bugün

Başka ülkenin vatandaşı olma sebebi. Türkiye’nin utancı.
Şatobiryan, rokfor soslu kanlı ispanyol usulü italyan bonfile gibi şeyler yiyip şarap gurmeciliğince sınır tanımayan klasik müzik dinleyip smokin giyen insanlarla, aklınıza gelecek en kro kişilerin hep birlikte yaşadığı çok enteresan bir şehirdir. Bir yarısı paris, bir yarısı haleptir.
Türkiye'de ahlaksızlığın en yaygın olduğu illerden, hatta bütün ülkeye ahlaksızlık ihraç edecek kadar ibne bir şehir. Yakında orada deprem olursa şaşırmayın!
kebabın başka bir yerde yenmemesi gereken canım memleketim. bir de Adana Demirspor var ki hasretinden prangalar eskitilir.
doğum büyüdüğüm ama sevemediğim sehir . küçümsemekle falan ilgisi yok, yanlıs anlasılma olmasın . insanları bana göre değil . kabalıklarına ve patavatsızlıklarına açık sözlülük diyorlar.

aslında sehir ikiye ayrılmıs gibi . bir tarafta anlayıslı, parlak, pırıl pırıl, iyi, yardımsever insanlar var . öbür tarafta kaba, önyargılı , pislik, saygısız, hayvani insanlar var. bazı sehırlerde saydıgım ıkıncı gruba dahıl olan ınsanların sayısı daha az . oralar daha yasanılası .
bir mersin değildir.
kebabı bile bu ülkede çekilme sebebi olabilir. o kadar doğu ili varken buna laf atmak ayıptır. Adana'yı kötü yapan adana'lı değil göçüp gelen kımıl zararlarıdır. evet.
Anne tarafından memleketim, göçmenler çok bozmuş buraları, hepsi aynıdır denemez ama doğu dan gelenlerin yerleştiği yerler normal adana değil gibi, sanıldığının aksine yerlileri gayet kültürlü insandır.
bugün düşman işgalinden kurtuluş günü olan memleketim.
Şehirlerin hası.

Kaba ama samimi,içten,delikanlı insanıyla,sırf arkadaşı zorda diye sorgusuz sualsiz kavgaya dalınan dostluklarıyla,yemekleriyle,sıcağıyla,adanaspor'uyla,demirspor'uyla,kebabıyla,şalgamıyla,bicisiyle,şırdanıyla,01 plakasıyla;

dönek binlerce ilişkilere,dostluklara,aşklara inat.

Allah'ın şehridir.

Düşman işgalinden kurtuluşu kutlu olsun.
bugün türkiye cumhuriyeti'nin başına bela oluşunun yıldönümü olan lanet şehir.
Oğlanların,tikilerin değil erkek adamların şehridir.
5 ocak törenleri sırasında malum vali Hüseyin Avni Coş ile vatandaşlar arasında arbede çıkacağı şimdiden istihbarat alınmış olan ildir. Yarın haberlerde izleyiniz.
aşkın tanımını adanaspor şırdan kebap şeklınde akrostije dokmemize imkan veren memleketin delikanlı sehrı. bugun fransızların gotune şırdan sokup postalayımışımızın 92. yıldonumu.5 ocak kutlu olsun gardaş...
Verdiğim istihbarat doğru çıkmıştır. Haberlerde izleyiniz. Detaylar aşağıda.

(bkz: 5 ocak)
kızları erkeklerı kadar delıkanlı değildir . onlar da dönekler sınıfına girmis, fazla dejenere olmus .
An itibariyle yazdan kalma bir havası vardır.

Pırıl pırıl bir güneş var gökyüzünde.sıcaklık 18 derece.
adana demenin, kebap demeyi gerektirmediği yer:
"Adana’ya Gideceksen, Bir Adana Yiyeceksin."
Yilmadan yere tükürenlerin oldugu sehir guzel adanam.
kürtlerin hayalini kurduğu şehirlerdendir.

ahahaha. ya çok komik ya ısırırım sakallarınızı.
tam 2 aydır doğru düzgün yağmur yağmayan şehir.

Hani kışlar ılık ve yağışlıydı lan.
dünyanın en güzel şehri. merhametli insanların yaşadığı, dininizi özgürce yaşayabileceğiniz türkiyenin nadir şehirlerinden.
2 gün sana ayrılacağım şehrim , canım memleketim . ince bi hüzün var içimde , hadi bakalım .
tarlalarımdaki ürünler hep kurudu lan.

hani yağmur.
yağmur yağmasa da 2 haftada bir şimşekler'in çaktığı şehir.