entry'ler (80)

metro turizm virüs fırsatçılığı yapıyor

metro turizm isimli şark kurnazı firmanın virüs seferberliğini nasıl fırsata cevirdigini anlatacağım.
kendileri şubat ayında gidiş dönüş bilet kampanyası başlattılar.kampanya mayıs ayına kadar gecerliydi.ben de bu kapsamda gidiş biletimi tam ödeyerek bilet aldım dönüş biletim 5 liraya geldi. malumunuz virüs tedbirleri kapsamında vize tarihleri değişti.
metro turizm hemen kampanyayı kaldırdı ve var olan biletinizi de açığa almıyor veya tarih değiştirmiyor. dönüş bileti yansın gidişimi tam odedigim biletimi değiştirin dememe rağmen yardımcı olmuyorlar.kampanya maddelerinde kontenjan dahilinde değişiklik yapılır yazıyorken buna uymuyor. zaten maddeleri de kaldırmış.

Ulkece sıkıntılı günlerden geçtiğimiz şu zamanlarda krizi fırsata çeviren bu rezil firmayla 1 saatlik yol bile gitmeyin.

evlilik

bu çağda evlilik, ancak bir hedefe hizmet ediyorsa kişiler için bir değer ifade ediyor. bunun tek paydaşı da islam bence. mümin dinini korumak, kendi davasına hizmet edecek hayırlı bir nesil yetistirmek, ve bunun doğrultusunda cenneti kazanmak için evlenir.
modern toplumlarda ve batı toplumlarında evlenmemek gerçekten çok mantıklı. hiçbir hedefe hizmet etmiyor üzerine birçok sorumluluk getiriyor. kişilerin helal ve haram kavramları da olmadığı için evlilik sadece bir külfet.
islam hayatın bütün aşamalarına bir mana katan kusursuz bir din.

zikri turan

dil teorileri iyi olabilir ama bu zalim ve egolu ruh hastası bir adam olduğu gerçeğini değiştirmez. bölüm tek çift öğrencileri yer değiştirince son sınıfta eline düşmüştük. derslerinde genellikle pek bir şey anlatmaz iki sıkar üç doldurur, boş milliyetçi zırvalar okur iki tahtaya damga karalar. biz son sene ondan ilk kez ders alınca(2.sınıf eat) işleyişinden bir şey anlamadık bizi yazın sıcağında ramazan ayında yıldız teknik yollarına düşürdü ve üstelik o stres yüzünden hasta oldum. bol bol andım oruçlu ağızla tabi kendisini. zalim olmakla disiplinli olmak arasında ince bir çizgi vardır ki bu zat-ı muhterem ilk çizginin tam göbeğinde. vahit hocamıza bir derdimiz olduğunda çıkardık baba gibi bizi dinlerdi ondan 4 kez kaldım hiç birinde ağlamadım hatamı kabul ettim. bu vahşi adam öğrenciyi adam akıllı dinlemez bile odasına git üstten bakar sen derdini açarsın türkü çığırır. iki yıl bu hocanın saçma ego inatları yüzünden okulunu bir dersten bitiremeyip hayatı zindan olan bir çocuk vardı ki çektiği sıkıntıları ben bilirim. bizim yaşadığımız zorlukların üç beş katını oğlu kızı yaşasın demek isterdim ki zalim değilim. amma velakin ne yazsak eksik kalacak hocamsı bir adam.

gss prim borcu

benim mağdur olup olmadığımı anlayamadığım borç. geçen eylül (12 ay önce) ayında yaz okuluyla mezun oldum ama burada bir uyanıklık yapıp mezun olmadan 1 hafta önce öğrenci belgesiyle tekrar sağlık sigortamı babam üstünden yenilettim. yaşım 25 değil henüz. e devlette borç çıkmıyor. 18 yaş altı sigorta tesciliniz bulunmaktadır yazıyor. bugün gelir testi yaptıracaktım kuyruktan dolayı numara bile alamadım. bilen varsa mesaj kutumu aydınlatabilir. teşekkürler sözlük.

halil sezai paracıkoğlu

artık ayağa düşen sanatçı.

sözlük yazarlarının itirafları

5 yaş en olgun çağımdı.

miyavlayarak konuşan kız

çekilmeyecek kız profilidir.

camiyi ucubeye benzeten skandal resim

çok doğaldır.karşıt sömürü aracı lazım tabi. biri dinle kandırırken öbürü de dinsizlikle kandıracak.

yani sonuçta kandıracaklar.

google chrome vs mozilla firefox

chrome hız bakımından çok daha iyidir. işlev bakımından ise mozilla.

ygs de kopya olmadığının ortaya çıkması

kesinlikle kopya skandalını çözmeyecek bilgidir. 30 ve 39 doğru arası yapanlar kaç kişi acaba. bildiğim kadarıyla şifreli soru sayısı 35 tane.

tetradox

gerçekten etkilidir.akne tedavisinde kullanmıştım differin kremle birlikte. gel gelelim antibiyotik biter tedavi biter oh lan biraz iyi geldi dersiniz 1 ay sonra aynı sivilceler gelir gelir hop doğru tekrar cilt doktoruna.

sıfır sıfır biten halı saha maçı

böyle bir ihtimal yoktur. son dakikaya 0-0 girilse bile mutlaka iri göbekli adım atamayan forvet uçan kafayla en güzel golü atar maç öyle biter.

facebook ta ekleyemiyorsan dürt yazmak

aynı kişinin iletisinin sonuna (; koyup laf çaktığını düşünen kişi olma ihtimali de yüksektir.

hayattaki en büyük hayali memur olmak olan insan

fen edebiyat fakültesinde okuma ihtimali yüksek olan insandır.

islam dünyasının en önemli buluşu

unutulmamalıdır ki islam coğrafyası ilmin doğduğu yerdir.batı karanlık diye tabir edilen klise çağını yaşarken islam medeniyetleri adeta altın çağlarını yaşıyorlardı.

hoşlanılan kızdan ilgi görünce ilgisiz davranmak

kaçan kovalanırı uygulayan tiptir. başarma olasılığı yüksektir.

citoles

uzun zamandır kullanıyorum,işe yarayıp yaramadığının farkında değilim açıkçası.
(bkz: anksiyete)

sakarya üniversitesi

ilkokulda görülen isim okuyarak tahtaya çağrılma hadisesinin sık sık yaşandığı üniversitemsi okulum.

başbakanı yolda görünce söylenecek ilk söz

baba naber ya?

ak partililerin kendilerini ilah sanması

evet sevgili dostlar sizinle paylaşmak istedim bu olayı.

yaklaşık 4-5 gün önce bir ramazan günü semtimin maçını keyifle izledikten sonra(anadolu üsküdar) serin bir beylerbeyi havasıyla evimin yolunu tutmuştum. metrobüse binip uzunçayır durağında indim ve yorgun argın bir şekilde otobüs durağına yürürken genç bir arkadaş elime zorla bir şeyler tutuşturdu. o kadar yorgundum ki ne olduğuna bile bakmadan elimde buruşturdum. az ileride kısa boylu tombalak bir arkadaş yolumu kesti. ve bana buruşturduğum şey hakkında hesap sormaya kalktı. ben de seni ilgilendirmez, zorla verildi deyip diklenince bana aynen şu lafı kullandı. sana bi dalarım! bu lafı duyunca zaten yorgun ve aç olan bedenim,tribüncü kimliğimi harekete geçirdi ve olanlar olacaktı ki sağolsunlar vatandaşlar sinirimi yatıştırdı. adamı da dayaktan kurtardı.

yorumu siz değerli yazarlara bırakıyorum. ne sanıyorlar kendilerini bu insanlar acaba?