bugün

satanistler tarafından, kutsal kitaplarda*** geçen şeytan sayısına denk düştüğüne inanıldığı için kutsal kabul ediliyor.
acikogretim sinavlarinda sinava girmedi icin kullanilan manidar aciklama kodu,

"666: sinava girmedi"

bir nevi seytana uydum girmedim anlamina geliyor olsa gerek.
ayrıca adem tolunay anadolu lisesinin nüfusudur, çok veri götik bilek metal okulumuzdur kendisi, antalyada ki diğer liseler seviyeli yaklaşmaktadır kendisine.
Metal'in yanlış anlaşılma noktası: "666 Olayı"

666'yı özenti olarak kullananlar..Bu yazıyı okumanız lazım..Bakıyorum da her yerde ahmet666@bilmemne.com yok adamın nicki 666_keserim_666, yakışıklı-666 filan.Nedir bu?Neyin ne olduğunu bilmiyorki insanlar.

Baktımda çoğu sitede bu 666 olayını metal müziğe bağlayanlar var.1 numara olarak ta Metallica ve iron maiden gösteriliyor sitelerde.666 olayını tartışacağımız bir platforma ihtiyaç var sanırım.

Simgelerle dolu dünyada bu da bir simgedir.AMa bunu sadece "Kullanmak için kullananlarda" vardır.Tıpkı rap dinleyip ben Metalciyim demek gibi.

666 nedir, ne değildir?Biraz araştırma yaptım ve şunlar gibi bilgiler karşıma çıktı.

"Türkiye'de rocker'lar arasında da şeytanı ifade eder. 999'da meleği ifade eder ama yinede hıristiyanlıkta azizlerin başının üstünde olduğu düşünülen haleyi andırdığı için daha çok OOO melek ifadesinde kullanılır..

13 rakamı gibi hepsi Hıristiyan kökenli saplantıdır. islam kökenli bir tek bildiğim saplantı ise 19 rakamının uğursuzluğu ile Allah'ın 99 ismi olduğu için 99 rakamından anlam arayışı. "

"nostradamusun en buyuk kehaneti...21. yuzyilin 666 sayisiyla yonetilicek demis...

incilin en buyuk kehaneti...20. yuzyilin 2. ortasinda ortaya cikicak....

ibranice 6 w'nin yazilisidir. 666 da www oluyor. bilmem tanidik mi !"

"incilde soyle bi ayet vardır 666 ordan gelir.

woe to you

oh earth and sea

for the devil sends the beast with wrath

cos' he knows the time is short

and let him who hath understanding reckon the number of the beast.

for it is a human number.

it's number is six hundred and sixty six.

rebelations ch. xiii b. 18."

"incilde 6 rakami insani simgeler. 666nin seytanla pek bir ilgisi yoktur. seytani simgeliyen rakam 15 dir. hristiyanliktaki baba-ogul-kutsal ruh uclemesini reddedip hepsine insan-insan-insan diyince 666 rakami ortaya cikar (ki bu daha cok atheizm'e ya da materyalizm'e kayar). boyle olunca da afaroz edilirsin."

Birsürü düşünce var.

"Herşeyin kaynağı sadece insandır" sözümü doğruluyor böyle laflar.O kadar çeşitli akımlar varki insanlar şaşakalıyor.Örneğin Güney afrikanın Suveta adlı şehrindeki erkekler penislerine dev çubuklar geçiriyorlar ve bunu kültürlerinden sayıyorlar.Bunu yapmayan erkek olmuyor onlara göre.Ya da biz Türkler.Bilirsiniz hala var öleleri.Tesbih sallamayan erkek olmuyor..Insanlar o kadar acaip şeyler çılarmışki.Tıpkı bu sayı olayı gibi;

31 rakamını da insanlar bazı ieyşer bağladıar bunu çoğumuz bilir.insanlar uğraşınca bir sürü şey bulur.Bende çıkarım şimdi 5 rakamı şunu simgeler derim.Bunu yayarım, bilmem kaç bin yıl sonra bunu baz alan insanlar çıkar.Bunlar hakkaten insanların farklılık arayışından başka birşey değildir.

"Her insan bir Dünya olmasaydı, Dünya tek bir insan gibi hareket ederdi, tek bir insan tarafından yönetilirdi" diye çok sevdiğim bir sözüm vardır.Buna çok uyuyor.Her insan farklı bir şeyi savunur ve onu geliştirmeye çalışır.666 da buna benziyor.

Yok 999 meleği temsil edermiş, 666 şeytanıymış, incilde 6 rakamı insanı temsil edermiş bilmem ne.Bunlar insanları uydurmasından başka birşey değil.Unutmayın sayıları da bulan insan..

kaynak: http://www.metalfanzin.com
kişilik bulamayan gençliğin sayısıdır.
güzelim seksi rakam olan 333 ün 2'ye katlanmış fakat hiç bir karizma yaratamamış hali.
2'ye bölünür
3'e bölünür
6'ya bölünür
9'a bölünür
hatta 111 ve 333'e bile bölünür!

bana göre bunlardan başka da karizmatik yönü yoktur.
bir rivayete göre;
6 şeytanı, 6 sahte isa'yı 6 tanrı ve isa karşıtlarını simgeler.
roma rakamlariyla kucukten buyuge, buyukten kucuge dogru siraladigimizda da karsimiza cikiyor.

D = 500
C= 100
L= 50
X= 10
V= 5
1= 1

=666 yusuf yusuf oldum simdi ben.
ibranice'de 6 w imis. www(666)

(bkz: anne cok korkuyorum)

edit: bu arada bu entrymde cenabetli entrymdir. 3131 entry sayim.

(bkz: ne oluyor lan)
farklı anlamları olan sayı. bir ülkede 666 meryem anayla seks yapmak manasındadır.
ayrıca güzel sayıdır. bir semboldür.
bu sayıların anlamı vardır, ancak hakkında da pek fazla rivayet vardır. bu rakamların sembolik açılımı, bir zamanı belirler(bazı sembolist din araştırmacılarına göre). bunun üzerine yüzyıllardır kıyamet senaryoları yazılır. ibraniler, tevratta yazdığı üzere bu harflerin açılımını ismen yapmışlardır, buna göre, bu harflerin sembolize ettiği kişi kıyameti getirecektir. ancak harflerin karşılığı olan isim eski roma imparatoru jül sezar* çıkmıştır.

daha sonra hristiyanlar bir çok kez, bu rakamların açılımıyla tarih belirlemişlerdir. bu tarihlerde deccalın ortaya çıkıp, isayla savaşmasını beklemişlerdir. tutmamıştır. bazılarına göre deccal denen, şeytanın oğlu kişisinde bu rakamlar olacaktır. bazıları ise, 06.06.06 tarihinin kıyamet günü olduğunu düşünmüştür ancak o tarih ola ola dünya slayer günü oldu. ama bana sorarsanız her birinin yanına 2 koyulup 3 tane tavşan elde edebilirsiniz. hem sanatsal olur, hem tasasız. fakat hala bu büyük bir sırdır, araştırıyorlar. ben söyliyeyim bu iş tam anlamıyla delinin kuyuya attığı taşları çıkarmaya çalışmaktır.

şeytan diye de bir şey yoktur, bahsi geçen şey tamamen insanın içindeki sınır ve sınırsızlık duygusudur. oh yes!
(bkz: 667)
(bkz: 06 06 06)
bir numarası olmayan sayı. yanlış hesaplandığı üzerine teoriler ortaya atılmıştır.
7'den daha karizmatik olmayan sayı.
6+6+6=18 i oluşturan sayı ve 18.meleğin şeytan olduğunu vurgulayan sayıdır.
(bkz: leviathan)
(bkz: şeytan)
(#666).entry
babilin 6 lık sayı sisteminde 3661 e tekabül eder. buda maya takviminde mardukun güneş sisteminde yürüngesini tamamlayacağı yıla eşittir. yani marduk gezegeninin dünya yakınından tekrar geçeceği yılı işaret eder buda 2012 yılını gösterir. daha fazla bilgi için (bkz: 2012 marduk la randevu)
altıyüzaltmışaltı.
özentilerin diline dolanmış masum rakam.
her barkod ta bulunan bir sayıdır.barkodun en başında, tam ortasında ve en sonunda bulunan 3 uzun çizgi 6 rakamına eşdeğerdir.manası çözülememiştir.*
yazarın mailinin sonuna aldığı rakam neticesinde satanistmisin sorusuna maruz kaldığı sayı.
nicklerin sonunda kullanılan en yaygın ve en klişe sayı.
en guzel halini deicide grubunun bir album kapaginda gormus oldugum sayi.

http://www.returntothepit...eicide_insineratehymn.jpe
an itibariyle uludag sozluk'teki ziyaretci sayisidir.

edit: ulan 2 dakika duramadiniz di mi?
665'den sonra gelen sayı *
adına bir sürü şiirler, şarkılar, destanlar, kitaplar yazılan, cogumuzun nick ya da iletilerinde karşılaştıkları şu meşhur rakam 666. kimilerine göre bir işaret, kimilerine göre bir simge, kimilerine göre ise şeytanın rakamı fakat tamamen kendi düşüncelerimi söylemek istiyorum ki sıradan rakama örnek bir rakamdır 666. 3 tane 6 rakamının yanyana koyulması hiç bir şeyi değiştirmiyor aslında. rakamlar evrenseldir ayrıca lastik gibidir istenildiği yerden cekip uzatılır her şekle girebilir. ister kapı numarası yaparsınız, ister okul numarası, plaka, telefon numarası bir gercek var ki kullandıgınız rakamın farklı amaclarla bir çok yerlerde kullanılmasıdır. 3- 5 rakamı yanyana yazıp toplayıp, carpıp, bölüp, cıkarıp bir sürü tarihi olaylarda ya da bunlara benzer bir çok durumlarda rastlandıgını görürsünüz. olaya nasıl bakılırsa o şekilde görülür. görmek istenildiği gibi görülür her şey ama bana göre bunlar tesadüften başka hiç bir şey olamayacaktır.aslında konu 666 değil buna benzer bir çok rakamdır, nereye cekerseniz oraya gelir. dilin oldugu gibi, rakamların da kemigi olmadıgını hatırlatmak istedim.