bugün

https://x.com/stvmkknsiti...;t=o1kDp73LU0TuukjZkDd2Ag
itibarsızlaştırılmaya çalışılan devlet kurumumuz, yabancı ülke kurtarma ekipleri depremzedeleri kurtarıyor afad ekipleri çöküyor gibi gerçeği yansıtmayan yalan iftiralara maruz kalmış güzide kurumumuz, (olayın aslı ise şöyledir, Türkçe ve ingilizce özellikle Türkçe bilmeyen yabancı ülke ekipleri buldukları yada tespit ettikleri depremzede vatandaşlarımız'la iletişim kuramıyorlardı dil problemi yaşanılıyordu bunun üzerine bizim afad ekipleri gidip tercümanlık ve enkaz altında kalan vatandaşlarımız'la bu dil sorunu yüzünden depremzede ile koordinasyonu sağlıyordu çünkü bizim depremzede vatandaşlarımızda ingilizce bilmiyorlardı yani afada atılan bu iftiralar gerçek dışıdır, öyleki bu yabancı ekipler yardımcı olmak yerine afada ayak bağı olmuşlardır, bu dil bilmeme konusunda özellikle adamların yüzde 80'ni ingilizce dahi bilmiyorlarmış neyse toparlıyorum fazla fox TV izlemeyin yalan yanlış algı operasyonları yapıyorlar devlet kurumlarımızı itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar)

Yüzyılın felaketin'de elinden gelen her türlü fedakarlığı yapıp, personelini uyutmadan gece gündüz çalıştırmış insan üstü çaba göstermişlerdir, buna rağmen algı operasyonları ile yıpratılmaya çalışılan daha'da büyümesi gereken güzide kurumumuz,enkaz altın'da çok kişiyi kurtardılar Allah hepsinden razı olsun, Allah emeklerini boşa çıkartmasın.
Sayın cumhurbaşkanımız depremzede kardeşlerimize "bana 1 sene müsaade edin konutlarınızı yapacağız"
Ve hiçbir kimse de diyemiyorki nasıl yapacaksınız diye?
Çünkü herkes biliyorki Recep Tayyip Erdoğan
Bir dünya lideridir bugüne kadar verdiği sözler hepsi yerine geldiği gibi evvel Allah bu da yerine gelecektir.
Ölümüne reis ölümüne. (mehmet akarsu)
KIZILAY'ın içini boşaltıp, THK'yı yağmalayamadıkları için..
"Ulan öküz" olarak gördükleri Anadolu halkına hizmet edilmesini istemedikleri için..
AFAD'ın varlığından dolayı yardım paralarını gasp edemedikleri için..
Ulu Hakan gibi deviremedikleri,
Menderes gibi idam edemedikleri,
Özal gibi zehirleyemedikleri
ve Erbakan gibi terletemedikleri için,
aklın alamayacağı yüzlerce yalan ile kuduz it gibi saldırıyorlar . . . .
Geçen tv de yaşlı bir depremzede allah milletimize bir daha böyle bir afad göstermesin dedi. Umarım iyidir.
görsel
Akutun dağıldığını kim söyledi, depremde görev yapmadığını kim söyledi.
AKUT’un kurucusu Nasuh Mahruki: “AFAD dün kurulmuş, tecrübesi ne, birikimi ne?”

https://onedio.com/haber/...si-ne-birikimi-ne-1130197
Harcama denetimleri 2019 dan beri sayıştay tarafından açıklanmamış.
görsel
Her şeyin göbeğinde bir yerde gözlemeldiklerim...

Ilk gun hasar tespit mi? Hele de ilk 3-5 saatde? Yalan! Allah gene yapamazdı bilmem kaç yüz km çapındaki bir yerde. Onca il, ilce ona bağlı tonla köy!
Hasar tespit kayıtlari 3-5 gun sonra jandarma gelince basladi.

Ilk 2 gece, insanlar bildiğin az daha donarak ölmekden donduler! Soğuktan ağlayanlar var, donmak üzere ateş başina götürülen insanlar var.
Çadır yer yer 3-. Günde geldi.

Ilk gelen yardımlaŕın %90ı sağolsun durumu iyi vatandaşlarla firmaların vs yardımları. Herkes elinden geldiğince, dönercisi yarım ekmek yapıp dağıtdı, tekstilciyi kıyafet vs.
Ha çok şükür insanların 3. Falan yiyecek, su, battaniye ve giyecek ihtayacı kalmadı. Hatta ihtiyacı kadar alanla bok var gibi her yardımı yığan amın oğulları arasın kavga çıktı. ihtiyacı olan yere gidin burada dağıtmayın diye yardım getirenlerle bile.
Ha adam iyi niyeyli, belli 50 yerin plakasını gördüm, bölgeyi bilmeyi ilk gördüğü yere yardım edeyim diyen.

Afad asıl 3. Günden sonra işe yaramaya başladı. Çadırdı, yemekhaneydi, seyyar tuvalet vs. Ve afad ın işi bir müddet bundan sonra. insan burada afada değil askere güveniyor lan!
Ölene kalana ağlamamış ben ilk askeri kamyon konvoyunu gördüğümde gözüm doldu. Hah dedim şimdi korkum kalmadı! Devlet o aq çünkü gözümde! Senden benden insanlar her biri.

Öte yandan devletse devlet. . Onca il onca valilik... deprem olursa kim nasıl organize olur, kim nerede toplanır hiç hazırlık plan vs yokmuş.

Bana olur da söveceklere şunu söyleyeyim:
istanbulda ailesin birileri olmayan yoktur! Doğru mu? istanbul depreminde bu ülkedeki 80 milyon kendi ailesinden birileti için kaygılanacak yani!

Olm allah asıl o depremi yaşayacaklara yardım etsin! O zaman istanbulda akrabası olan 80 milyona yardım etsin.
Deprem neymiş, insan neler yaşarmış... hükümeti devleti afadı o zaman görürüz asıl... 80 milyon güzellememi yapıyor 80 milyon cinnet geçirip küfrediyor!

Muz cumhuriyeti değiliz şükür ki nihayetinde gene ama öyle ama böyle devleti yanında hissedebiliyor insan.

Ama diyorum ya siktir edin burayı bu depremi, istanbul depremi zamanı allah 80 milyona yardım etsin.
Şu sözlükte yazar olan herkesin ailesinden birileri ölünce veya enkaz altında kalınca bu afad vs başlıklarına yazılacakları bir de o zaman okursunuz.
görsel
https://chat.whatsapp.com/CTXpHJEJ5FAJd7XCKdQS2l

Hukuk Alemi Platformu deprem bölgesindeki birçok AFAD il müdürüne ulaşmış.

Göçük altında yakını tanıdığı olan yardıma ihtiyacı olan herkes bağlantıya tıklayıp yöneticiler aracılığıyla gruba destek talebinde bulunabilir.

Lütfen bu linki paylaşın, ihtiyacı olan herkes katılsın.
Bu şehirlerde Avrupa ve ABD nin büyükelçilikleri olsaydı ve onlar personellerini olası depreme karşı uyarıp elçilikleri kapatsaydı, bizimkiler, başta s.s. onlara saydırır, dışişlerine çağırıp nota verirlerdi. Tıpkı terör alarmında olduğu gibi.
Bu soğukta emek veren herkesten allah razı olsun.
ilgili bakanlık, iller bankası'nın personelleri ile bu kurumdan oluşan 700 kişilik bir ekip, sabah 5'te deprem bölgesine hareket etmiştir. depremden yarım saat sonra.. bir saat değil.

bir afet bölgesinde bir politikacı, afetten 3 saat sonra elindeki kağıttan kaç binanın yıkıldığını, ne kadar vefat ve yaralı olduğunu okuyabiliyorsa; orada genel müdüründen şoförüne kadar 1000 tane personel; valilik, kızılay ve ordu ile koordineli olmuş, bir yandan hasar sayımı yaparken, bir yandan arama-kurtarmaya başlamış, bir yandan insanlara gıda ve giyim yardımı yaparken, asayişi sağlamaya başlamıştır. geride de, 2000 personel çoktan ailesiyle vedalaşıp, deprem çantasını hazırlamaktadır.

abd güneyimizde devlet kuracakmış. kuru arazinin etrafını çevirmekle devlet olunmaz, sadece terör ve kaos üretilir. devlet budur, yarım saat sonra ankara'dan bir uçak dolusu bürokratı havalimanında olabilecek şekilde organize eder.
görsel
AFAD'IN AZ ÖNCE GÖNDERDiĞi MESAJDIR.
görsel
Kardes sen kim kopeksin de gunde 4 kez mesaj atip beni taciz ediyorsun lan ? Madem farkindalik yaratmak istiyorsun, ayni seyleri gidip, malzemeden calan hirsiz comar muteahhitlere ve toki’ye atsana ? Siradan, vergi odemekten iflahi sikilmis bir vatandas olarak ben ne yapabilirim aq ?

Sonunda engeli bastim.
zırt pırt mesaj atarak rahatsız eden kuruluş. tek kalemde at şunu da okuyalım hepsini.
samimi söylüyorum vazgeç kanka manyak olursun.
zaten dikkat çeksin diye ayrı ayrı sms gönderen kurumdur. korona korona diye duyar kasanlar, şimdi işin goygoyunu yapıyorlar. deprem gerçek bir tehlikedir.
17 ağustos depremini hatırlatma işini biraz abartmıştır. Acaba bizden mesaj bekliyor olabilir mi ya? Teşekkür filan bekliyordur belki.
Bedava SMS hakkınız çok mu birikti arkadaş...

Bi “naptın müdür? Yazmadığın kaldı.
Tek sms ile yollanacak şeyi dörde bölüp yollamışlar.
Yaptıkları şeye "taciz" diyebilmemiz içiz kaç sms daha göndermeleri lazım?
Akşama kadar mesaj gönderdi durdu. Cevap mı bekliyor anlamadim ki.