bugün

radyo eksen gecesinin tanıtımları vasıtasıyla dinlediğim ve aşık olduğum acayip helldorado şarkısı. inanılmaz bir büyüsü var şarkının, bir de balkan havası var müzikte , elinde şarap şişesi zıplayarak oo never never again diyorsun farkından olmadan.
Gelin kanun kaçakları ve yorgun yolcular hepiniz burada toplanın bütün dışarıdan olanlar Gelin kadehlerinizi doldurun ve yükseğe kaldırın ve içelim, kuru kalmadan Daha fazla değil, bir daha asla, bir daha asla Daha fazla değil, bir daha asla, bir daha asla Karanlık çöküyor ve gün batıyor Ateşimizi yanıyor ve rüzgar uğulduyor Doldurun kadehlerinizi ve savaşa hazırlanın Bu gece hepimiz içelim ve yola çıkalım Daha fazla değil, bir daha asla, bir daha asla Daha fazla değil, bir daha asla, bir daha asla.
tv'de radyo eksen'in reklamı sayesinde öğrendiğim ve aşık olduğum herkesin dinlemesi gereken, sıradışı muhteşem şarkı.
mükemmel bir parça.
türk müziği esintileri taşıyor.
insan da kalkıp oynama isteği uyandırıyor. *
helldorado'nun harikulade şarkısı.

muhteşem bir tınısı var, inanılmaz iç gıcıklayıcı. insanda tepinme, oynama, sallanma vb. duyguları uyandırıyor. bir de nedense, dinledikten sonra isyankar bir tavır hasıl oluyor bünyede. *

sürekli dinliyorum, durduramıyorum kendimi.*
coşkunun diğer bir adı olan süper şarkı. akşam yemeği esnasında duyup aşık olduğum muhteşem eser. entry girerken dinlenmemesi tavsiye olur. kalkıp oynama isteği yarattığı için yazı yazma olayı rafa kalkabiliyor. muhteşem, süper, abartmıyorum hatta tapılası.
cnbc-e ve ntv'de reklamı dönen ki http://www.radioeksen.com/Erisim.aspde sağda göreceğiniz video ile birlikte sunulan ilk melodi de insan da şöyle gözleri kısıp kulaklara odaklanma hareketinden sonra "bu nasıl şarkı lan böyle" dedikten sonra helldorado ne gibi sorulara sormaya gark eden grub*un zamanın ötesinde şarkısı.
hani en bilinen parçayla o grubun kökünü kütüğünü araştırmaya yönelten parçadır kanımca. ha adamların iki tane albümleri varmış...helldorado başlığındaki entry sayısıyla bu başlığın entry sayısını karşılaştırınca grubun önüne geçmeyi başarmış gibi görünebilir. ama kulağı olanların bu parçayı dinledikten sonra diğer parçaları da dinlemesi gerektini söyleten; radyo eksensayesinde tanıma imkanı bulmuş benim gibi kıroların da çok beğeneceği, kulağa aşina melodileri olan şarkı. damardan uygulanacak!
muğla'da, merkezde, becks diye bir bar var. biz çok seviyoruz gidiyoruz bolcana içiyoruz arkada$larla. öğrenciler falan çalıyor i$te yine bir gün; "ulan!" dedim "nörüyorsunuz lan?".. i$te o ân çalan $arkının adıdır a drinking song..

(bkz: the ballad of nora lee) albümünden bir manyaklıktır. feci yapar.
bu kadar içten renkli ve sıcak bir parçayı soğuk iklimin insanları norveçli grup helldorado nasıl becermiş dememe sebep olan harika bir olay. insanın dostlarıyla içtikçe içesi geliyor bu şaheser eşliğinde.
radyo eksenin reklamlarında arka fonda çalan helldorado şarkısı..reklamı izledikten sonra tırım tırım bu şarkıyı arandım,kalbimden vurulmuştum sanki..*daha sonra bir sevgili arkadaşım ** şarkıyı yollayıverdi bana..şimdi sürekli bu şarkıyı dinler oldum..hoplatıp zıplatıp bir yandan da içelim açılalım dedirten bir garip şarkı..öyle işte..
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.