bugün

will smith'in oğlu jaden denen veletin döktürdüğü film.

filmin aradan sonrası daha güzel. gözünüzü kırpmadan izliyorsunuz.
uzayda geçen bir film gibi görünse de aslında bir baba ile oğlunun içinde yaşadıkları fırtınayı anlatıyor. filmin ikinci kısmı daha heyecanlı. siyahi bir babanın çocuklarına çin ve japon isimleri vermesi ise ayrı bir konu.
eh film. will smith'in daha kötü bir filmi yok sanırım, zaman geçirmek için izlenebilir.
will smith için gitmeyin çünkü film smith'in oğlu Jaden Smith üzerine kurulu. ben bu hatayı yaptım siz yapmayın efenim. çocuğun oyunculuğu size yemin ediyorum küçük emrah tadında. o bakışlar, o tripler. aman tanrım. filmde ki amerikan asker klişeleri de çok boğucu.
gelelim filmin konusuna ve görsellere. her ikisi de çok iyi. ama konu senaryoya işlenememiş çok kopukluk olduğunu hissediyorsunuz dolayısı ile bekleneni veremiyor. görsel çalışmalara bir şey diyemem. hollywood bu konularda çok mesafe aldı. o kadar ki artık çoğu filmler sıf görsel şölenleri yüzünden izlenir hale geldi ve oyunculukların önemini yitirdiği bir devre doğru adım atıldı.
sonuç olarak farklı bir film tercih etmenizi öneririm.
Will Smith'in oğlu mu la bu? Bundan olsa olsa Lamia olur. Neyse genctir daha kendisi. Umarim bir an önce babasının çeyreği falan olabilir. Konu çok kopuk. Ama ilginçtir ki film hemen bitiyor. Bir şekilde (ama nasıl bilmiyorum) izletiyor kendini.
görsel efektleri 10 numara bir bilim kurgu filmi.

amma; farklı olmak adına, senaryo iyice absürd bir hal almış.
--spoiler--
komutanın(Will Smith) karısı uzay gemisi motoru dizayn eden bir mühendis. holografik ekran bilgisayarlarla filan çalışıyor. evler ultra modern, iç tasarımları harika, askerlerin elbiseleri ultra teknolojik, otomatik renk filan değiştiriyor.

herbişeyleri ultra modern olan insanoğlunun yaratıklara karşı kullandığı silah: mızrak!?
sustalı gibi, iki taraflı, ikiye ayrılabilen egzantrik, artistik bir mızrak.
bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
--spoiler--

büyük bir hevesle izlenmeye başlanılan filmin ilerleyen sahnelerinde, insanda şöyle bir tepki oluşuyor: "bu ne la?" *
will Smith'in yan eleman olarak rol aldığı film. shayamalan filmin kurgusunu "korku" üzerine kurmuş. Bir takım abuk sabuk Budist yaklaşımlarla güya mesaj vermeye çalışmış. tabii olmamış.
şimdi efendim ben normalde hayatımda imdb sitesine oy vermek için hiç girmedim, girerim ve film ile ilgili bilgileri okurum. Bu filme özellikle 1 verebilmek için imdb sitesine girdim. affedersiniz ama sikkonunda ötesinde saçmalığın daniskası derler ya işte öyle mal gibi salak bir film olmuş bu. insanların ürettiği, ortaya çıkardığı şeylere saygım vardır, beğenmesem bile yorumda yapmam ama bu film için hala hırsımı alamıyorum. özetle izlemeyin izlettirmeyin.
film bitip de jenerik akmaya başlayınca dakika bir gol bir misali m night shyamalan ismini görmemle birlikte kocaman bir hasstir çekmeme sebep olmuş görüntüler topluluğudur. neden izledim? kickass torrent'te 1,43 gb'lik sürümüyle görünce bir bakayım dedim. yify sağolsun, adamlar iyi çalışıyor. will smith'i görünce nedense yönetmeni kim, senaryosunda kim var diye merak edip de bakmamıştım bile. bu da böyle bir gerizekalılığımdır.

filmin genel bir kritiğini yapmaktansa şöyle diyeyim de siz anlayın: m night shyamalan, bir filmi izlememek için fazlasıyla yeterli bir sebeptir. yönetmiş olması da gerekli değil, yapımcılığını üstlenmiş olması ya da kıyısından köşesinden senaryosuna bulaşmış olması bile o filmden uzak durmak için yeterli bir sebeptir. daha önce de söylemiştim, bu herif the sixth sense'i çektikten sonra elini eteğini bu işten çekecekti ama artık çok geç. herif sülük gibi yapıştı, dünyada bırakmaz artık.

kurgucunun ta amk! kitai midir katai midir nedir, çocuğa sahnede bir bakıyorsun, koltukta oturuyor, sonraki sahnede bir bakmışsın ayağa kalkmış. lan arada üç saniye yok amk! ne ara kemeri çözdü, kıçını kaldırdı da koltuktan 7 metre uzaklaştı bu oğlan!

son olarak, önemi var mı bilmiyorum ama bu görüntüler topluluğunun imdb puanı an itibariyle 4.9. bu noktadan sonra izleyip izlememek size kalmış. illa izlemek istiyorsanız da yify tercih edin, 1.43 gb, mis gibi. diğerlerini de boşverin, baytlarınıza, bitlerinize yazık amk.
iyi olmadığı kesin ancak çok kötüde demek istemiyorum, sadece beklentilerim doğrultusunda çok sönük kaldı film.

aslında filmin asıl problemi maceranın iki kişi(hatta tek) arasına indirgenmesi. mesela hava aracından 5-6 kişi kurtulsa ve yine sinyal cihazını bulmaya çalışsalar film belki sıradan olurdu ama bu kadar kötü olmazdı. bu şekliyle yavan, tatsız tuzsuz bir film olmuş.
son zamanlarda izlediğim en kötü sinema filmi desem yeterli olur sanırım ki aslında öyle kolay kolay bok atan bir insanda değilimdir ama bu film bildiğin sik gibi olmuş. aylar önce fragmanları döndüğünde çok büyük beklenti içinde olmasamda konusu itibarı ile farklı birşey geliyor galiba demiştimde fena yanılmışım.

o mantık hataları, vasat oyunculuk, göze batan efektler, klişe sahneler vs vs hangi birini sayayım amk?.. vaktiniz çoksa bile izlemeyin başka birşey izleyin bence.
M Night Shyamalan'a niye hala film çektirildiğini uzun uzun düşünüp torpilden başka neden bulamamaya neden olan son film.
2 kişiyle çekilen sikindirik film. hem filmin sonunda anlıyoruz ki balinaların soyu tükenmemiş. bu tür filmlerde uzay gemileri neden hep suda yaşayan hayvanların şeklinde oluyor hep merak etmişimdir. buradaki uzay gemisi vatoz şeklinde idi.
içinde bol bol mantık hataları barındıran filmdir.

düşün üzerindeki elbise uçurumdan atladığında seni uçurabiliyor ama soğuk bastırdığında ısıtma özelliği yok.

abd sinemasında dünyanın sonuyla ilgili bol bol filmler çekilmeye başlandı ki ...

ulan büyük bir göktaşı dünyaya yaklaşıyor da bunu sadece siz mi biliyorsunuz ey coniler ???
yönetmeni ve kendisi hakkında çok kötü yorumlar olan filmdir. açıkçası bende uzun süre direndim, okuduğum yorumları unutayım diye sonra dün harddisk imde görünce hadi izleyeyim dedim. öncelikle kurgu gayet güzeldi, insanı merak ettiriyor falan filan ama çok fazla açık vardı gibi filmin gidişatında. birini yazacağım anlamış olan varsa mesaj atıp beni aydınlatabilir.
örneğin:
-spoiler--
şimdi smith ve oğlu dünyada nefes almak için yuvarlak zımbırtıdan içlerine çekmek zorunda değil mi, yani dünya da oksijen yok gibi bir şey. peki diğer hayvanlar nasıl nefes alıyorlar? aslandır, maymundur, kuştur? hadi onlar evrim geçirip alıştılar diyelim insanlar niye bu evrime tabi tutulmamışlar?

-spoiler--
dünya: yeni bir başlangıç ismiyle şu an show tv'de yayınlanan film.

izleyecek başka bir şey yoksa izleyiniz. will smith'in en kötü filmidir.