bugün

bazı çevrelerin " ülkemizde o kadar aç varken afrikaya mı yardım edilir" sözüne inat kesinlikle yapılması gereken yardımdır. cünkü.. bu topraklar üzerinde yardıma muhtaç biri varsa en yakın komşusu ona bir kap yemek verecek insafa sahiptir.. ama ! afrikada öyle bir durum yok. çünkü herkes fakir ve herkes ortak bir paydada toplanmış.. sefalet. araplara sözüm yok. onların götüne girecek kazıklar belli.
öncelikle;
(bkz: afrika ya yardım kampanyası)*

yüzlerce yıl emperyalistlerin kanlarını emdiği afrika ülke ve toplumlarına yardım edilmesi kadar kişilikli bir davranış yoktur. burada sorunum yoktur. isteyen yardım eder; överim bile. yalnız...

türkiye'de sosyal devletin bitirilmesi ile ortaya çıkan durum da ortaya konmalıdır. çalışabilecek durumda olup da çalışamayan milyonlarca kişi var bu ülkede. çalışanların durumu ise onlardan pek farklı değil çünkü çoğu emekçiye verilen ücretler yoksulluk sınırının ve hatta açlık sınırının altındadır. toplumda orta direk bitmiştir. ülkenin tüm varsıllığı bir avuç yandaşın ceplerine dolmaktadır. -buna neden olanlar hâlâ %49 oy alıyorlar; ayrı konu- devletin temel görevleri bir bir kapitalizme peşkeş çekiliyor. eğitim, güvenlik ve sağlık bunların başında gelmektedir. eğitim için yapılan tek şey bina dikmektir ki onun da nedeni kent içinde kalan değerli topraklarda bulunan okulların arsalarını gene yandaşlara peşkeş çekmektir. okulları bile topluma şirin gözükmek derdinde olan "sanatçı"lar yaptırmaktadırlar. evine ekmek götüremeyen babalar; çocuğuna bir tas çorba içiremeyen analar; gece açlıktan midesi acıdığı için uyuyamayan çocuklar; ve hatta kocası cinnet geçirdiği için türkiye'de her gün ölen iki kadın... bunlar artık sıradan şeyler.

işte tüm bunlar ve daha beterleri artık türkiye gerçeği oldularsa önce kapımızın önünü temizlememiz gerekmektedir. önce sınıfsal ayrımı besleyenlerin besinlerini kesmeli sonra da bu besini ulusun geneline dağıtmalıyız. ne zaman ki bu durumlar düzeltilir işte o zaman türk ulusu'ndan başka ülkelere yardım etmeleri istenebilir.

haaa, toplumu sömürerek cebini şişirenler gene bir halkla ilişkiler numarası yapıp "afrika'ya yardım ediyoruz" derlerse de onların ağızlarına sıçayım!

sen çalmasan da türk ulusu açlığa ve yardıma mahkûm olmasa; nasıl olur?

not: afrika'da tabiî ki âtıl durumda bekleyen işgücü vardır. ancak bunun sorumluluğunun biri afrikalılar ise 1000'i emperyâlistlerdir.
afrika'ya yardım almayı değil buna ihtiyaç duymamayı öğretmek en temizidir.
sömür sömür sonra yardım et.
afrika yazıp 5601'e göndererek 5 liralı yapılabilen katkıdır.
Türkiye'nin kendi sınırları içindeki açlığı bitirip yurt dışına açılma eylemidir. Bir de ramazan ayının diğer 11 aydan mübarek olması sebebiyle "yardım" kavramının bu ayla özdeşleştirilmesidir. Evet diğer 11 ay kimse bir şey beklemesin.
kızılay yardımı için de afrika yazıp 2868'e gönderilebilen kampanyadır.
"afrikaya ilaç göndermeye karar vermistik; fakat hepsinin üzerinde tok karına yazıyordu."
mazlum ulusları yıllarca sömürerek elde ettikleri refah ve zenginliğin etrafına tel örgü çekip adına da avrupa birliği diyen, zavallılardan çaldıkları ile zengin olan, hırsızlık yaparak yıllarca refah ve şaşaa içinde yaşayan adilerin uçaklarla attıkları un, bulgur, pirinç gibi şeylere denir.
güncel Önemli Başlıklar