bugün

Mudanya yolu ile izmir yolunu bağlayan caddedir. ilk ismi Turgut Özal Bulvarı'yken siyasi nedenlerle değiştirilmiştir.
üzerinde birsürü özel hastane ve poliklinik bulunan güzel bir yerleşim yeri.
gittikçe güzelleşen ve gelişen,mudanya yolu tarafında kebapçılar,izmir yolu tarafında ise kafe ve barlar bulunan bulvardır.yol kenarındaki atatürk resimleri çok güzel durmaktadır.
genelde zengin kesimin ikamet ettiği, nilüfer' de yer alan bulvar. şehir merkezine uzaklığı sıkıntı vericidir. girişte oturanlar, uzay pastanesi dışında uygun bir tercihe sahip değildir. uzay pastanesi dışında bir yerde kahvaltı etmek, yemek ya da içmek için vasıta gereklidir.
birkaç sene önce etrafı tarlalarla çevrili, koca koca çöp yığınlarının olduğu, kışın arabayla girmenin zorlaştığı çamur içinde bir toprak yol iken şu anda elit bir bulvar haline gelmiştir. bursanın doğal büyüme yolunun üzerindedir.
bir kaç uludağ öğrencisinin birleşerek rahatlıkla şahane evler kiralayabileceği ve insanca bir öğrencilik geçirebilecekleri bir yerdir.
(bkz: nilüfer)
(bkz: ataevler)
acıbadem hastanesiyle daha da güzelleşmiş avrupa standartlarındaki bulvar. üzerindeki tek alışveriş merkezi akuğur alışveriş merkezidir. üzerinde uzay, rıhtım, kafkas, mado(mahfel) ve karagöz gibi bursanın köklü pastanelerinin olması şanına şan katmaktadır.
kafasını dinlemek isteyen için yılın her zamanı çok elverişli bulvar. kiralarsa uçuktur. her adımda tikiye çarpma olasılığı yüksektir.
gündüzleri gürültüden geçilmeyen, geceleri terkedilmişçesine sessizleşen bursa bulvarı. elit bir semttir, nilüfer belediyesi' nin çalışmalarıyla kaldırımları yenilenmektedir.
mahfelde waffle yemek dışında bir atraksiyonu bulunmayan, alt tarafındaki kırmızı pub ile az biraz sosyalleşen, bursa' nın caddebostanı dense de yanına bile yaklaşamayacak olan nilüferdeki bir bulvardır.
bursa'nın en güzel yeridir, gitgide gelişmekte güzelleşmektedir, bisiklet yolu olması ise ayrı bir güzelliktir.
nilüfer-ataevler arasında seyrederken görebileceğiniz bulvardır.
bursa'nın en köklü pastanelerinin şubelerini üzerinde açtığı, yaz gecelrinde gezilirken keyif alınacak, güzel yer.

(bkz: çınar pastanesi)
(bkz: kafkas)
(bkz: mado)
(bkz: rıhtım)
geçirdiği evrimi şaşkınlıkla izlediğim bulvar..ilk geldiğimde asfaltı yeni atılmış dumanı tütüyordu şimdi ise yok yok bir hale geldi.. bankalar,cafeler, hastaneler,akuğur, kuaför salonları, resaurantlar vb. herşeyin en iyisi geldi yerleşti.. daha ne kadar gelişir merak etmekteyim..
ışık hızıyla büyüyüp gelişmiş olan ve belli bir yaşın üzerindeki bursalıların* "ulan buralar hep bataklıktı be ! mandalar otlardı buralarda !" şeklinde hayıflanmalarına neden olan yerleşim bölgesi...

an itibariyle bursa'nın en yüksek emlak fiyatlarına sahip olan bölgedir...
ilk açılacağı zaman ismi turgut özal bulvarı olarak belirlenen, daha sonra nedense fatih sultan mehmet bulvarı olarak ismi değiştirilen yer.
bir de dnr var burada. nerede oldugunu bende bilmiyorum ama ufaktan ufaktan bagdat caddesine donmesini diliyorum. neden? cunku bursa'nın alternatife çok ihtiyacı var.
bursanın en gelişmiş caddeleri sıralamasında tartışlmasız birinci gelebilecek, ünlü pastanelerinde benimde birçok anımın bulunduğu, her geçişimde uzun bir "ah" çektiğim muhteşem cadde.
Burdaki Dnr mağasazı şaşırtıcı biçimde acıbadem hastanesinin içindedir.
son 7 senemi geçirdiğim, bana göre bursanın en güzel yerleşim yerlerinden biridir. özellikle yaz akşamlarının vazgeçilmezidir. tavsiyem yaz akşamı dondurmanızla yürümektir.
son bir yılda bursa'daki bütün kahveci sayısından daha çok kahveci bu caddede açılmıştır. gitgide daha da güzelleşmektedir. bursa'nın en güzel caddesidir.
(bkz: sürekli açılıyor efendim durduramıyoruz)
bursa'nın en düz yeri.
mustafa bozbey'in daha ben lise yıllarında iken * burayı bursa'nın bağdat caddesi yapacağım dediği, o zaman "hass.ktir lan" dediğim, ama gittikçe güzelleşen ikamet ettiğim bursa'nın en güzel caddesi.
şehircilik önerlerine verilecek en güzel yerlerden biri.
b-24 buradan geçip korupark istikametine gider.
güncel Önemli Başlıklar