bugün

Bu aralar epey calisan ogretmenlerimizin ogretmenler gunu kutlu olsun.
tüm idealist öğretmenlerimizin, öğretmenler günü kutlu olsun.
Tüm dünyada 5 Ekim'de kutlanır. Bizde 12 Eylül cuntasının eseri olarak, 24 Kasım'da kutlanır.
Başta başöğretmenimiz hz peygamberimiz ve ardından birçok kez öğretmen olarak başka beldelere gönderilmiş musab b. umeyr olmak üzere işini hakkıyla yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.
sınıf anneleri aracılığıyla yürütülen hediye zorbalığının son bulduğu günlerde kutlamak dileğiyle..
Tüm öğretmenlere kutlu olsundur.
ben; cumhuriyetin silahsız ordusunun bir neferi olmak için çocuk yaşta tahta bavuluyla evinden çıkmış bir cumhuriyet öğretmeninin evladıyım.

yıllarca köy ilkokullarında öğretmenlik yapmıştı rahmetli babam.
ve benim de ilk öğretmenimdi...

bana okumayı, yazmayı, alfabeyi o öğretmişti.
ilkokulun ilk 3 sınıfında öğretmenim babamdı...

kaç köyün okulunu yaptı, kaç sınıfın tamirini yaptı, boyasını, badanasını, su tesisatlarını yaptı...
yaz tatili geldiğinde de durmazdık. okul tamir ederdik babamla...

yahu, hadi okulu tamir etmek neyse de, makinesi, aleti bozulan köylü bize getirirdi "hocam şuna bir baksana" diye. babam da tamir ederdi.

çocuk aklımla sorgulardım, "baba bu bizim işimiz değil ki" diye...
çünkü benim babam öğretmendi.
tamirci, boyacı, badanacı değildi...
tabi aklım ermiyordu o zaman babamın bu çabasına.

yıllar sonra aklım erdi...
o sadece okulda öğrencilere eğitim vermiyor, aynı zamanda insan kazanıyor, insan biriktiriyordu.
kaç çocuğun, kaç gencin elinden tuttu. iş güç sahibi yaptı sayısını ben bilmiyorum.

ama bugün hala bir yere gittiğimde babamın ismi geçtiğinde ondan övgüyle bahsediliyor, onunla ilgili, yaptıklarıyla ilgili hikayeler anlatılıyor.

yaklaşık 20 seneden fazla zaman geçti babamı kaybedeli, düşün ki bir insan öyle bir iz bırakmış ki, onun vefatından 20 sene sonra bile gurur duyuyor insan böyle bir babanın evladı olduğu için...

o gün tamir ettiğimiz okulların ne demek olduğunu şimdi anlıyorum işte.

bir öğretmen demek cumhuriyet demekti.
köylünün bozulan pulluğunu kaynatan emekçi, okulu boyayan badanacı, köylünün şehre okumaya giden çocuğuna kalacak yer bulan, mezun olduğunda iş bulan rehber/yol gösterici...

onlar tahta bavullu cumhuriyet öğretmenleriydi işte...
cumhuriyetin silahsız orduları...
kaç milyon vatan evladı yetiştirdiler, kaç milyon kişiye yol gösterdiler, kaç milyon çocuğa hayatı öğrettiler...

onlar, öğretmen marşı'nda geçen dizelerin özetiydi...
cehalete karşı candan bir savaş açmış neferler...

candan açtık cehle karşı bir savaş,
ey bu yolda and içen genç arkadaş.
öğren öğret hakkı halka gürle coş,
durma durma koş...

vatana göz dikenler, insanları sömürmek isteyenler, yobazlar, hırsızlar, yolsuzlar, namussuzlar en çok onlardan korkarlardı.
ve cumhuriyetimizi dönüştürenler ilk önce onları yok ettiler...
onların yerine yeni nesil tahta bavullu cumhuriyet öğretmenleri gelmedi malesef...

"öğretmen" denildiğinde o yüzden aklıma hep babam gelir, babam canlanır gözümün önünde...bir de kara tahta başında yeni alfabeyi tanıtan ulu önder...
başta başöğretmenimiz ulu önder mustafa kemal atatürk ve sevgili babamın aziz hatıralarına binaen, cehalete karşı candan bir savaş veren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım...
iyi ki varsınız...
Mesleğini hakkıyla, vicdanıyla, insan sevgisiyle yapan herkesin günü kutlu olsun.
yarın öğretmenler için tarihin en zorlu öğretmenler günü olacaktır.

dolar 12.50 ; euro 14.05
Hem benim hem de nice öğretmenlerin 'öğretmenler günü' kutlu olsun.

Bu memleketi aydın ögretmenler kurtaracak !
Tüm öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının öğretmenler günü kutlu olsun umarım gelecekte her mesleğin hakettiğini aldığı öğretmenlerin bol bol atandığı ve onları torpille atanamadı diye inşaatlarda ölmeye sürükleyen kişilerle karşılaşmayız.
Sevgili öğretmenler, yeni nesil sizin ellerinizde. Yaptığımız bu kutsal meslekte fikri ve vicdanı hür ve komik nesiller yetiştirmek ümidiyle. Öğretmenler gününüz kutlu olsun canıms!!!
(img:#2200468)
görsel
Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.
M.Kemal ATATÜRK

Bütün öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.
atatürk'ün başöğretmen rütbesini aldığı gündür.
Başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlarım. Var olun.
tüm öğretmenlerin 24 kasım dünya öğretmenler günü kutlu olsun.
kutlu olsun günümüz. başöğretmenimin izinde yeni nesiller yetiştirmeye.
Tüm öğretmen arkadaşların öğretmenler günü kutlu olsun. Evet.
Yine hediyeleri kapatınız köftehorlar.
Başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve görevleri başında şehit edilen öğretmenlerimiz olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun!

Seviyoruz sizleri..
görsel
görsel
izinde, ışığında… kutlu olsun.
Tüm meslektaşlarımın öğretmenler günü kutlu olsun.
öğretmenlik kutsal bir meslek. umarım atanamayan öğretmenler de en kısa sürede atanır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar