bugün

quarkxpress'i kullandıktan sonra çok yavan gelen mizanpaj programı.
Adobe firmasının QuarkXpress'e alternatif, çok sayfalı baskı işlerinde kullanılan grafik prgramıdır. Macromedia'yı bünyesi kattıktan sonra Freehand'i geliştirmemesinin temel nedeninin bu program olduğunu tahmin ediyorum.
PhotoShop Magazin dergisinde Mayıs ve Haziran sayılarında yayınlanan InDesign ile QuarkXpress karşılaştırması için:
http://www.photoshopmagaz...s4_karsilastirmasi_1.html
http://www.photoshopmagaz...s4_karsilastirmasi_2.html
yeni akım,bursa da yeni yeni kullanımı yaygınlaşan program.
adobe tarafından üretilen mucizevi program.

özellikle adobe programı olması kafadan bir sürü avantaj sağlamaktadır. photoshop ve illustratorle tam uyumlu olması bu avantajların en başında gelir. master sayfalarla bütün dökümanlara hükmetmek uzun yıllar freehand gibi hantal bir programı kullandıktan sonra adeta inanılır gibi değil.

ayrıca otomatik sayfa numaraları, kusursuz tireleme sistemi ve dörtnala koşan at misali hızıyla baş tacdır.
freehand yerine adobe tarafından piyasaya sürülen program olur kendileri.
freehand programını fazla kullanmamış birisi olarak gayettabi kullanışlı gelmiştir yeni yeni kullanan bana.

alternatifleri için;
(bkz: freehand)
(bkz: quarkxpress)
vektörel de vazgeçilemez program. indesign candır.
CS 5.5 paketi içerisinde gelen 7.5 sürümü ile muadili olduğu söylenen diğer yazılımlarla arasında fersahlar bırakmış olan Adobe* yazılımı. Bu yeni sürümle birlikte tablet cihazlar ve smartphone'lar için ePUB üretimi oldukça kolay ve işlevsel hale getirilmiş, ayrıca artık ePUB'larımızın içerisinde video da kullanabildiğimizi belirtmekte fayda görüyorum. Diğer ve en önemli özelliği ise Indesign'ın artık Adobe Digital Publishing Suite'in merkezinde yer ediniyor olması. "Nasıl yani?" diyecekler için şöyle ki; artık InDesign ve beraberinde gelen bir kaç eklentiyi kullanarak tablet cihazlar için etkileşimli yayıncılık uygulamaları hazırlamak mümkün. Ha diyeceksiniz ki "E ne var QuarkXpress 9la da yapılabiliyor bu?" işte bu gibi ani çıkışlar yapmaya niyetli arkadaşlar için söyleyecek tek lafım var: Aptal olmayın! Dikkatli okursanız sitedeki "Powered by Aquafadas" ibaresini görebilirsiniz ki Adobe'nin dijital yayıncılık yetkinliği ile karşılaştırılamayacağının altını çiziyorum.

Özetle; hala geçmemiş olanların bu sürümle birlikte InDesign kullanmaya başlamaları gerçekten akıllıca olacaktır. Sadece masaüstü yayıncılıktaki becerileri değil, pdf/swf formatında etkileşimli sunum hazırlayabilme, piyasada yer alan tüm tablet cihazlar için içerik ve elektronik kitap üretebilme gibi özellikleriyle de InDesign kesinlikle rakibi olmayan bir yazılımdır, göğsünüzü gere gere kullanınız!
quark'tan kat kat iyi program. hele ki cs5'i mükemmel olmuş. programı açıyorsun, kendi kendine tasarım yapıyor. o derece.
adobe nin zeki çocuğu. adeta bir otomasyon programıdır. master pagedan sayfaları yönetmek oldukça keyiflidir.
dergi basmak için kullanılan program. master pageden bi koyarsınız bilmem kaçıncı sayfadan çıkar.
görsel
görsel
dergi yapma porogramı. benim illustrator fetişim olduğundan kullanmıyorum indesign.
adobenin en sevdiğim ikinci programi. birincisi Ai.
gıcık bir sektöre hızmet verır hiç sevmem.
nerde bulabilirim bilgilendiren olursa çok sevinirim.
severim çok fazla kullanmadım ama bir çok projemde yardım aldığım dergi, kitap vb. oluşturmak için kullanılan grafik tasarım programı.
güncel Önemli Başlıklar