bugün

(bkz: a 101)
halk arasında sıklıkla fetö ile ilişkilendirilen marketler zinciri. garip olanı ise 15 temmuzdan sonrasında atv de neredeyse her gün; yine halk arasında fetö ile ilişkilendirilen orkide yağlarının reklamı başta olmak üzere katalog reklamı yapabilmiş olmasıdır.
Pkk destekli bir firma olduğunu biliyorum en azından en iyi hisse sahiplerinin pkk olduğunu biliyorum.
Dün itibariyle aklanan şirket, adamlar 2 yıl önce Tayyip in, geçen yıl pkk nın bu yıl da fetö nun oldu amk. Millet g.tunden duyduğuna inandığı için olan boş yere çalışanlarına oldu, çok ciro kaybetmişler bu söylentiler dolayısı ile. Ne çok düşmanı varmış. Neyse en azından millet artık anlamıştır. Bir daha ottan boktan sebeplerle iftira atılmaz umarım.
Ya beyler boş verin a101 i şoku bimi...
Gelin Migros'a .
Ucuz marketler arasında en kötüsü.

Bence buradan kesinlikle gıda malzemesi almayın; temizlik malzemeleri, ev aletleri, tuvalet kağıdı falan ok de sakın ola ki peynir, sucuk, salam (yani tanıdık markalar haricindeki markalardan bahsediyorum) falan sakın almayın, Lezzetler tatlar hijyen her şey berbat.
fethullahçıların alışverişte ilk tercih ettiği mekan.
kaşar peynir almak için girdim kaşar peynirleri var ama hepsi dilimli aç bitir şeklinde nerdeyse 100 tane var.
bim ile kafa kafaya yarışan turgay aydın'a ait perakende satış marketleri. bazı ürünleri gerçekten çok güzeldir ama ürün kalitesini baz alırsak bim daha önde, ürün çeşitliliğini baz alırsak a101 daha öndedir.
(#35615208).
Bazı marketlerinde fena seks dönüyormuş. Öğrenince çok şaşırmıştım. 300 kişi ile biz o aksiyonu yaşayamıyoruz amk.
Son 1 yılda roket hızında şube sayısını 7.000 e çıkarmış mini market zinciri.
iyi de hocu (bkz: nerden geliyor bu para)
kaçak ucuz et kesiyorlar diyollar. hüloloğooğoğoğey.

http://www.dailymotion.com/video/x54llql
Gıda teroristi sayılabilecek derece sorumsuz ve çalışan ciddiyeti çok bozuk kontrolsüz büyümüş market zinciri.
hem haşlanarak hem kızartılarak pişirilebilen içli köfte, karlıdağ tereyağı, cam şişede doğal portakal suyu, sütlü tatlıları, elma dilim patatesi, dondurulmuş ıspanağı ile sevdiğim markettir.
ben bi süredir çalışıyorum fakat rahatça söyleyebilirim ki kafaları pırıl pırıl yemin ederim. daha iyi bir iş bulduğum saniye çıkacağım zaten. sıkıntıları şöyle sıralayayım.

1- bana direk olarak oturamazsın ya da sabit duramazsın tarzı birşey söylenmedi ama evet eğer boş boş durursanız direk göze batıyorsunuz ve bırakın müdürü falan diğer sıradan çalışanlar bile gelip uyarıyorlar. o kasada neden tabure/sandalye olmadığı zaten şaka gibi bi durum ve soru işareti.

2- işe girmeden önce ya işte 9da gelir 6da çıkarsın diyo ama hikaye. seni bi 15 dk yarım saat erken çağırıyo hele açılış yapıyosan,çıkışta da en az 15dk geç çıkıyosun kasa sayımıydı bilmem neydi.

3- haftalık 45 saate tamamlıyoruz dedi fakat nasıl tamamlayacak çok merak ediyorum. mesela 2de girip 9da çıkarsan 7 saat çalışmış olmuyosun. 30 dakikadan 2 adet molan var ve bu molaları kesip 6 saat çalışmış sayıyor seni. ben daha hiçbir yerde molaların çalışma saatinden kesildiğini görmedim,duymadım. günde 12 saat çalıştım toplam 2 saat molamız vardı,ama biz 10 saat çalışmış sayılmadık 12 saat çalışmış olduk.

4- seni tecrübesiz bir şekilde işe alıyo fakat senden herşeyi bilmeni, 5 dakika içerisinde öğrenmeni bekliyo.

5- dedikleri gibi yemek ve yol yok. sana 1600 lira maaş veriyo ama yol ve yemeği kesersen zaten o maaş asgari ücrete hatta daha azına denk gelecek.

6- kasanda açık çıkarsa yani eksin çıkarsa maaşından kesiliyor. fakat artın çıkarsa onu sana vermiyorlar * * * * yemek ve yolun yanında kasanda çıkan/çıkabilecek açıkları da sayarsak alacağın maaş şaka gibi miktarlara düşüyor.

7- kasalarda para yok. atıyorum 5 kuruş 10 kuruş yok mesela. sen müşteriye para üstünü tam veremiyosun. 5 kuruş yok de yolla diyo. 5 kuruşun derdine düşmüş koca şirket. parayı da böyle böyle kazanıyolar. sanırım o 5 kuruşu 10 kuruşu da bilerek vermiyolar kasaya. çünkü ya müşteri eksik para üstü alacak ya da çalışanın cebinden çıkacak o para. bugün kasamda bozuk para olmadığı için 30 kuruş para üstü vereceğim adama 50 kuruş vermek zorunda kaldım çünkü bozuk para yok. vermeme gibi bir lüksüm de yok bu sefer müşteri kabul etmez. yani o 20 kuruş direk benim cebimden çıkmış oldu.

8- sıradan insanları sırf diğerlerinden daha fazla çalıştı diye mağaza sorumlusu ya da onun yardımcısı yapmışlar. hepsi değil ama bazılarının bir egoları bir hareketleri var çıldırırsınız. şahsen ben gördüklerimden 1 tanesiyle reelde tanışsam kafasını duvara sürte sürte öldürürdüm. 2. üniversitemi okuyorum, bilgime ve zekama güvenirim fakat elin 5 kuruşluk beyinsizinden laf işitiyorum.

daha belki başka şeyler de sayılabilir fakat şimdilik gözüme çarpanlar bunlar. hoş daha ne olsun zaten ? dediğim gibi daha iyi bir iş bulur bulmaz çıkıcam ve çıkar çıkmaz da elimden gelen heryere şikayet edicem. lafa gelince iyiler ama icraatte durum vahim.
asgari ücretle gecinmeye çalışanların uğrak noktası olan bir süpermarket zinciridir kendileri.
(bkz: Gölgelikli salıncak) Adlı ürünü aldım ve montajlarken civatalarının eksik olduğunu görünce şoke olduğum ve bu ülkede be boktan bir halde olduğumuzu bir kez daha gözler önüne seren market . (bkz: Allah belanızı versin)
Kaçta açıldığı merak edilen avm.
9.30 da açılan market
ben begeniyorum güzel malları var.
gosmart powerbankları kesinlikle alınmaması gerekli olan markettir. 3000 mah diye sattıkları powerbank 800 mah varsa eğer götümü s*ksinler.
çok sahtekarlar. indirim ayağına son kullanım tarihine bir iki gün kalmış malları satıyorlar. bir de şey herhangi bir ürünü indirimli diye alıyorsun eve geliyorsun fişe bakıyorsun ürünü indirimsiz almışsın. bu dediğim 2 eylemi sürekli yapıyorlar. adeta bir market geleneği haline gelmiş.
Fiyatları acayip yükselen market. Nerde eski fiyatlar. Evet.
reisin zoruyla fiyatını 2 liraya düşürdükten sonra soğan ve patastesin reyonda sadece etiketinin bulunduğu market.
fakirliğe giriş dersi veren market.