bugün

oha! ne de zor demesi bile yetti resmen.
tüyler diken.
uzun zaman önce "bozuyor lan bu çizgisini..." diye dinlemeyi bıraktığım sanatçının teaseri yayınlanmış şarkı ve albümü.

çılgın tanım yaparım, acımam.

ama bu teaser "en azından bu şarkıya bir şans ver dayı." diyor. bekliyoruz.
Yayında ancak daha dinlemedim. Kendimi ödüllendireceğim birazdan.
an itibari ile dinlediğim şarkı. bu şarkıyı gününde dinlemek gerekirdi.

ama şarkıyı yapan kişi sagopa olunca çok yüksek beklentilerle dinlemeye başladım ve hüsranla karşılaştım. sözler anlamlı fakat şarkıda akıcılık yok, daha önceki birçok şarkının devamı gibi olmuş daha çok, yeni şarkı gibi olmamış yani. sözleri gayet anlamlı yine tabi.
Benim nedense dinleyince hemen beğendiğim bir şarkı olmuş 2017'nin şuan için sevindiğim tek yanı diyebilirim.
Gençliğim bu adam benim dokundu yine içimin derinlerine.
Sagopa Kajmer dinlemeyi seviyorum. Dinlediğim parçaları alıp beni farklı deryalara götürüyor. Ama ilk defa Sagopa Kajmer'in bir parçasını beğenmedim.3 kere dinledim lakin bu ne böyle diyebildim sadece. Hani nerede: "-Dinlerken sago yine yapmış" diyeceğim duygu,bu parçada bulamadım.
inkarı bırak kabullen, kabullenmekten başka çaren yok!
ne de zor oluyor aradıklarını bulmak...
Senenin son gününün son günü. Tabi ki de saçmalıyorum, Sagopa'nın Yeni single'ı.

Hello my baby
güzel parça.
sago yine yapmış.
dipnot: cezacıyım.
artık yılların gün sayısı.
Bence gayet hoş. son dakika golü gibi.
ben hala kits albümünü dinliyorum. eski günler gelmez geri.
nakarat olmamis sanki. beat ve sozler iyi. eski cizgisine biraz yaklasmis. fakat su nakaratlari biraz duzeltmesi lazim. bence son zamanlarda rap muzigin en buyuk sikintisi kotu nakaratlar yapmalari. cezanin sarkilarinda da ayni sey var. baslangic iyi tam havaya giriyorsun, muhtesem bir nakaratla vurulmak istiyorsun fakat neyle karsilasiyorsun? hayal kirikligi. bakin eski turkce rap sarkilarina, hepsinde muhtesem nakaratlar var. ornegin: rapstar, panaroma harem, yerli plaka, baytar, neyim varki, ben husrana komsuyum vb.

velhasil 366 gun fena bir sarki degildir, fakat eski turkce rapi hala aratiyor.
iyi şarkı ama çok iyi değil.
beklentileri tam karşılamadı.
kimse beğenmemiş fakat müziği güzel ve sözleri akılda kalıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=PUiNB0UFwJM
Sözler sagopaya yakışmamış. Otursam bende yazarım. Müzik güzel. Ama sagonun yaş aldıkça dizelerinin kalitesinin düşmesi beni üzüyor.
Bir daha düşünecek olsam aynı yanlışı iki kere yapar mıydım?

sanmam.
Sagopa'nın klasına uygun, akılda kalır, nakarat kısmı dillere dolanan bir şarkıdır.

''inkarı bırak kabullen, kabullenmekten başka çaren yok''
Müzik ve altyapısı güzel fakat sözleri cümle mühendisine yakışmamış olan şarkı. Nakarat hele çok kötü.
çöp.

hala kliplerde şizofreni hareketlerine devam ediyor.
Ya abi toplamda 5 kere bile dinlememişimdir ama iki-üç sabahtır uyandığımda, kafamın içinde bu şarkın sözleri dönüp duruyor melodisiyle birlikte ve ben buna engel olamıyorum. Sagoyu severim. Dinlerim de evet ama bu şarkıya daha ısınamamışken beynim niye sürekli niye karşıma çıkarıp duruyor anlamış değilim.

(bkz: Yalnızca bana mı oluyor hissi)
Sagonun yaptığı en iyi sarkilar arasina girmeyi başarmıştır.
güncel Önemli Başlıklar