırlanamadım sınava umarım iyi geçer. Herkese şimdiden başarılar yazar dostlarım.
gençler kolay gelsin, kaleminize kuvvet !.
Herkese başarılar 3 kur çözecek kişi için 40 soruya 60 dakika düşüyor sorulardan yapamadığınızı hemen geçin zamanı iyi değerlendirenleri ölçmeye yarıyan bir sınav olduğu için ona göre davranın.
Benim de yeşillendireceğim sınavdır. ilk gez giricem nasıl soruyorlar acaba diye düşünürken biraz önce sınavın 3 saat sürdüğünü öğrendim. E yuh. Neyse kötü geçerse geleceğim üç saatlik sınava mı bağlı diye tatava yaparım ne yapayım. Herkese başarılar. Hak eden kazansınasdffç.
içinden geçicem onun. Hadi millet görüşenzi.
Ulan hayatimda ilk defa uyuyakaldigim icin bir ösym sinavina giremedim. Bereket gecen sinavdan puanim var ama yazik oldu 90 tl ye dedirten sinav.
gayet kolay olan sınavdır. geometriyi unutmuş olmasam sayısalı 80 çekebilirdim. hayırlısı.
okuması keyifli ama sonbahar alese göre bence daha zor olan sınavdır.
bergel,gogol,google gibi paragraflar güzel olmuş hele ki oğuz atay sorusunu yavaş yavaş okuyup tutunamayanlara özellikle hikmet benolu görünce poyraz karayeli işaretlemek istedim vesselam.

mat 2 ye zaman kalmadı sonuçta hepsini çözmek inanılmaz bir hız istiyor. bir de ales sınavına girdikten sonra şehir dışına çıkmak alışkanlık oldu.
Mat 1 ve sözel 1 kısmı anlamsız şekilde kolay gelen sınav. Mat 2 nin geometrisi ve birkaç sorusu gözlerimi kanatırcasına zor ama biraz teknik detay bilen için kolay görünen bir sınavdı. Sayısal puana ihtiyacım olduğu için söz 2 kısmına hiç bakmadım ancak lezzetli sorular olduğu söylenmekte.

iki talihsiz sınav sonrası alınan 65-70 bandında skorlardan sonra hedefime varabileceğimi düşündüğüm sınav.

80 is coming.
Sınava girenlerin sonbahar alesteki sözel sorularına zorluk kıyasını yapıp bana söylemesi gereken sınavdır.
sözel mantık soruları bu sınavda daha kolaydı, 15 de matematik yaptım sözelden kalan 1 saatlik sürede. 90+ geliyor inşallah sözlük.

diğer aleslerden daha kolaydı, sonbahardaki fabrika-mobilya mantık sorusu gibi bir fecaat yoktu en azından.
7 mayıs 2017 pazar günü 10:00 ile 13:00 saatleri arasında gerçekleştirilmiş akademik personel ve lisansüstü eğitim giriş sınavıdır.
kişisel tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki gerçekleştirilmiş olan son üç sınava göre bana daha kolay görünmüş sınavdır. özellikle sözel-1 olarak adlanan bölümün içerisindeki sorular baş çatlatmayan cinstendi. mantık soruları bir önceki güz 2016 sınavına göre bir hayli kolaydı. 45-50 dakika içerisinde bitirdiğim bölümde 4-5 yanlışı geçtiğimi düşünmüyorum. sayısal-1 ve sayısal-2 bölümlerini geometri bölümleri hariç 4-5 soru dışında çok kolay buldum. sadece verilen bilgi üzerine birbirine bağlı sorular sınavın ilerleyen dakikalarında gereksiz vakit alıyor, bu hataya bu sefer az düştüm ve takıldığım soruları direkt olarak geçerek sonrasında farklı bir bakış açısıyla çözmeye gayret ettim. 79-84 puan aralığında bir puan alacağımı düşünüyorum. sınava girmiş olan herkese başarı dileklerimi sunuyorum. geçmiş olsun.
Tahammül edemeyerek erken çıktığım sınav. Gerçekten de belli bir yaştan sonra sınavın her türlüsü kafa sikiyor sadece.
Uzatılan süreye rağmen hala soruların aşırı zaman aldığı sınavdır. Yine de fena değildi.
Paslandığım gerçeğini suratıma vuran sınav. Keşke az biraz çalışsaydım.

Sözel 1 de sözel 2 de çok kekti. Çatır çutur hallettim. Full e yakın çekmem içten bile değil. Ancak matematiği resmen unutmuşum ben. Sayısal 1 bile terletti. Ulan bunu nasıl çözüyorduk yaa diye düşünmekten sınava odaklanamadım. 20 tane de banko matematik yapıp çıktım.

Artık ne gelirse.
Bizden geçmiş bee dedirten sınav. Sırf sınav havasını solumak için girmiştim. Ama kalabalığı görünce aşka geldim. 1. 2. Bölüm yapmışlar biz görmeyeli MB neyse sozelden başladım sayısal çıkışlı olmama rağmen. Tatlı sorular vardı ama zmaan aldı doğrusu. Say 1 ilk sayfa iyidi ama sonra tokezlemeler baş gösterdi. 1 saat mat 1 de patinaj yaparak bitirdim vesselam. Bakalım artık sonuç nolur.
Ömer halis demirli soru 80 di sanırım. Kareye çizilen 2 doğrulu olasılık sorunu yapan mesaj atarsa sevinirim.
Normalde başkasının benden kötü durumda olmasına sevinmem ama yetiştiremeyenleri gördükçe içim rahatlıyor ilk defa süre sorunu yaşadım genelde bi tur daha bakacak vaktim olurdu
Soruların zor olmaması ama çözümünün uzun sürmesi çok can sıkıcı
Bilmediğim yapamadığım bi soru olsa aman derim de bu iş olmadı galiba .
Ösym takviminde açıklanma tarihi 8 Haziran göstermekle beraber bazı haber siteleri 24 Mayıs gibi bir tarih vermişler. Resmi tarih önemli tabi ama 8 Haziran çok geç değil mi yahu?