türkiye cumhuriyeti devleti 61. hükümetidir.

7 liralık sigaradan, %63 oranına karşılık gelen 4.41 lira özel tüketim vergisi ve 1.07 lira katma değer vergisi olmak üzere toplamda 5.48 lira vergi almaktadır.

--spoiler--
Çok açık bir şekilde söylüyorum. Bizim yaptığımız düzenlemelere uymak zorundalar. Uymazlarsa biz alternatif yollar geliştiririz, uymak zorunda kalırlar. Bizim bir gelir hedefimiz var, o gelir hedefini yakalayacağız. Bu hedefin tutturulması için gerekli adımlar atılacaktır.
Uyum konusunda sorun yaratıyorlarsa sistemi değiştiririz. gerekirse maktu(sabit) vergiden vazgeçeriz.
--spoiler--

bu da bütçe açığını kapatmak için sigara tiryakilerini sağılacak inek olarak gören hükümetin saygıdeğer(!) maliye bakanı, mehmet şimşek'in, fiyatlarını eski seviyesinde tutma kararı alan şirketlere, aba altından sopa gösterdiği açıklaması.

(bkz: buna vergi toplamak değil soygun denir)
süper hükümettir.

öyle süper hükümettir ki, yedikleri bütçe açığı nanesinin ceremesini halktan çıkarma eylemini birçok öküze "vergi güncellemesi" diye yuttururlar.

- olm ne zammı yha, vergi güncellemesi bu. koskoca maliye bakanı yalan mı sölicek?
binek otomobillerden otomobilin yurt dışı satış fiyatından bile daha fazla vergi alan hükümetle aynıdır kendileri.
Vatandaşın sağlığını vatandaştan daha çok düşünen hükümettir.sağlığını hiçe sayan vatandaştan alınan,vatandaşın zararlı olduğunu bile bile kullanmasına istinaden tavrı madem öyle,tarife böyle.işine geliyorsa taktiğidir...
asgari ücretle çalışan bir işçinin bir hafta sigara içmesi için 2 gün çalışmasını gerektirip bu yolla kendi çalışanlarının masraflarını çıkarmaya çalışan hükümettir. zaten 3 kuruş paraya çalışan bir işçi ayın 8 günü sadece devlet için çalışmış olmaktadır bu yolla. "parası yoksa içmesin" diyenler olacaktır, umarım içmezler, hepsi bırakır sigarayı da o hedeflenen gelir, kafasına göre insanların isteklerinin fiyatını belirlemeye çalışan bazılarının götünde patlar.
insanları esrara, ota bilimum kafa yapıcı bitkiye teşvik eden hükümettir. o bu değilde bitlis tütünü şimdi revaçtaymış. en az %200 zamlansında onu da semirsin caanım hökümetim.
sigaradan daha zararlı hükümettir.
şakirtler tarafından bile savunulamayan hökümattır. yaptıklarının elle tutulur yanı yoktur, çünkü uygulamaları direk olarak götünüzle haşır neşir olmaktadır.
oturdukları koltuğun nimetlerinden faydalanmaktan ülkede insanların nasıl ve ne şekilde yaşadığını göremeyen insanların oluşturduğu hükümettir. tabi canım onların yarın nasıl sigara alacağım, bu kadar paraya sigara alırsam çocuğuma nasıl süt alacağım mama alacağım yada evi nasıl geçindireceğim kaygıları yoktur zira her biri standart üzeri gelire sahiptir. adam çıkmış bas bas bağırıyor zaten durmak yok yola devam kabinedeki bakanı durur mu hedefimiz var alacağız sizden bu parayı bir şekilde diyor işte, neyse daha fazla yazıp sözlüğü yasal açıdan zor durumda bırakmak istemiyorum.

dip not: 7 ay önce sigarayı bıraktım.
milletin ''ne halt yiyeceğiz 3 kuruş maaşla bu zamlarla'' diyerek daha çok sigara içmesine sebep olan partidir.
memurunun maaşını sigaradan ödeyen hükümetdir.
milletinin sağlığını düşünen hükümet. hoş tiryakiler napar eder ona verecek parayı bulur bu sayede hükümetin ekonomiyi dengelemek adına yaptığı bu girişimede katkıda bulunur.
bütçe açığını kapatmak için halkı kullanan hükümettir. ota boka vergi koyup sigara sağlığa zararlıdır propagandasının arkasına sığınarak istediklerini yapmaktadırlar. yakında ekonominin anasını nasıl belledik adlı bir kitap yayınlarlarsa hiç şaşırmam.
vergiden vergi alan hükümettir aynı zamanda ne yazık ki.
koyun gibi düzülen bi halk olunca kaçınılmaz sondur. (bkz: durmak yok düzülmeye devam) ayrıca bunu yapan bunu da yaptı:

(bkz: en pahalı benzin)
(bkz: en pahalı internet)
(bkz: otv)
(bkz: oiv)
(bkz: kdv li fiyattan ötv)
(bkz: kdv li fiyattan öiv)
(bkz: kdv ve ötv li fiyattan gtv)*
(bkz: ohh yağlı kazık)
(bkz :
türkiye de her 100 kişiden 47 sinin düzülmekten zevk alması)

edit: bana eksi vermekle düzülmemiş olmuyorsun ne yazık ki. düzülmeye alışmışsın senin de yapabileceğin bişey yok artık. senin için geliyor:
(bkz: double anal)
hem geçinemiyorum deyip de ondan sonra ayda 150 lirayı sigaraya bayılan zihniyetten çok daha mantıklı hükümettir.

sigara içerek kendini zehirleyip hasta eden vatandaşlarının sağlık giderlerini diğer vatandaşların sırtına yüklemek istemeyen hükümettir.

vergi artışlarına tabiki karşıyım ancak karşı olmadığım tek vergi artışı sigaradır. içmeyin. bu kadar basit.
sigara kaçakçılarının bolca hayır duasını alan hükümettir.
doğru iş yapan hükümettir.
vatandaş görünümlü koyunları, bu tür zam ve vergilerin toplum sağlığını korumaya ve sağlık giderlerini azaltmaya yönelik olduğuna inandırmayı başarabilmiş süper hükümettir.

koyunlara laf anlatabiliyor bu hükümet dostlar, hangi teknoloji başarabildi bunu? daha ne yapsınlar?
hem içmeyen hem içirmeyen ve ben nedersem o diyen şahışların yaptıkları bir zamdır.
rahat geçindikleri için ibadetini de rahat kafayla gerçekleştiren hükümettir.

not: sigarayı bırakalı 8 ay oldu, ama akıl var mantık var: 4 liralık yakıtın 3 lirası vergi olmaz, 50 liralık iletişimin 35 lirası vergi olmaz, 7 liralık sigaranın 5.5 lirası vergi olmaz.

bu arada marlboro'nun maliyeti 1,5 lira mı?!
yiye yiye hazinesinde para bırakmamış satacak da kit'i kalmamış hükümettir.
kaçak sigaraya piyasayı kaptıracak kaçakçılığı güçlendirecektir. üretici şirketlerin bile piyasaya kaçak sigara sunduğu bir ülkenin hükümeti olurlar en sonunda.
(bkz: vergi içiyormuşum haberim yok)
halkına maddi işkence yapan , hırsız hükümettir .
bu, almanlara bira içmesini yasaklamakla aynı şeydir. onlara öyle bir şey demeye kalksan vururular seni, bu da ona benzer, tütün mamüllleri yasaklanamaz abi. yasakladın mı içmeyi kapalı yerlerde? o zaman zam ya da vergi koymayacaksın kol gibi...