bugün

harun yahya müstear ismi ile kitapları yayınlanan alim.
(bkz: harun yahya)
(bkz: adnan hoca)
(bkz: adnan oktar)
adnan Oktar , dini cemaat lideri, araştırmacı, yazar. Asıl adının Adnan Arslanoğulları olduğu öne sürülmektedir.
adnan oktar nın siyonizm, darvinizm, ateizm gibi akımlara karşı bir çok kitabı yayınlanmış ve bu kitaplarda mahlas olarak harun yahya ismini kullanmıştır.
her ne kadar barış ve huzur için çalıştığını iddia etse de, o ve cemaati "gizli ve ketum bir islami tarikat" veya "kayda değer servetini gizleyen ve özenerek koruyan kült benzeri bir organizasyon" olarak tanımlanan Bilim Araştırma Vakfı'nın kurucusu olarak bilinir.
Adnan Oktar (d. 1956, Ankara), dini cemaat lideri, araştırmacı, yazar. Asıl adının Adnan Arslanoğulları olduğu öne sürülmektedir.[1] Basında yayınlanan askerliğe elverişli olduğuna dair Genel Kurmay Başkanlığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi tarafından verildiği iddia edilen resmi belgelerde ise adı Adnan Oktar olarak görünmektedir.[2] Kamuoyunda çoğunlukla Adnan Hoca olarak bilinir.[3][4][5] Cemaatiyle birlikte hazırladığı kitaplarda kullandığı mahlas Harun Yahya'dır. Taraftarları arasında Ahmet ismini de kullanmıştır.[1]

Cemaatiyle birlikte ateizm, Darwinizm ve Siyonizm karşıtı görüşlerini savunduğu kitaplar ve belgeseller hazırlamıştır. Kendi amacını "dünya çapında barış, huzur ve sevgi ortamı oluşturmak" olarak ilan eden,[6] ancak basında "gizli ve ketum bir islami tarikat"[7] veya "kayda değer servetini gizleyen ve özenerek koruyan kült benzeri bir organizasyon"[8] olarak tanımlanan Bilim Araştırma Vakfı'nın (BAV) kurucusudur. Bu vakfın evrim teorisine karşı hızlı yaratılışçılığı savunduğu[9][10] ve bunu yaygınlaştırmak için konferanslar düzenlediği bilinmektedir.[11] Yaratılış Atlası kitabıyla birlikte uluslararası bir üne kavuşan Adnan Oktar, yaratılışçılığın en büyük savunucusu olarak tanınmaktadır. [12]

wikipedia'dan alıntıdır.

kendisi hakkında entry girmek uludağ sözlük moderasyonu tarafından yasaklanmıştır.

edit: ısrarcı, inatçı sansürden nefret eden uludağ sözlük yazarları tarafından entry de girilmektedir.
kendisi hakkında rahatlıkla entry girilebilen yazar. nam-ı diğer harun yahya.
facebookta hesabı bulunan yakışıklı pehlivan.
evrim teorisyeni prof. richard dawkins'in internet sitesine erişimi, şahsı ve atlas of creation kitabı hakkında kişilik haklarını ihlal eder nitelikteki yazılar nedeniyle şişli 2. asliye hukuk mahkemesi'nin aldığı kararla engelleten kişi.

http://www.ntvmsnbc.com/news/459522.asp

(bkz: richard dawkins)
(bkz: adnan oktar)

fakat yazılmıyor bu başlığa. 5 tane yazabilmişler sadece. *
harun yahya takma adıyla 12 adet kitap yazmıştır. * *
adnan oktar veya harun yahya denen insanın lakabı. ülkemizde pek yer bulamasa da evrime karşı yazdığı kitaplar avrupada büyük yankı uyandırmıştır.
gerçek isminin süleyman olduğunu söyleyenler vardır fakat sorduğum zaman kabul etmemiş olan kişidir.
kimi söylentileri göre 4 karısı vardır fakat kendisi bunu asla kabul etmemiştir.
Harun Yahya müstear ismi ile 300'e yakın kitap çalışmasında bulunmuştur. Darvin Teorisi, Masonluk gibi odaklarla mücadele halindelerdir. Adnan hocanın arkadaşları son zamanlarda işlek yerlerde milyonlarca yıllık fosilleri sergilemektedir.Zaman zaman değişik guruplar tarafından hedef haline getirilmişlerdir.
http://haber.gazetevatan....d=227573&Categoryid=8
hülya avşar'la süper bir ikili olmuşlar, tebrik ederim.

http://www.harunyahya.org...ya_avsar_roportajlar.html
bir fosilin milyonlarca yıl değişmemiş olmasının hiç değişmediğinin ispatı olduğuna inanan kişi.
içerik bulunamadı.
milyonlarca yıl değişmeyen canlıları evrimin olmadığına yoran kişi. en basit olarak bazı türlerin yokolduğu ortada, ve bazı türlerin de diğerlerinden daha sonra ortaya çıktığı ortada. sınıflamaları yaptıkça da daha karmaşık yapıların fosiilerinin daha basit olanlara göre daha yeni olduğu ortada.
''gözünün üstünde kaş var'' denilse memleketin bütün mahkemelerine avukat yollayıp dava eden, aynı gün içinde bir davalıyı 7 farklı mahkemeye gönderebilen kişidir.
konya tv'de izlenen bir röportajında sunucunun ben mehdi ile ilgili araştırma yaptım gözümde siz canlandınız şeklindeki sözüne mehdiyim diyemem ama özellikleri aynı bana benziyor demiştir. en büyük özellik olan sırtında ben olmasını da gururla söylemiştir. ben ve babamın da sırtında ben var ama biz peygamber soyundan değiliz sanırım...
cübbeli ahmet hoca efendinin şahsın mehdiyetlik iddiası konusundaki yorumu:

http://www.youtube.com/watch?v=B3OMNQSRmSU
ünlü müritlerinden ikisinin sabetayist prof. dr cevat babuna'nın oğlu dr. oktar babuna ve kızı tuğba babuna olduğu şahıs.
önümüzdeki on veya yirmi yıl içinde tüm dünyanın müslüman olacağını belirten şahıs. iddiaya bile giriyor valla.
an itibariyle habertürk tv'de canlı yayında olan kişidir.
yazdığı kitapları, harun yahya mahlası ile bırakın evrimi, din kavramının henüz yerleşmediği ilkokul çocuklarına zamanında bedava dağıtılan insan. üstelik dağıtılan kitapların kapağında kazıda bulunmuş bir kafatası resmi. ülkemizde ne gibi insanların barındığının yıllar öncesinden kanıtı.