bugün

entry'ler (160)

ankara

Hakkında birçok tanım yapılan şehirdir. Olumsuzlukları aksine çok da güzellik barındırır içinde. Sevilesi bir yerdir Anıtkabiri ile, Kızılayi ile...

dincilerin neden aklı fikri cinsellikte

sanıyorum ki bu durum kendilerini bastırdıkları için. süper ego diye açıklayabiliriz freud'a göre.
bu insanlar dışarıdan gördüklerini ayıplayıp -kısa, açık giyinen kız ya da sevgilisiyle el ele dolaşan kız gibi.- kendilerini ahlak bekçisi sanırlar.
tabi tecavüz serbest.
küçük çocuklarla evlenmek serbest.
2,3,5 kadınla evlenip(!) bir sürü çoluğu çocuğu olduğu halde hala yenilerini isteyen zihniyet bu.
neden çünkü birçoğu sapkınlık haline getirmiş cinselliği. onlara göre bu yaptıkları ayıp,günah değil de bir kızla bir erkeğin öpüşmesini ayıp.

nietzsche yazamayan kültürsüz erkek

nitze, nitçi gibi telaffuzlarda bulunan kız/erkeklerden daha normal olan insan kişisidir. kültürlü bile sayabiliriz aslında.

sade kahve

türk kahvesi ise kahvenin hasıdır yanında çifte kavrulmuş lokumla.

2014

lanetli, iyi geçmeyen 2013 ten iyi geçeceğini düşündüğüm yıldır.

evliliğe hazır değilim diyen kızın nişanlanması

istemem yan cebime koy diyen kızdır.

mevlana

türkçe bana yetmiyor diyen şairimizdir. sahip çıkamadık tabi her zamanki gibi bizim olan cevherlere.
(not: günümüzde kendini mevlana sanıp eserlerini başka dilde yazıp türkçe'ye çevirtenleri baş tacı yapanlara yazık.)

tek cümlelik gerçekler

ne kadar çok istersen hayallerin gerçekleşmez.

kızların erkeklerin ağladığına inanmaması

yanlıştır. inanırlar.

türk

ne mutlu türküm diyene! sözünü gururla söyleyebilen insandır. Atatürk en mükemmel örneğidir nutuktaki sesi o kadar içtendir ki gururu sesine yansımıştır.

ben de özledim

leyla ile mecnun finalini gösterdikleri an neden izlediğimizi anladığımız dizi. adamlar zeki abi.

orlando bloom ve justin bieber arasında kalmak

arasında kalınmaması gereken durumdur.

candice accola

harika fiziği ve sesiyle kendisine hayran bırakan the vampire diaries oyuncusu. eternal flame isimli şarkıyı çok iyi seslendirmiştir.

miranda kerr

hayatında orlando bloom gibi bütün kadınların gözdesi bir adam varken sonradan görme küçük kardeş justinle beraber olma gafletine düşmüş victoria's secret mankeni.

işler güçler

'özledik ya la' dedirten dizidir.

şiirlerden akılda kalan dizeler

herkes uyusun bir seni uyutmam bir de ben uyumam
herkes yokken biz oluruz biz uyumayalım
nasıl olsa sarhoşuz nasıl olsa öpüşürüz sokaklarda
beni bırak göğe bakalım.

uykumu almadan uyandirmayin

'uykumu ne zaman alıyorum ki?' sorunsalını gündeme getiren entry.

ankara nın en güzel yerleri

hamamönüdür sevgiliyle kahvaltıya gidersiniz. kurtuluş parkında gece arkadaşlarla çimlere oturup muhabbet etmektir.
Kısaca yanında kimin olduğu önemlidir yerin güzelliğine böyle karar verilir.

erkeklerin kadınları tahrik etme yolları

kadınların erkekleri tahrik etmelerinden daha zor bir olaydır. Aşık kadın için erkeğinin en normal, sempatik hareketi bile kadın için yeterlidir.

geniş omuzlu erkek

omuzları düşükse genişliğinin önemi kalmayan erkek.
Özgüveni yüksekse karşı cinsin de hemcinsin de fazlaca ilgisini çeken erkek.