bugün

macromedya'nın adobe tarafından satın alınmasıyla tarihin tozlu raflarına gidecek olan vektörel tasarım programı.
ben konuyu verince logoyu bana hazır yapmasını istediğim program *.
piyasada her ne kadar alternatifleri olsa da *vazgeçemeyeceğim 1 numaralı *program.
kullanması bir hayli zevkli olan program. öğrenmesi biraz karışık olsa da grafik için büyük bir adım, insanlık için küçük sayılır ama.
logo, amblem tasarımları için en uygun, kullanışlı vektörel çizim programı. pen aracıyla bir ömür mutlu olabilirsiniz. * * *
tahminen 1-2 sene içinde kullanılmamaya başlanıcak olan programdir.
en son sürümü mx2 rakibi olan corel draw'dan kat be kat üstündür.
corel kabusunu tattıktan sonra bal döküp yalamak istediğim program.çok sağlamdır gereksiz ayrıntılarla dolu değildir coreldeki gibi. sadedir zaten tasarımından itibaren bi iç açıcıdır.
candır freehand.
everybody loves freehand.
coreli döven programdır.
adobe illustrator'ın eline su ve benzeri herhangi bir sıvı dökemeyecek olan programdır.
transfer yada el çizimi kullanmadan direkt makine ile hayal gücünden yararlanarak deriye dövme yapma işlemi.sadece gerçekten çok yetenekli, işinin ehli yada ressam tabanlı dövmecilerin kullandığı bir yöntemdir.
Gelişiminin durdurulmasına rağmen satışlarına devam edilen, Adobe'nin carbon tabanlı grafik tasarım yazılımı.
en son sürümü 2003'te çıkmıştı, sene olmuş 2013. hayatımı hala onun sayesinde kazanıyorum. aslanım benim. yemişim korel'i moreli *
macromedia freehand in gelişmiş versiyonudur. freehand bu haliyle adobe illustratora benzemektdir.
pratik bir grafik tasarım programıdır.

50 mb'lık boyutuna göre oldukça kullanışlı. corel'deki gibi gelişmiş özelliklere sahip olmasa da birçok insanın işini gördüğü için kullanılmaya devam edilmektedir.

keşke yeni sürümleri gelseydi.