bugün

harun yahya müstear ismi ile kitapları yayınlanan alim.
(bkz: harun yahya)
(bkz: adnan hoca)
(bkz: adnan oktar)
adnan Oktar , dini cemaat lideri, araştırmacı, yazar. Asıl adının Adnan Arslanoğulları olduğu öne sürülmektedir.
adnan oktar nın siyonizm, darvinizm, ateizm gibi akımlara karşı bir çok kitabı yayınlanmış ve bu kitaplarda mahlas olarak harun yahya ismini kullanmıştır.
her ne kadar barış ve huzur için çalıştığını iddia etse de, o ve cemaati "gizli ve ketum bir islami tarikat" veya "kayda değer servetini gizleyen ve özenerek koruyan kült benzeri bir organizasyon" olarak tanımlanan Bilim Araştırma Vakfı'nın kurucusu olarak bilinir.
Adnan Oktar (d. 1956, Ankara), dini cemaat lideri, araştırmacı, yazar. Asıl adının Adnan Arslanoğulları olduğu öne sürülmektedir.[1] Basında yayınlanan askerliğe elverişli olduğuna dair Genel Kurmay Başkanlığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi tarafından verildiği iddia edilen resmi belgelerde ise adı Adnan Oktar olarak görünmektedir.[2] Kamuoyunda çoğunlukla Adnan Hoca olarak bilinir.[3][4][5] Cemaatiyle birlikte hazırladığı kitaplarda kullandığı mahlas Harun Yahya'dır. Taraftarları arasında Ahmet ismini de kullanmıştır.[1]

Cemaatiyle birlikte ateizm, Darwinizm ve Siyonizm karşıtı görüşlerini savunduğu kitaplar ve belgeseller hazırlamıştır. Kendi amacını "dünya çapında barış, huzur ve sevgi ortamı oluşturmak" olarak ilan eden,[6] ancak basında "gizli ve ketum bir islami tarikat"[7] veya "kayda değer servetini gizleyen ve özenerek koruyan kült benzeri bir organizasyon"[8] olarak tanımlanan Bilim Araştırma Vakfı'nın (BAV) kurucusudur. Bu vakfın evrim teorisine karşı hızlı yaratılışçılığı savunduğu[9][10] ve bunu yaygınlaştırmak için konferanslar düzenlediği bilinmektedir.[11] Yaratılış Atlası kitabıyla birlikte uluslararası bir üne kavuşan Adnan Oktar, yaratılışçılığın en büyük savunucusu olarak tanınmaktadır. [12]

wikipedia'dan alıntıdır.

kendisi hakkında entry girmek uludağ sözlük moderasyonu tarafından yasaklanmıştır.

edit: ısrarcı, inatçı sansürden nefret eden uludağ sözlük yazarları tarafından entry de girilmektedir.
kendisi hakkında rahatlıkla entry girilebilen yazar. nam-ı diğer harun yahya.
facebookta hesabı bulunan yakışıklı pehlivan.
evrim teorisyeni prof. richard dawkins'in internet sitesine erişimi, şahsı ve atlas of creation kitabı hakkında kişilik haklarını ihlal eder nitelikteki yazılar nedeniyle şişli 2. asliye hukuk mahkemesi'nin aldığı kararla engelleten kişi.

http://www.ntvmsnbc.com/news/459522.asp

(bkz: richard dawkins)
(bkz: adnan oktar)

fakat yazılmıyor bu başlığa. 5 tane yazabilmişler sadece. *
harun yahya takma adıyla 12 adet kitap yazmıştır. * *
adnan oktar veya harun yahya denen insanın lakabı. ülkemizde pek yer bulamasa da evrime karşı yazdığı kitaplar avrupada büyük yankı uyandırmıştır.
gerçek isminin süleyman olduğunu söyleyenler vardır fakat sorduğum zaman kabul etmemiş olan kişidir.
kimi söylentileri göre 4 karısı vardır fakat kendisi bunu asla kabul etmemiştir.
Harun Yahya müstear ismi ile 300'e yakın kitap çalışmasında bulunmuştur. Darvin Teorisi, Masonluk gibi odaklarla mücadele halindelerdir. Adnan hocanın arkadaşları son zamanlarda işlek yerlerde milyonlarca yıllık fosilleri sergilemektedir.Zaman zaman değişik guruplar tarafından hedef haline getirilmişlerdir.
http://haber.gazetevatan....d=227573&Categoryid=8
hülya avşar'la süper bir ikili olmuşlar, tebrik ederim.

http://www.harunyahya.org...ya_avsar_roportajlar.html
bir fosilin milyonlarca yıl değişmemiş olmasının hiç değişmediğinin ispatı olduğuna inanan kişi.
dünya'daki bütün musibetlerin altında darwinciliğin yattığını iddia eden darwin ve evrim teorisi saplantılı kişi. 7 ayrı hastaneden şizofrenik paranoya raporu almıştır. çoğu konuya ortaokul ve lise düzeyinde değinmesine rağmen, cıvıl cıvıl renklere sahip kuse kağıda basılmış kabartmalı ve dikkat çekici ama ne yazıkki bilgi bazında bir hiç olan kitapları bedavaya dagıtılmakta ve geniş kitlelere erişmektedir. tabi bunun finansal kaynağını din afyonunu bu şekilde kullanan büyük şirket ve holdinglerden sağlamaktadır.
milyonlarca yıl değişmeyen canlıları evrimin olmadığına yoran kişi. en basit olarak bazı türlerin yokolduğu ortada, ve bazı türlerin de diğerlerinden daha sonra ortaya çıktığı ortada. sınıflamaları yaptıkça da daha karmaşık yapıların fosiilerinin daha basit olanlara göre daha yeni olduğu ortada.
''gözünün üstünde kaş var'' denilse memleketin bütün mahkemelerine avukat yollayıp dava eden, aynı gün içinde bir davalıyı 7 farklı mahkemeye gönderebilen kişidir.
konya tv'de izlenen bir röportajında sunucunun ben mehdi ile ilgili araştırma yaptım gözümde siz canlandınız şeklindeki sözüne mehdiyim diyemem ama özellikleri aynı bana benziyor demiştir. en büyük özellik olan sırtında ben olmasını da gururla söylemiştir. ben ve babamın da sırtında ben var ama biz peygamber soyundan değiliz sanırım...
cübbeli ahmet hoca efendinin şahsın mehdiyetlik iddiası konusundaki yorumu:

http://www.youtube.com/watch?v=B3OMNQSRmSU
ünlü müritlerinden ikisinin sabetayist prof. dr cevat babuna'nın oğlu dr. oktar babuna ve kızı tuğba babuna olduğu şahıs.
önümüzdeki on veya yirmi yıl içinde tüm dünyanın müslüman olacağını belirten şahıs. iddiaya bile giriyor valla.
an itibariyle habertürk tv'de canlı yayında olan kişidir.
yazdığı kitapları, harun yahya mahlası ile bırakın evrimi, din kavramının henüz yerleşmediği ilkokul çocuklarına zamanında bedava dağıtılan insan. üstelik dağıtılan kitapların kapağında kazıda bulunmuş bir kafatası resmi. ülkemizde ne gibi insanların barındığının yıllar öncesinden kanıtı.
en nihayetinde kendisini es-seyyid ilan etmiştir. soyu hz. hüseyin üzerinden, hz. ali' ye dayanıyormuş. * ehlibeyt ten olduğunuda öğrendik, çok şükür.

eklenti: kıyamet tarihinide açıkladı 2120 yılı. ahh adnan ahh, demine devranına hu!
kıyamet tarihini de vermiş şahıs. onun için de son on veya yirmi yıl demiştir. ulan hırs yaptım yirmi yıl sonra konuşucam.
1987 yılında 10 ay süreyle bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde en ağır hastalarla beraber kalmış kişidir.
Kendisini peygamberler sınıfına koymuş kişi diyemeyeceğim organizmadır. Ağaç olsam bu benim ürettiğim oksijeni tüketiyor diye kahrolurdum...
Evrimle Kafayı Bozmuş Cemaat Lideri. Zamanında Cemaatçe Türlü Türlü Ahlaksızlıklar** yaptığı için içeri alınmıştı..
Ayrıca Kendisi Deliliğini 7 Adet Raporla Tescillemiştir..
türk filmlerinde kötü adam rolüne yakışacak tipe sahip adam.
ekran başına kendisine duyduğum tüm sempati ile beraber oturmama rağmen beni bile yetersizliğiyle şaşırtmıştır. sorulan sorulardan allah'ın işin işte diyerek çıkması olmadı. muhakkak ki allah'ın işidir, fakat üstad'dan o kadar bahsediyorsun, onun gittiği yoldan gidip, biraz akla uygun açıklamalar getirsen daha iyi olacak. kalbin çok temiz olabilir, hakkaten dediğin gibi deli bir hak aşığı olabilirsin fakat senin iddan bazı şeyleri açıklamak. kusura bakma ama bu misyon onlara işi yaptıran allah'dır diyerek olmaz. külli iradeyi göz önünde bulundurarak cuzi iradeye de muhakkak bakmak gerek.

ayrıca kolundaki saatin altın kaplama olması ile alakalı soruya ayrıntılara takılmayın cevabı en büyük şaşkınlığım oldu. yahu sünnet be adam, ne ayrıntısı. sünnete nasıl ayrıntı diyebilirsin?
sansürsüz programının aslında tamamen kurgudan oluştuğuna beni inandıran adam. şöyle ki, doktor sıfatlı iki müridin harun yahya'nın sanrılarını temsil ettiğini düşünüyorum. Aslında onlar orada yoklar, yiğit bulut bütün program boyunca aslında hep harun yahyaya karşı konuştu. ulan, artık dalga geçmeyi bıraktım nelerle uğraşıyorum, teyallam, neyse allah istedi bunları yazmamı, koy götüne gitsin, aha bunu da allah istedi. siktir et.*
canlı yayında katıldığı programda, cevap veremediği bütün sorulara 'allah bilir, allah yaptı' diye cevap veren adam.

bir de bu adamın tarikatı ve o'na inanan insanlar mı varmış yahu. gerçekten ilginç.
cübbeli ahmet hocanın söylediği gibi;

eşek ben şeyh'im dese mürit bulur.

bu adamda öyle, ben şeyhim, ben mehdiyim diyor. lakin gelin görün ki bu adama inananlar bu adamdan başka bir yerden bilgi almıyor. bilgisiz olunca da böyle kişiler güçlenip haber programlarına bile çıkıyor daha sonra islamiyet i iki üç çapulcunun kendini bilmez denyonun eleştiri konusu haline getirmeyi başarabiliyorlar. harbiden ahir zamandayız, ne olacak sonumuz?
şu adamı kayle alacak ciddi bir müslümanın olduğunu sanmıyorum. hatta işin biraz derinine inip araştırmış, adnan oktar'ın islam dini hakkındaki tutarsız, safsata ve bolca kurnazlık dolu hurafelerini görebilen müslümanlar bu adnan oktar denen kişinin esasında kim ve ne yapmak istediğin şıp deyü anlayıverir.

(bkz: illuminati)

(bkz: bütün dinleri tek çatı altında toplama)

(bkz: dinler arası diyalog)

edit: ahahha... bir de utanmaz adamını göndermiş, oktar babuna deyü biri. neymiş "biz bu ülkede darvinzme karşı eylem başlattık" falan diye zırvalıyor. sanki melekettin dört bir yanını darwinistler sardı, nüfusun neredeyse yarıya yakın salt darwinci siz de buna karşı "darwinzme karşı yaradılışçılar mücadelesi" veriyorsunuz ha? bu oktar babuna abd'de çok fazla kaldı galiba kafası bulanmış, bu adam abd'den ne zaman türkiye'ye gelse türlü türlü ipe sapa gelmez icadları ve sözleri yanına katıp getiriyor! ayrıca bu adama doktorluk titrini de kim vermiş merak ettim? bak yavrim, o tarabya'daki üssünüzden çıkın da bir sokaklara karışın bakalım. bu ülkede darwin tezlerini destekleyen yüzde 5-6'lık bir kesim bulursanız da öpün başınıza koyun! ayrıca o kilo kilo basılmış kitaplar ne ya? ulan hepsi a kalite, bu paranın kaynağı nereden geliyor? bu global basım yayın necedir? aha bak bu iki sorunun cevabını da çok yakında yazacam. sana söz adnan hoca yazacam!
kendisine verilen raporun neden iptal edildiğini merak ettiren şahıs. ama allah istemese iptal edilmezdi tabi. öyle de bir durum var.
insanın kaderinin doğuştan belli olduğu, bunu değiştiremeyeceği hususunda kendisiyle hemfikir sayılırız. Öyle ki, ne ana babamızı, ne doğacağımız koşulları, ne bedensel özelliklerimizi ne de karakterimizi belirleyebiliyoruz. Ancak...

Yaratıcı bizi istediği şekilde yarattı; inanan insan da inkar eden insan da onun takdiriyle öyle davranıyor. Peki o halde onun takdiriyle kendisine inkar eden insana cehennemde ızdırap çektirmesi biraz sadistçe gelmiyor mu?

Öyleyse, ya bu insanlar bizim gibi insan değil, yani hesap vermekten muaftırlar veyahut kendilerine yaptırılan eylemlerden sorumlu tutulurlar ki, bu da kendisinin kontrol ettiği bir kuklanın neden öyle davrandığını sorgulayan ve hesaba çeken bir kuklacı yapmaz mı yaratıcıyı?

Eğer hala ikna olamıyorsanız niçin ikna olmadığınızı bir düşünün. Bir kişi ne olursa olsun kendisine uyumsuz gelen bir görüşü, ne kadar mantıklı bir şekilde izah edilirse edilsin, anlamak istemeyince anlamıyor. Bugün ne olursa olsun her görüşün delilleri de aynı düzeyde etkileyici. Bunlardan birini anlamamak insanın doğasında var, insanın kontrolünde değil. Görüşünün değişeceği bile insanın kontrolünde değil. Sadece bize geliyor, biz de yapıyoruz. Tercihlerimiz de aynı şekilde olmuyor mu? Bize yakın geldiği için o görüşü savunuyoruz. Peki bize neyin yakın geleceğini kontol edebiliyor muyuz?

Bizi tatmin eden şeyler yapmak hoşumuza gitmiyor mu? Onları yapmadığımızda duyduğumuz acı eninde sonunda ağır basıyor ve fikrimizi değiştiriyoruz. Peki, bu acıdan fikrimizi değiştirmeden kurtulabiliyor muyuz? Yani burada acının yok olduğu falan yok, acıdan kaçış var.

insanın kendini geliştirip kişiliğini 'kendi' oluşturması neden mi yalan? Peki niçin her insan kendini geliştirmek istemiyor? Neden geliştirenler de farklı alanlarda geliştiriyor? Bu isteğinizi kontrol edebilir misiniz? Birgün içinizde varolan bir isteğinizi yapıp yapmayacağınızı önceden bilebilir misiniz? Bugün sadece 'yapmam/yaparım' şeklinde yanıtlayacağınız bu soruya başka bir gün de aynı yanıtı vereceğinizi nereden bilebilirsiniz? Şayet bilirseniz bu, geleceği bilmeye ve dolayısısla yine külli/cüzi iradeye inanan biri için inandığı Allah'a karşı gelmek değil midir?

Saygılar..
(bkz: goddunit)
dün gece yiğit bulut ne zaman bir şey söylese "bunu da allah söylettirdi." diyen adam. onun mantığına(!) göre yaptığımız her şeyi bize allah yaptırıyor. yani sohbet evrim kenara koyarsak bu paralelde gitti.
şimdi -her ne kadar bundan utansam da- onun mantığıyla düşünüyorum. onun mantığı dedim çünkü bunun çok basit bir düz mantık ürünü olduğunun farkındayım.
soralım sorumuzu: "diyelim ben bir adam öldürdüm. ve adnan oktar'ın dediğine göre de bunu bana allah yaptırmış olsun. e o zaman 1- insan öldürmek de en büyük günahlardan biriyse ben bana allah tarafından yaptırılan bir şey için niye cehennemde yanıyorum?, 2- allah'ın isteği ile mi hayatını aldığım adam hiç bir suçu olmadığı halde ölüyor ve ailesi, karısı, çocukları ömür boyu bunun zorluğunu yaşıyor. yani allah o insanlara acı mı çektirmek istiyor?" işte kendisinin mantığından yola çıkıp sorduğum bu iki soru bana basit ve sadistçe geldi. kendisinin beni bu kadar basitleştirebildiğini farkettiğim için de hepinizden özür dilerim.
kendisinden daha enteresan, daha kötü olan tek bir şey olan şahıs. o daha kötüsü de bu adama inanıp, peşinden gidenlerin olması.

ya insanların kandırılmasını anlarım da, bunun nesine kandınız onu hiç anlamam.
(bkz: oktar babuna)

adnan oktar deyince bu herif aklıma geliyor nedense. "kan kanseriyim, ölüyorum, yardım edin" dedi, tüm türkiye bu herife ilik verdi, sonra herif o kadar ilik örneğiyle kayıplara karıştı, ölmedi de senden benden sağlam, hakikaten nerede bu herif?
alimmiş gibi ortaya atılan ancak peygamber efendimizin yaşadığı olayları örnek verirken bile eline yüzüne bulaştıran adam.

"bir kıssa anlatayım" diyor başlıyor, "peygamber efendimiz" diye giriyor, kıssayı da artık birinden dinlemiş, öyle yarım şekliyle aklında kalmış yarım şeklinde bile "böyle değildi, tam hatırlamıyorum" diyor falan filan. lan din adamıysan, hadisleri, olayları yalayıp yutmuş olman lazım. bir kıssayı bile anlatırken eline yüzüne bulaştırıyorsun, elli kere düzeltme yapıyorsun.

bu adamın arkasından koşanlara da allah akıl fikir ihsan eylesin.

bu son temennimi de adnan oktar'ın söylemi ile belirtirsem, allah söyletti!
(bkz: kuran ı kerim aldatmacası)
Üye girişi yapılmadan arandığında başlıkları listelenen ancak entry'lerine ulaşılamayan sözcük öbeği.
(bkz: adnan oktar ile ilgili entrylerin görünmemesi)
komedi kitabına cevap, bizzat richard dawkins tarafından, (taa 14 ekim 2008 tarihinde) dünyanın her tarafından katılan bilim insanlarının huzurunda, 40 dakikalık bir konuşma halinde verilmiştir.

ama buna rağmen hala "yazdıklarına cevap veremiyorsanız susun bi kerem!" adamcıkları vardır etrafta.

şaka mısınız olm?

http://richarddawkins.net...-of-Ex-Muslims-of-Britain
ilk defa bundan seneler önce bir kültür festivalinde kamyonların arkasından çimlere, yoldan geçenlere beleşe dağıtılan,atılan bir kitabinın elime geçmesiyle tanıdığım şahıs. kitabını tabiki adnan oktar ismiyle değil harun yahya ismiyle yazmıştı. asıl adının adnan oktar olduğunu çok sonralardan televizyondan duymuştum. şimdi hazır aklıma gelmişken kitabın adını da yazayım: 'evrim aldatmacası - evrim teorisinin bilimsel çöküşü ve teorinin ideolojik arka planı'.

neyse kitap hakkında çok bir şey yazmayacağım çünkü hem gerek yok hem de onu da dün gece konuk olduğu programa dayanabildiğim kadar okuyabilmiş ve aynı bana geldiği gibi bir köşeye fırlatmıştım.

dün gece tv'de dolaşırken habertürk'de sansürsüze yanındaki iki doktorla birlikte konuk olduğunu gördüm ve dayanabildiğim kadar izlemeye çalıştım. programdan dikkatimi çekenler şunlar oldu, daha fazla yorum yapmadan bunları paylaşıp yorumu sizlere bırakacak birşeyler yazmak istiyorum:

- 87-99 yılları arası bu adama şizofren raporu verildiği, daha sonra kendisinin 99dan sonra olacak sanırım askeri hastaneden ruhen ve bedenen sağlıklı raporu aldığını gururla belirtmesi,

-kendini sürekli peygamberlerle ilişkilendirmesi ve kendisine yöneltilen soruları nedense peygamberlerden kendisine uyarlayarak cevap vermesi,

-yanındaki doktorların yurtdışındaki müslümanların kendilerine yabancılar tarafından islamiyetle ilgili sorular sorulduğunda yol gösterici olarak harun yahya'nın kitaplarından faydalandıklarını belirtmesi,

-evrim için 'evrim diye birşey yok bu darwinizmdir, perişanlıktır, şeytanlıktır, bir pagan dinidir. evrim illuminati'nin uydurduğu birşeydir' demesi,

-ve son olarak program boyunca kutsal kitaplarda geçen mucizlerle yaratılışı karıştırmaları.yaratılışa; musanın asasının yılana dönüşmesi, çamurlardan kuş oluşması gibi şeylerden örnek vermeleri.
türkmax' da yayınlanan hülya avşar studyosu' unda hülya avşar'ın sorduğu yoksa siz mesih olduğunuzu mu iddia ediyorsunuz sorusuna, neden olmasın ki diye cevap vermiş insan. *
"ucunda iğne unutulup çam reçinesine bulanmış kurtçukları ortaya koyan adam" olarak da bilinir. 90' larda "din iman toz duman!" tarzıyla taş gibi mankenleri götürmüşlüğü vardır.
(#5395222)
bir chewbacca defense ustası. Demagogların efendisi. Allah yaptırttıcı. Gönüllerin mehdisi.