bugün

milli eğitim bakanlığının 40 bin ithal ingilizce öğretmeni getirmeyi planladığı söyleniyor. yani henüz iddaa.
buyrun haberi okuyun.
http://haber.mynet.com/de...-ogretmeni-geliyor/561791
evet bu iddaa gerçekleşebilir mi? ahha neden olmasın. hem de ne güzel olur. hatta ithal tarih öğretmenleri?! gelsin bence o daha iyi olur.
nimet, valla ne diyim ya.

edit: doğruymuş. nimetim söyledi. 4 yıl içinde yavaş yavaş dedi. eğitimin içine yavaş yavaş etmeye devam dedi. durmak yok yola devam dedi.
keşke ingiltereden gelse denilecek haberdir öyle ya keşke ingiltereden gelse hiç olmassa gerçek ingilizden ingilizce öğrenilebilir birde gidip kazakistan,rusya ,eritre den falan öğretmende gelebilir.
saçmadır. ülkemizde yeteri kadar kadro bekleyen öğretmen varken yurtdışından öğretmen getirtmek vatandaşa yapılan hainliktir.
(bkz: meb in 40 bin yabancı öğretmen getirmesi)
ülkemizde eğitim veren ingilizce öğretmenlerinin öğrettiği ingilizcenin, ingilizce ye ne kadar uzak olduğunu bilen kişilerin uygulamasıdır.

bir de şurdan bakın isterseniz;

http://www.pratik-ingiliz...man-araciligi-ile-konustu-
ülkemiz adına utanç verici bir hadisedir gerçekleştiği takdirde. eksik hissedilen her alanda dış kaynaklara başvurmak asalak yaşamaktan farksız. genç ve ümit vadeden bir nüfusa sahipken bunu değerlendirememek becerisizliktir. madem eğitimci ithal edecek kadar olanağa sahipsin o zaman bizdeki öğretmenleri gönder yurtdışına ve bilgiyi kaynağından almalarına olanak tanı. en azından ülken ve vatanın için güzel bir gelecek vaadinden daha fazlasını vermiş olursun.
eksikliklerden bahsetmişken yönetici eksiğimiz de mevcut onu nasıl halledeceğiz?! en iyisi neredeyse gidelim bulalım " ithal hükümet" getirelim.
ithal anguslar gibi çıkmaması temenni ediyoruz türk gençleri olarak.
-annee ben öğretmen olmaya karar verdim .
-yok çocuğum ne öğretmeni allah devletimize zeval vermesin onu da yurt dışından getireceklermiş.
sana da hayırlı bir kısmet buluruz artık. ne kadar da ironik.* * *
pek yakında;
(bkz: ithal başbakan)
(bkz: ithal bakan)
(bkz: ithal milletvekili)
nasılsa seçmen olma hakkını kazanıp oy verecek ergenlere şirin görünerek oylarını şimdiden garantiye alma politikasıdır. (bkz: muhabbet tellalığının türleri)
sözleşmeli ve ücretli öğretmenler sözüm size..
oylar elbette akp ye..

ondan sonra oy anam oy diye ağlaşmayın.
ithal bakanda istediğimiz olaydır. ulan bunlar bakanlık yapıyorya helal olsun.
mükemmel bir proje. keske olsa. cünkü dünyada türk olmayan türkce ögretmeni yok. anladiniz siz oni.
diyanet işlerinden helaldir gönül rahatlığı ile öğrenebilirsiniz , açıklamsı ile milletimizi vicdanen rahatlatmasını beklediğim haberdir .
marmarada istanbul da selçuk ta ve kalanlarda ingilizce öğretmenliği okuyanlara nolucak merak konusudur.
yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı denilen bir deyim vardır. neden ithal öğretmen alıyoruz ki elimizdekileri yurt dışına gönderip onları eğitelim.
300 bin öğretmenimiz açıkta beklerken 40 bin ithal öğretmen planı çok saçma bir fikirdir.
53 üncü eyalet olmaya bir adım dahadır.

obama muhtemelen bir telefonda halletmiştir.
eğer bu proje gerçekleşirse, okuldaki lakapları angus olacaktır.
şaban ı sahte tosun paşa yapmaktan farksız olay.eğer gerçekleşirse;
(bkz: çok kişinin kellesi gidecek daver)
bu proje ak parti'nin diğer bir çok muhteşem projesine göre zayıf ve hatalı bir proje. umarım eyleme geçmez bir şekilde. özellikle yabancı dili yabancı'nın öğretmesi saçmalığı projenin temel amacı olduğu için..
devletin farkında olmadığı büyük tehlikeyi gözardı etmesidir. ülkede binlerce üniversite okumuş işsizvar. bunların büük bir çoğunluğunu eğitimciler oluşturuyor. ve yabancı dil öğretmenleri de işsiz durumda şu anda. açıkçası bu öğretmenler özel sektörün tüm işkence ve çilelerine boyun eğip sabahtan akşama kadar tabiri caizse eşek gibi çalışıyorlar. öncelikle bu durmda olan öğretmenler devletin öğretmeni olmalıdır ki ülkedeki işsizlik birazda olsa düşsün. açıkçası bazı abazaların bu haberi duyunca ağzı salyadan batmış bir hale geldiğini görmek ise daha acı bir durum.
http://www.bobiler.org/40...yabanci_ogretmen_m202467n noktayı koymuştur.

akpnin birbirinden saçma projelerinden biri daha.al, adam gibi bir eğitimle türk yabancı dil öğretmeni yetiştir. çok mu zor bacım?
önce açıktaki ingilizce öğretmenleri ata diyeceğim konu. ayrıca akp nin türkiyenin tasfiyesinde son nokta .
(bkz: gdo lu öğretmen)
(bkz: deli danalı öğretmen)