bugün

batman'da hafızlık eğitimini tamamlayarak hafize olan 23 kız için yapılan merasimdir.
dünyanın kıskandığı türkiye(!) nin görüntüleridir.

yıl 2018.
görsel
görsel

bu ülke biraz daha böyle devam ederse, kız çocuklarının diri diri gömüldüğü döneme ulaşacağız bu gidişle.
ülkemizde yaşanan her olayda illa uçları zorlamak zorunda olduğumuzun resmi kanıtı...modern türkiye...yeni türkiye...ben eskisini çok özledim, ona geri dönemiyor muyuz ?
çocukken bu görüntüyü görsem korkudan bir ay uyuyamazdım.
rosemary'nin bebeğini seyrettiğimde öyle olmuştu oradan biliyorum.
(bkz: yeni Türkiye)

16 yılda ülkeyi getirdikleri hal bu.
Emeği geçen herkesin iki yakası bir araya gelmesin.
hafız olmalarının getirdiği sorumluluk ile inançlarının gereğini yapmış örtünmüş kadınlar orada. para için, inancı ile uzaktan yakından ilgisi olmadığı halde örtünen, çarşafa bürünen serra yılmaz'a neden bir tepki göstermediniz?

ucu size dokunduğu için mi? ulan zerre s*kimde olmadı bu kadının para için nefret ettiği halde çarşaf giymesi, eleştirebilirdim, ti'ye alabilirdim ama, yapmadım.

peki siz neden böylesiniz? neden işinize geldiği gibi cırlıyor kulak zevkimizi bozuyorsunuz ibneler? not; detaya odaklanıp öyle eleştirin beni, eleştirecekseniz eğer.

"birileri inançları için örtünüyor, bir diğeri ise örtüden nefret ettiği halde para için çarşaf giyiyor ve siz para için her türlü şaklabanlığı yapanı görmezden gelip, inancının gereğini icra edenler ile dalga geçiyorsunuz."

görsel
kimin kim olduğu belli değil, mezuniyet belgeleri anonim isimle dağıtılıyor sanırım.
Bu arada ilk karede biri yüzünü açmış, sonra kapatmış. Kafada deli sorular var galiba.
Türkiyede ne çok hasta adam var la .
oğlumm sanane lan insanların ne giyeceği neden seni ilgilendiriyor.
kanada şuradakilerden dah çok islama meyletmştir kesnllkle.
Tiplere bak mason toplantısı gibi.

Edit; ne dislike atıyosunuz pis ilüminatici çeteler sizi...!!!!
her yıl bu kadar emek verilen bu süreci halka sevdirmek için, "o hafız türkiye" yarışmasının hala neden yapılmadığı merak konusudur.
Kim ne giyerse giysin böyle yaparak toplum ayrıştırılıyor ve unutulmaması gerekir ki bir toplumda ayrılık çıkarsa kargaşa ve kaostan başka bir şey gelmez oradan. Herkes hürdür ve saygı duyulması elzemdir. Çünkü herkesin kendi kararıdır.
arka planında muhtemelen hüda- par denen kürtçü islami oluşumun bulunduğu organizasyon. bu ülkede bunlara ve bunlar gibi yaşamak isteyenlerin demokrasi neylerine?
Hangisi gerçek batman?
Alfred nerede?
Kafamda deli sorular.
bana daha çok konoha köyünde ninja okulundan mezun olan ninjalar gibi geldi ama yine de siz bilirsiniz.
Bu kadınlar özgür iradeleriyle falan kapanmıyorlar .

Burada g.tünden üfüren andavallar bir sesini kessin. Herkes biliyor, mahalle baskısını . Aile zoruyla kapanıyorlar. Çevre zoruyla.
Yok 2018 nelerle uğraşıyoruz.

Sonra dolar neden 6 lira. Ekonomi neden bok. Bunlar sonuç. Siz sebebi kaçırıyorsunuz?

Bana gelişmiş tek bir islam ülkesi gösterin. Adam gibi bilim yapan tek islam ülkesi gösterin. Azıcık aklı başında islam ülkesi biziz, o da laiklik ve özgürlük sayesindeydi. Onun da köküne kibrit suyu döktüler.
sizi görmesinler diye kat kat çarşaf giyiyorsunuz da neden cümle alem görsün diye boy boy fotoğraf çektiriyorsunuz müslüman kardeşlerim?
görsel

Dini ibadetlerini yerine getiren rahibe bacılar.

Bırakın millet nasıl ibadet ediyorsa etsin ne giyiyorsa giysin bi salın artık ya ayriştirmayin artık milleti dini bir rituelden foto araklayıp Sevim koş ülkenin anasını siktiler demek neyin kafası.

Bi bikmadiniz ortalığı karistirmaktan.
Ben de böyle yine rap tarzı hafız atışması sandım.

https://m.youtube.com/watch?v=y5D8H6NZzsY
sizi neden bu kadar bağladı anlamıyorum.

hafız ne demek bunun anlamını biliyor musunuz ve yükümlülüklerini.

Allahın sözlerini baştan sona ezberlemek demek.

orda burda görüyoruz hafızım deyip saçma sapan hareketlerde bulunanları o ağırlığın altında ezilen hafif insanları.

bırakın örtünsünler.

neden abuk sabuk yarısmalarda soyunanlara tepki göstermiyorsunuz onlar kadın da bunlar değil mi?

onların ki hak da bu insanların ki ne?

acaba bizden başka bi millet var mı anasının babasının bile mensup olduğu dine böyle laf söyleyen.

saygı. birazcık saygı.

defile izlerken rahatsız olmayan gözleriniz kuranı ezberleyen insanları görünce de rahatsız olmasın.
görsel
Osmanlı hanedanı yurda dönse yönetimi eline alsa bunlar Osmanlı hanedanı dinden çıktı diye taşlar.
kafalarda hep aynı soru:

-acaba içlerinde iç çamaşırı var mı?

bence yok.
linç başlasın!
ne kadar geri gittiğimizi gösteren, mezuniyettir. halbuki önceden öylemiydi? hafızlar bu tarz merasimlere jartiyerle gelir imamlar ise modernliğin dibine vurup, namazı şortla kıldırırlardı.
hafızlık mezuniyet törenine tangayla çıkmamaları şaşırtıcı olmuş. tüm sözlük şaşkınız.

ne bekliyordunuz lan?
(bkz: alfea peri okulu)
hepsini tebrik edip hafızlıkları hayırlı olsun deriz başka ne diyicez.

memleket hırsız, arsız, namussuz doldu, dengeyi sağlamak için azda böyle düzgün insanlar olsun.
Yeni rahibeler hayırlı olsun. Umarım birinin 4. Eşi olmazlar. 2 iyidir 2 olsun.