bugün

entry'ler (744)

silinmelerine ragmen unutulmayan sozluk yazarlari

(bkz: ayriliksevdayadahil)
(bkz: woman in red)

şimdilerde ekşide koşturuyorlar.

woman in red

ekşi sözlük'te başka bir kullanıcı adıyla okurlarına hizmet vermektedir.

evlenmeyi çok isteyen kızlar

evlenmek istedikleri için itin götüne sokulurlar efendim.

evlilikten korkan ya da aradığını bulamayan dolayısıyla hayat planlamasında evliliğe yer verememiş 30 yaşındaki bekar kadın başlığı altında yine itin götüne sokulurlar.

o yüzden sen yine bildiğin gibi yaşa.

eski sevgilinin orospu olduğunu öğrenmek

sözlüğe gelip ben bu yazıyı sana yazdım başlığı altında ağlanılacağına delalet eder. bizleri yine kara günler beklemektedir.

orospuluğun alemi yok, kandırmayın şu saf Anadolu çocuklarını!

kezban

türk erkeğinin bilinç altındaki evlenilecek kızdır. birbirimizi kandırmayalım.

30 lu yaşlarda olup utanmadan sözlük yazarı olmak

30 yaşına gelince hayatının çok acayip değişikliklere sahne olacağını sanan ergen küçümsemesidir.
30'a 1 kala söyliyim ben, daha da sıkıcı hale geliyor, bir de evet, seninki kesin öyle olmaz!

işim var, iş tecrübem var, hayat tecrübem var, bilgim var, arabam var, evim yok, o da olsa daha fazla zaman ayırıcam. şimdi ben yazmıcam da kim yazacak lan?
sen önce bi hayatını kur hırt.

kedi besleyen otuz yaş üstü bekar muhendis kadın

hayatında hiç 30 yaş üstü bekar mühendis bir kadın tanımamış ergenlere tipiyle, geleceğiyle ve yaşam tarzıyla ilgili zorla bişeyler saçmalatmış kadındır.

kadın cinayetlerinin artmasının nedenleri

erkeklerin hızlı değişen topluma ayak uyduramamalarıdır belki de.
annelerimiz zamanında yaşanan 'kocam değil mi döverde severde' zihniyetinin değişmesidir belki de.
ekonomik özgürlüğünü dolayısıyla gücünü kazanan kadının dayağa, erkeğin de gidebilecek bir kadına tahammül edememesidir belki de.
kadının sürekli gelişmesi, erkeğin yüzyıllardır yerinde saymasıdır.

'Madem karım çalışıyor, artık bana bağımlı değil, o zaman ben bir hiçim.. dur şunu öldüreyim de kendime geleyim' demesidir belki de. ve evet, bu cinayetlerde rol oynayan sözde erkeklerin özünde birer hiç olduklarının bizde farkındayız elbette.

itü sözlük

benim için ekşiden sonra gelen sözlük.

ekşi kadar götü kalkık değildir yazarları. yeni insanlarla tanışıp sohbet edebildiğim, kendini okutabilen yazar sayısının çokluğundan mütevellit severek okuduğum sözlüktür.

uludağ gibi ergen ve boş beleş adamlarıda zaman zaman barındırsa da, okumak için ekşiden sonra tercih ettiğim, yazmak için gittiğim, çünkü yazılanların okunduğunu bildiğim, çünkü bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamayı önemseyen insanların olduğu sözlüktür efendim. kendinizi geliştirmek için gidebileceğiniz 2 sözlükten biridir. sıçmak için de uludağ'a uğrayabilirsiniz, orada gelişmeyeceğinizin garantisini verebilirim.

ekonomik özgürlük ayağına çalışan kadın

kadınlar kendilerine hayvanmış gibi davranan adamların yanında kalmaya devam etmemelidir. bunun için de ekonomik özgürlük ilk şart.

lc waikiki den giyinen varoş tayfa

orta sınıfa mensup vatandaştır. hepiniz gibi..

namuslu ayağına yatan kadınlar

namus yoksunu erkeklerin çapkınlık kılıfıyla yaşamalarına benzer halleri.

barney stinson yapınca komik biz yapınca abazan

dizi, film, çizgi film karakterlerinde her zaman yaşanan çifte standarttır bu.

gerçek hayatta 'trajedi' olarak nitelendirilecek bi çok olay çizgi filmlerde komikmiş gibi işlenir.

gerçek yaşamda 'insan değil', 'hayvan bile yapmaz bunu', 'manyak', 'sosyopat', 'idam geri gelsin' diyerek yargılayacağın adamlar* dizilerde ve filmlerde arkadaş/sevgili olmak istediğin, hayranlık duyduğun biri haline ge(tiri)liyor.

burhan altıntop gibi bir adam gerçekten çevremizde olsaydı gülmezdik. sinir olurduk ve arkadaş olmak istemezdik mesela. biz izleyici olarak gülerken bu adama, dizinin içindekiler bu karaktere zaten sinir olmaktadırlar.

barney stinson'da bunlardan biri yalnızca. evet barney komik şeyler yapan bir adam. bu adam bütün bu yaptıklarını gerçek hayatta yapsaydı kadınların sevmediği bir adam olurdu zaten. tıpkı diğer abazanlar gibi. keza dizinin içinde de kadınların sevmediği bir adam zaten.

sevgiliye at gibi kokuyorsun git bir duş al demek

sevgiliyi bilmem, ama yanımdaki stajyer duş almamaya devam ederse, ya o gider ya ben ölürüm.

yeteneğin ne diyince evi çekip çeviririm diyen kız

efendim annemlerin zamanında komşu kadınlar kızlarını ev hanımlıklarıyla överlermiş.

lakin anamların zamanında bu kızların tasviri "ağııır terzi" cümlesiyle özetlenirmiş.

e komşu teyze içinde önemli olan bu değil midir? oğlana alınan kız eve ekmek getirsin diye alınmıyorsa biçki-dikiş, nakış, yemek, temizlik, ütü biliyordur diye alınır.

kısa boylu çirkin kel şişman aptal ve fakir olmak

'sevmek' gerek. o zaman insanın gözü ne boy görür, ne meslek, ne de tip. Ama sevmeyince kılıf gerek. işte bunlar da onlar.

yengeç burcu sözlük yazarları

yürüyüşleriyle kendilerini ele vermişlerdir.

erkeklerdeki güçlü kadın fobisi

erkeklerin gördükleri yerde uzaklaştıkları kadın olmaktır. çünkü erkeğin kahramanı oynayamadığı bir ilişki sorun sende değil bende ile biter

cep telefonunu kurcalayan sevgili

'ben böyle şeyler yapamaam saygısızlık bua' 'böyle şeyler özgüvean eksikliğinden kaynaklanır' gibi gereksiz triplere girmeyen sevgilidir. herkesin herşeyi yapabileceğini bilir. aldatıldığını en kısa zamanda öğreneceği için de akıllıdır.

saklayacak bişeyi olmayan insanlar cep telefonlarını sevgililerinde gizlemezler. sevgilinin yanında telefonu kapatmazlar/sessize almazlar. hani sevgili candı? ama sen internetten hatun/adam kaldırıyosan, eski sevgililerine arada göz kırpıyosan, sağa sola mavi boncuk dağıtıyosan korkarsın tabi.

ucuz kızların erkeklerde yarattığı özgüven

(bkz: abazanların kızlarda yarattığı özgüven)