bugün

3000 metre koşmak anlamına gelen kavramdır.
çok koşmak anlamına gelen kavramdır. koşmayın lan bu kadar, manyak mısınız?
3 km, 3000 m, 30.000 cm, 300.000 mm koşmak şeklinde üreyen faliyet.
eskiden yeni foça jandarma komando er eğitim alayında komando adaylarına rutin olarak yaptırılan koşturma eylemidir. artık er komando eğitimi kaldırıldığı ve foça da jandarma er eğitim alayı olduğu için halen yaptırılıyor mu bilemiyorum.
tempo korunduğu takdirde fit bir bünye için sorun teşkil etmeyen, tempo değiştirilerek koşulduğunda ise ciddi manada yoran ve eziyete dönüşen aktivitedir.**
Bir obezlik durumu falan var..
hatta daha fazlasını koşmak isteyenler için;
(bkz: ısparta eğirdir dağ komando okulu)
20 dakika boyunca durmadan koşmaktır. aşağı yukarı 350-400 kalori yakılır. sonra da deliler gibi su içilir.
Gunasiri spor salonunda yaptigim kosudur. Sagolsun epey kilo verdirdi bana. Birde bunu egimli yaparsaniz cok daha faydali oluyor.
stres atmaya birebirdir.
askerde sıklıkla yapılan eylemdir. genelde cuma günleri taburca koşulur. teçhizatlı olanı makbuldür.
"at gibi,kuş gibi" repliğini akıllara getirendir.
işten güçten fırsat yaratıp her gün yapmak icap eder aslında.
pazar sabahlari yaptigim eylemdir.
Koşu bandında koşması daha rahattır.
Dışarda koşunca bunun 3 km daha dönüşü var bi de.
Tartan pistte 200 m geriden yada önden başlayan bir koşu, techizatsız 8 dk de koşan askeri esefle kınıyorum ne yaptın olm sen botla 3 km yi 8 dakikada koşan adamın askerde ne işi var? 1500 ü 4 ün altında koşanı milli yapıyorlar zaten amk.
askerde iseniz ve yaşınız 25 den büyükse dakika süreniz farklıdır.
askeri denetlemede son güne kadar yapılan koşularda 15 dk altına inememiş, denetleme günü ise tam 13,5 dakikada koşarak komutanlardan takdir almış bir kısa dönem olarak şu dersi çıkardım.

savaşı kazanmak istiyorsan, askeri çarşı izninin yasaklamakla tehdit edeceksin. van dan düşmanı kovalar, izmir den denize dökerler bu kadar net.
Her gün 3 km yürüyerek katkı sağladığım aktivite. Koşamadım durumum yoktu. Cepte bozuk para anahtar şıkır şıkırdım.
Haftada 3 gün 2'si hafta içi iş çıkışı, 1'i pazar günü koşuyorum. Çok faydasını gördüm. Bu tabi yaptığım antrenman'ın koşma kısmı, diğer kısmı hakkında bu başlık altında yorum yazmak abes olur.
komik bir rakamdır. haftada 2 kere 9km koşarım.
10:30 larda bitirebildiğim mesafedir.
Best regards.
benim gibilerin canına okuyan durumdur, aman aman benden uzak olsun 3 km.
Şu an da Pendik kartal arası yaptığım koşudur. Tavsiye ederim. Sağlık iÇin koş.
Tam teçhizat 5 km koşmanın yanında hiçtir. Evet.
güncel Önemli Başlıklar