1. 1.
  (bkz: atatürk kültür merkezi)
  2 -1 ... vernon sullivan
 2. 2.
  taksim meydaninin bir tarafini boydan boya kaplayan, mimari acidan ve kullanilabilirlik, ise yararlik gibi kistaslara gore kesinlikle basarisiz ve musrif bir bina.
  yikilip yerine daha mantikli bir sey yapilmasi istenmisti bi ara. ama sirf isminden dolayi buna karsi cikmisti birileri.*
  3 -2 ... child
 3. 3.
  adapazarı kültür merkezi.

  sakaryanın en popüler mekanıdır. tam şehrin göbeğinde olması hasebiyle de en çok buluşulan mekan olma özelliğini barındıran, cafe, sinema, * tiyatro ve konferans salonu gibi ayrı ayrı bölümleri olan çok amaçlı hizmet yuvası.
  ... brhmbl
 4. 4.
  istanbul'un göbeği Taksim'de,istanbul'un kültür-sanat yaşamının kalbinin attığı mekandır.Bina,cumhuriyt döneminin mimari anlayşını yansıtmaktadır.Fikir babası Dr. Lütfü Kırdar'dır.Çok çeşitli eleştirilere maruz kalan bu bina tüm istanbulluların malıdır ve gerçek istanbullular binanın yıkılmasına kesinlikle karşıdır.
  ... pucca
 5. 5.
  (bkz: bkm)
  ... manson
 6. 6.
  türkiyenin en iyi mimar ailesinin baba üyesinin* bir eseri olan,kimi insanlar için varoluş sebebi olan* aynı zamanda bir çok insan için başka bir çok anlamı olan,taksimin değişemez,değişmemesi gereken bir parçası olan bu binayı kimi dar görüşlülerin yıkmak istemesi gerçekten üzücüdür.
  ... danaid
 7. 7.
  istanbul'un iki önemli sahnesi Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi ile Atatürk Kültür Merkezi'nin yıkılmak istenmesi sanatçı örgütlerini harekete geçirdi. Birçok sanatçı örgütü, bugün saat 11.30'dan itibaren AKM'nin önünde 'Salonlarımız Yıkılmasın' eylemi düzenliyor. TOBAV, TOMEB, DETiS, OYÇED, iŞTiSAN, TEB, UPSD gibi kurumların organize ettiği eylemde ilk olarak opera sanatçıları aryalar seslendirecek. Dans gösterisinin ardından meslek örgütlerinin bildirileri okunacak. Daha sonra Orhan Şallıel'in piyanosu, Hüsnü Şenlendirici'nin klarneti eşliğinde Sezen Aksu'nun 'Ah istanbul'u seslendirilecek. Şiirlerin de okunacağı, Cahit Berkay, Emin igüs, Ufuk Karakoç gibi isimlerin şarkılarıyla renk katacağı eylemin sonunda opera sanatçıları Muammer Sun'un 'Bozkırın Sesi'ni seslendirecek. * *
  ... arsmagna
 8. 7.
  gerçek bir ucube.
  sydney opera binasını hayal ediyorum , kangurudan sonra avustralyanın en önemli ihraç maddesi. neyse vazgeçtim hayalimden.
  1 -1 ... dragonhead
 9. 8.
  istanbul teknik üniversitesinde akışkanlar mekaniği dersinin kodudur. isminden de anlaşıldığı üzere adamın amına kor. hele ki akm 205 kralını tanımaz.

  not: merak eden buyursun gelsin. pazartesi çarşamba saat bir buçukta gümüşsuyu kampüsünde.

  (bkz: somun vida itü makina)
  ... chazsmyr dhuunyl
 10. 9.
  ideolojik saplantılar ve garip takıntılar uğruna ''yıkılıp yerine avrupa'nın en büyük sanat merkezinin yapılmasına'' engel olunarak,ayakta kalması sağlanan ve yakın zamanda restore edilecek olan mimari ve estetik fukarası çirkin binadır..

  yahu neyi restore edeceksiniz birader ? akm,osmanlı yada bizans'dan kalma tarihi bir eser midir ? nedir yani ? bok gibi bir binadır..hiçbir estetik unsur da barındırmaz..restorasyon ile falan adam gibi bir sanat merkezi olmaz orası..teknik olarak imkansız bir defa..

  alın münasip bir yerinize monte edin şimdi..eğer abuk sabuk ideolojik saplantılar yüzünden muhalefet etmeseydiniz,oraya şimdi avrupa'nın en büyük ve en görkemli sanat merkezi yapılacaktı..

  üstelik adı da aynı kalacaktı ''atatürk kültür merkezi'' olarak..

  şimdi sormak gerek...atatürk adına bu çirkin bina mı yakışır yoksa avrupa'nın en görkemli ve büyük sanat merkezi mi yakışır ?
  2 -3 ... hazreti muz