bugün

delikanlının harman olduğu şehir.
(bkz: uyuşturucu yuvası)
akşam vakti tedirgin olmadan sokakta yürümenin mümkün olmadığı şehir.
Dün gece saglam sis yapmış şehirdir.
Geçen gece sağlam çiş yapmış şehirdir.
Önceki gece sağlam diss yapmış şehir. Yov yov!
(bkz: memleket)
yazı sıcak, insanı tırlak, kebap kokulu canım memleketim.
elinden havaalanı alınmak üzre olan, stadyum inşaatı muamma olan, metrosu bir işe yaramayan, gelenin gidenin sövüş yaptığı ihanetin başkenti olan şehir.

tarlanın ortasında yılanın kemikleri
sevip sevip ayrılır adananın enikleri

gibi bir dizeye de isim babalığı yapar. erkeklerinin elinin ayarı kızların da aklının ayarı yoktur.
ben adana'nın bu kadar güzel olabileceğini düşünmemiştim. sanki denizin kenarında bir ikinci istanbul. gerçek bir büyük şehir.sıkma ve şalgam suyu ile meşhur. bir de kadınları gerçekten dominant.
her aksam ana haber bültenlerinde rastladıgım, olayın eksik olmadığı, güzelligine yorum yapamadığım şehir.
(#23019348) bu sabah yaşadığı depremle ilahi uyarıyı alan lanet şehir. hala akılları başlarına gelmezse daha büyüğü gelebilir, aman dikkat!
şu sıralar hızla kıbrısın taşındığı şehir. kumarhanesinden oteline kadar taşıyorlar.
geçen gün bu şehrin ılık iki takımı maç yaptı. baktım da o eski heyecanları kalmamış ya da hepsi bizans takımı tutmaya başlamış. neyse tanımı da yapalım: mersin'in komşu şehri.
ozluyorum. son 6 yilim orada gecti. zaten aile adanaliydi ama universite icin oraya gidene kadar pek bir bagim yoktu.
gece 11 den sonra hayat yoktur adanada. sokaklar bombos olur. market bile acik bulamazsiniz dogru duzgun. yolda tek tuk gecen 8/A 8/B 8/C ve Balcali otobusleri olur. barajyolu guzeldir. ogrenci mekani zaten. duygu cafe'nin tam asagisinda kosede bir corbaci var. tum adanayi gece orada bulabilirsiniz. kenan evren ve suleyman demirelde alemlere akan kesim bile gece oraya gelir bir tas corbasini icer gider. gardaslik vardir adanada. ete gote muhabbete bayilir adanali. cana yakin ve sicaktir. bufeye abi bi malboro verebilir misin dediginde ne yalvariyorum aminakodugum erkek gibi iste verelim diyecek kadar delikanlidir. adanada kebabi en guzel ara sokaklardaki yikik dokuk kebabcilarda yiyebilirsiniz. cunku et turu yemekler ne kadar pis bi yerde hazirlanirsa o kadar lezzetli olur. adanali bunu bilir hasan usta'ya pabuc birakmaz, o yuzden mahalle arasini kulturunu yasatir.

oglum ne guzel bir sehirsin lan sen. istanbul cukunu yesin senin.
Merkezden karataş a en ucuz nasıl gidileceğini merak ettiğim şehir. Ha bilen varsa birde alman köprüsünü deyiversin.
DOPRAGIMDIR.
seçimlerin sonucunu merakla bekleyen ildir.

anketi için: http://anket.uludagsozluk.com/s/5464/
En lüks lokantasında bile oldukça kaba garsonlara rastlayabileceğiniz şehirdir.

Kebaplar gelir. Elinde kebap tepsisi olan servis personeli diğerine seslenir:

- Şahin buraya bakıver.
+ işim var bakamam.

Kebaplar soğur.
merkez nüfusu ile 5.liğini koruduğunu farkettiğim şehir.
antalya bizi geçti diye tribe girmiştim. adamların merkez nüfusu 1 milyon çıktı amk. bizimki 1.6 milyon imiş, en yakın rakip 1.1 milyon, bir önümüzdeki bursa 1.7 milyon.

haydi adana, seviş!
berkin elvan için yapılan olaylarda karışan şehirlerden birisidir. güzelim protesto gösterileri tabi ki bi süre sonra şiddete dönüşmüştür. suçlu hem polis hem sivri göstericilerdir.
http://www.youtube.com/watch?v=FuRwzRjjYmo
Havasına suyuna taşına toprağına hasret olduğum memleketim.
Okulun tanıtımı için seçilmiş bir öğrenci olarak gideceğim nadide şehir. Bekle beni Adana bu ay sonu taşına toprağına adım atacağım.
memleketim.
üniversite, askerlik, iş derken uzun yıllar sonra döndük ve sanırım ölene kadar sıcağına, havasına, güzeline hasret kalmadan çalışıp yaşayacağım şehir. yaklaşık 10 ay sonra sözlüğe yazma sebebim.
Cayır cayır yanan ; şalgamı , kebabı ve bicibicisiyle meşhur kentimiz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar