türk eğitim sisteminin nasıl mallar yetiştirdiğinin göstergesi.
hiç mantık-matematik bilmeyen herhangi kimseye bile verilecek bir günlük eğitimle çözdürülebilecek hafiflikteki sorudur.
BEN YAPTIM 25 ÇIKTI.

SONUCU 25 OLAN SORUDUR.
lise 1 e giden öğrencinin bile çözebildiği sorudur. (bkz: ben)

annemle babam aniden çağırdı bu soruyu çöz dediler, sonra aferin dediler.
eğitim sistemine sorumluluğu yüklenemeyecek rezalettir.

kabul edelim, pek çoğumuz malız.
(bkz: hem çalışmamak hem de zeki olmamak)
üniversiteyi bitirenler iş buluyor mu sanki ?..
(bkz: yok artik ali sami)
(bkz: liseliler facebook a msn e sözlüğe alınmasın)
(bkz: belki toplama çıkarma öğrenirler diye)
(bkz: yoktu bizim zamanımızda biz çözdük o zaman)
o degilde bu kadar kolay soru sorulur mu lan? oss diye millet 3.5 atiyo adamlarin sordugu soruya bak. bence cocuklar, "oha lan! bu kadar kolay soru sormaz bunlar. kesin bi bok var bu iste." deyip alakasiz cevaplari isaretlediler. manyak ettiniz lan cocuklari ey milli egitim!!!
muhtemelen bir çoğunun soruyu okumadan, cevabını salladığı sorudur.
üniversite giriş sınavlarının kaldırılmasının sorunların çözümüne yetmeyeceğini gösteren acı gerçek. (bkz: kalksa bir dert kalkmasa başka bir dert).
(bkz: akp nin eğitim politikası)*
şaşılacak şey. bu liseliler acaba normal hayatta nasıl yaşıyorlar diye merak etmemek elde değil. hiç olmadı o 80'i elindeki sigara miktarı; 12, 3 ve 8'i de kankalarının üç gün boyunca senden aldığı sigara sayısı olarak düşünseydin. bunu akıl etselerdi eminim yaparlardı, yoksa insan bu kadar salak olamaz.
(bkz: üniversiteler türkiye nin aydınlık yüzüdür)(#8362063)
masum 600 bin liseliden çok eğitim sistemine giren, kol gibi soru.
600 bin liselinin zeka özürlü olduğu düşünülemez sanırım.
en azından bir o kadar kişinin de çözdüğü sorudur.

ayrıca sonucu buraya yazan ileri zekalı arkadaşların da sınavda soru çözmek ile sözlük başında soru çözmenin aynı şey olmadığını anlamalarını bekliyor, belki de çok şey istiyorum.

(bkz: bardağın boş tarafı mı dolu tarafı mı diye düşünmeyip bardağı kırmak)
bu soruyu bir lise mezununun yapamaması ayıp karşılanacak bir durum olduğu gibi,eğitim ve sınav sistemindeki inanılmaz çarpıklığı gösterir.çünkü bu sınavlar birer stres testi gibidir ve o kadar çok faktör etkilidir ki bu gençlere de yüklenmemek gerekir.
çok zor zoru... ilk iki saniye içinde çözüp sağlamasını yapmak neredeyse imkansız.
bunların 100 bini çeşitli sebeplerden hata yapsa, geri kalan 500 bini sadece ve sadece gerizekalıdır.
malesef bizim zamanımızda da* çıkmadı böyle sorular. keşke çıksaydı da binlerce kişiyi daha geçmiş olsaydım.

(bkz: benzin vardı da biz mi içtik)
oldukça kolay olmasına ragmen cozulemeyen sorudur.ayrıca 600 bin apaçinin ya da 600 bin malın çözemedigi soru da denebilir.bu soruyu da çözemiyosanız ne isiniz var sınavda, üniversiteyi geçtim zaten o hayal bu mallar için.
sayıların yerinde x veya y olsa hepten parçaları dağılan robot misali kafası karışacak olan insana zor gelen matematik işlemidir.
Bu soruyu 600 bin liseli çözememiş..Suç kimde şimdi öğrencilerdemi öğretmenlerdemi yoksa sistemdemi...
Eğitim sisteminin boktanlığını ve milli eğitim bakanlığı denilen ne iş yaptığı ve ne idüğü belirsiz zımbırtının halini göstermektedir.