1. 1.
  harun yahya müstear ismi ile kitapları yayınlanan alim.
  8 -26 ... imhotep
 2. 2.
  (bkz: harun yahya)
  (bkz: adnan hoca)
  (bkz: adnan oktar)
  4 ... isildur
 3. 3.
  adnan Oktar , dini cemaat lideri, araştırmacı, yazar. Asıl adının Adnan Arslanoğulları olduğu öne sürülmektedir.
  adnan oktar nın siyonizm, darvinizm, ateizm gibi akımlara karşı bir çok kitabı yayınlanmış ve bu kitaplarda mahlas olarak harun yahya ismini kullanmıştır.
  her ne kadar barış ve huzur için çalıştığını iddia etse de, o ve cemaati "gizli ve ketum bir islami tarikat" veya "kayda değer servetini gizleyen ve özenerek koruyan kült benzeri bir organizasyon" olarak tanımlanan Bilim Araştırma Vakfı'nın kurucusu olarak bilinir.
  9 -3 ... joker da
 4. 4.
  Adnan Oktar (d. 1956, Ankara), dini cemaat lideri, araştırmacı, yazar. Asıl adının Adnan Arslanoğulları olduğu öne sürülmektedir.[1] Basında yayınlanan askerliğe elverişli olduğuna dair Genel Kurmay Başkanlığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi tarafından verildiği iddia edilen resmi belgelerde ise adı Adnan Oktar olarak görünmektedir.[2] Kamuoyunda çoğunlukla Adnan Hoca olarak bilinir.[3][4][5] Cemaatiyle birlikte hazırladığı kitaplarda kullandığı mahlas Harun Yahya'dır. Taraftarları arasında Ahmet ismini de kullanmıştır.[1]

  Cemaatiyle birlikte ateizm, Darwinizm ve Siyonizm karşıtı görüşlerini savunduğu kitaplar ve belgeseller hazırlamıştır. Kendi amacını "dünya çapında barış, huzur ve sevgi ortamı oluşturmak" olarak ilan eden,[6] ancak basında "gizli ve ketum bir islami tarikat"[7] veya "kayda değer servetini gizleyen ve özenerek koruyan kült benzeri bir organizasyon"[8] olarak tanımlanan Bilim Araştırma Vakfı'nın (BAV) kurucusudur. Bu vakfın evrim teorisine karşı hızlı yaratılışçılığı savunduğu[9][10] ve bunu yaygınlaştırmak için konferanslar düzenlediği bilinmektedir.[11] Yaratılış Atlası kitabıyla birlikte uluslararası bir üne kavuşan Adnan Oktar, yaratılışçılığın en büyük savunucusu olarak tanınmaktadır. [12]

  wikipedia'dan alıntıdır.

  kendisi hakkında entry girmek uludağ sözlük moderasyonu tarafından yasaklanmıştır.

  edit: ısrarcı, inatçı sansürden nefret eden uludağ sözlük yazarları tarafından entry de girilmektedir.
  19 -4 ... bodrumtorbası
 5. 5.
  kendisi hakkında rahatlıkla entry girilebilen yazar. nam-ı diğer harun yahya.
  5 ... akmai
 6. 6.
  facebookta hesabı bulunan yakışıklı pehlivan.
  8 -19 ... butafor
 7. 7.
  evrim teorisyeni prof. richard dawkins'in internet sitesine erişimi, şahsı ve atlas of creation kitabı hakkında kişilik haklarını ihlal eder nitelikteki yazılar nedeniyle şişli 2. asliye hukuk mahkemesi'nin aldığı kararla engelleten kişi.

  http://www.ntvmsnbc.com/news/459522.asp

  (bkz: richard dawkins)
  4 -2 ... philemon
 8. 8.
  (bkz: adnan oktar)

  fakat yazılmıyor bu başlığa. 5 tane yazabilmişler sadece. *
  2 ... minik mavi balina
 9. 9.
  harun yahya takma adıyla 12 adet kitap yazmıştır. * *
  2 -2 ... gimenez
 10. 10.
  adnan oktar veya harun yahya denen insanın lakabı. ülkemizde pek yer bulamasa da evrime karşı yazdığı kitaplar avrupada büyük yankı uyandırmıştır.
  1 -2 ... darkranger
 11. adnan oktar Başlığındaki Önemli Entry'ler