entry'ler (48)

biontech mi sinovac mı

Kesinlikle 1 sputnik - 2 sinovac.
Ben Biontech oldum. inanın covid te olsaydım benzer ağrılar çekerdim.

kanal istanbul un parasını söke söke alırlar

Ülkemizin ilk ihtiyacı Kanal istanbuldur. Aksini iddia eden FETO dur. Ulan adam akıllı asgari ücretilinin cebine aylık 1000 TL verin. Bakın nasılda insanlar biraz olsun rahatlar.
Bir de şu espriyi yapmam lazım;
Reis acaba açılışa gelenlere şunu diyecek mi?
Arkadaşlar kanalıma hoş geldiniz ?

cb erdoğan dan tasarruf tedbirleri genelgesi

Tam bir muz cumhuriyeti. Helal olsun. Tam bizim aile şirketimiz gibi. Amcam para varken paranın anasını ağlatır. Para yokken tasarruf yapmamız lazım der. Para varken siz kimsiniz para yokken batmamalıyız der. Reis te benzer davranıyor ne yapsın adam.

yeni inşaatlar çok kalitesiz

Yeni inşaatlar kalitesiz demek doğru değil. Yeni inşaatlar konforsuz derseniz sonuna kadar katılırım. Orda da devreye para giriyor.
Yoksa deprem yönetmeliğine aykırı bina yapmak yasak ve çok sıkı denetleniyor.
99 depreminden sonra özellikle 2005 ten sonra binalar depreme dayanıklı ve sağlam yapılıyor. (Zorunlu olarak)

sözlük yazarlarının en sevdiği tatlı

Açık ara bol tahinli cevizli kabak tatlısı..

izmirli diye kızını vermeyen baba

Bu izmirliler kendilerini ötekileştirerek farklı olduklarını düşünüyorlar. Kendilerince oluşturdukları toplum kurallarını çiğneyip kendilerini özgür marjinal sanıyorlar. Arkadaşlar sizin alalen yaptığınızı insanlar sıradan rutin bir iş gibi yapıyor. Bu yüzden kendinizi böyle konularla ortaya atmanıza gerek yok. Biraz sanat ve bilim alanında farklılık oluşturun ki insanlar sizi kayda alsınlar.

hilal kaplan

Kadının kim olduğu önemli değil. Konu sorduğu soru, tam yerinde ve sağlam soru sordu. Sorarken de olaylara Türkiye medyasının bakış açısını dünyaya duyurarak sordu. Bizim içimizdeki kahpeler de şimdi trump'u savunuyor. Yazıklar olsun. Darbe gecesi imam döven şerefsizler ile şuan trump'u savunanlar aynı maalesef. Hepinizin solculuğu yerin dibine batsın.

maaşım 5 bin yetmiyor yeaağğ diyen birey

istanbul için anca limit değerdir.
Anadolu'da olsa yeterde artar bile.
1500 kira vereceğine 700
faturalar 500
ev masrafları 1000
genel giderler 1000. Toplam 3200 yapar kalan 1800 TL ile birikim bile yapılır..

gecenin rap sözü

Yol başında açan çiçek sonunda solar
Bazen insan Ağustos'ta bile donar
Kelebek ya ele ya da bele konar
Yakarsa dünyayı da garipler yakar

beyoğlu nda ölü bulunan eski ingiliz ajanı

Ülkemiz maalesef ajanların cirit attığı daha doğrusu stajlarını tamamlayıp gerçek ajan unvanını almaya hak kazandıkları yer. Öldürüldüyse şayet bizim gizli servisimiz tarafından değil çıkarlarının çatıştığı farklı ülke servisleri tarafından halledilmiştir veya kendi sistemi içinde misyonu bitmiştir. Bizimkilerinde yaptığı en iyi şey olay hakkında soruşturma başlatmak olur. Güzel ülkem

devlet bahçeli

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Ak Partiyi hizaya getirmiş liderdir kendileri. Allah uzun ömürler versin.

mitsubishi space star

Japon araçlarının motor ve vites ekipmanları kalitelidir. Konfor çok azdır. Muadili avrupalılardan daha uzun ömürlü ve sorunsuz uzun süre çalışır.

anne o amca neden arapça çığlık atıyor korkuyorum

20 yıldır Atatürk nefretini o kadar dillendirdiler ki farkında olmadan insanları bilinçli Atatürk seven yaptılar. Şimdi o gerici kafa ile bbu başlığı açan kafa aynı sadece birbirlerinin tersi. Gerçekten bu kadar işsiz misiniz?

imamoğlu nun ibb karizmasını yerle bir etmesi

Belediye başkanlığı seçimlerine kadar başkanımız. Seçim zamanı artı eksi tartışılır. Net olan şey ise eksiye gittiğidir.

kokusu huzur veren şeyler

Yeni doğan bebek kokusu. Çocuğu olanlar çok iyi bilirler. Geri kalan herşey kıyasla hikayedir.

ak partililerin genel özellikleri

Böyle ayrıştırıcı başlıklar Uludağ sözlük'e yakışmıyor. her oluşumda geri zekalılar vardır. Ak partililer yukarıda yazılanlar gibi olsaydı bu ülkeyi 17 senedir yönetemezlerdi. Diğerleri nasılsa Ak partililerde odur.

borçlar dağıtılınca maaştan kalan para

Yaklaşık 8000 TL civarında kalıyor. Genel giderlerim çok fazla

instagram kullanmayanlar mağarada yaşasın

2 ay önce instagramı kullanmayı bıraktım. Hesabı kalıcı sildim. iilk ay zorlandım. Şuan ise şarjımın günü çıkarması beni çok daha mutlu ediyor. Yine de özlemiyor değilim.

spotify

Bu gün itibariyle gelen mailde 13.99 TL olan aylık ödeme 17.99 TL olacağını öğrendim. Hesabımı iptal ettim. insanları enayi yerine koymanın anlamı yok.

spotify

Bu gün itibariyle gelen mailde 13.99 TL olan aylık ödeme 17.99 TL olacağını öğrendim. Hesabımı iptal ettim. insanları enayi yerine koymanın anlamı yok.