bugün

hangi şehirde olduğunuza ve sabit giderlerinize göre yeterlilik seviyesi değişir.

aile yanında yaşayan, hiçbir şekilde faura ödemeyen insana yeter.
ev kirası ve diğer tonla sabit gideri olan istanbul'da yaşayan kişi için asla yetmez.

bu arada biri 30 bin maaşı olmayanla evlenmeyin demiş...ya sayı saymayı bilmiyor ya da 30 bin liranın ne anlama geldiğini...30 bin maaşı olan varsa ona ben de talip olurum...
yeterli olup olmaması sadece çalışma düzenine değil, yaşayış düzeninize de bağlıdır. çalışma düzeni de bunu etkiler haliyle. eksik olan şeyler bitmiyor değil, eksikliği biz çıkarıyoruz. 5 bin lira maaş bekar bir insana rahatlıkla yeter de artar bile. evli olana bilemiyorum. çünkü daha önce evlenmedim. swh. bilemem yani, eşiniz de iyi bir maaş alıyorsa gayet yeter belki. ama bilemem işte. artık bir mottom var. daha önce yaşamadığım, görmediğim, tecrübemin pek olmadığı şeyler hakkında kesin yorum yapmayacağım. allah, hakkıyla çalışanın rızkını bol versin.
Günümüz şartlarında çok çok az. insanlar nasıl geçiniyor anlamak zor.
eğer harvurup harman savurursaniz yetmez tabi

ama benim gibi tasaaruf sahibi biriyseniz
2 senede evlenirsiniz artı ev eşyalarınıda duzersiniz..
bütün gün koşturup akşam bayılırcasına uyuyorsanız yeterlidir. yattığınız yerden kazanıp akşamları da sosyalleşmeye fırsat buluyorsanız siksen yetmez.
5 binde karın alsa temiz 10 bin le hayat geçer.
d şaka maka ilerde kazanacağım paradır. Hatta 6 bin e kadar çıkıyor. Hadi bakalım kısmetse
Aşağı yukarı bunkadar alıyorum ama 4 sene önce 2000 lira bile yeterken şimdi bu yetmiyor. Matah olduğu zamanlar bi 10 sene önce falandı. Şimdi para mı lan it denilesi maaştır.
Öğretmen maaşıdır. Tam bi ücret/performans maaşı.
140.500 tele maaş alanın yanında zavallıdır, acınasıdır, fakir ve sefildir. bildiğin geçinemiyor kredi, kredi borcu döngüsünde eziliyordur. bir çogu intihara meyillidir. hele bir de asgari ücretle geçinenler var ki onlar için bir araştırma grubunun kurulup nasıl yaptığı araştırılmalıdır.