bugün

rus bayan ismi.
ayrica 5.nesil hosgelmis yazar.
Dolly (d. 5 Temmuz 1996 - ö. 14 Şubat 2003), koyun. Tıp tarihinde, bir yetişkinden alınan gövde hücresi ile klonlanan ilk memeli. Klonlama Edinburgh-iskoçya'daki Roslin Enstitüsü'nde gerçekleştirilmiş ve Dolly burada 6 yaşına kadar yaşamıştır.
bir bayan ismi olmasına rağmen erkek koyuna konmuştur çünkü, (bkz: dolly parton)a hitaf etmek daha uygun düşmüştür..*
kopyalanan ilk koyuna verilen dolly ingilizcede bebek, kukla anlamına gelmektedir.
(bkz: tamburada)
dünya tarihinin dönüm noktalarından biridir. gelecek nesiller bunun çok daha ilerilerine gidecek belki ama dolly her zaman hatırlanacak.
suya atınca çoğalan küçük topçuklar çocukluğun neşesiydi hamile diyorduk seviniyorduk valla.
allah rahmet eylesin 9 yıl önce bugün hayata gözlerini kapadı, mekanı cennet olsun inş.
9 yıl önce bugün vefat etmiş, ahirete intikaliyle de hepimizi derin bir kedere gark etmiş kopya koyundur, candır, bir tanedir.. emekli dul ve yetimin hamisi, kimsesizlerin sığınağıdır. seni çok özlüyoruz dolly reyiz. o içten "meeee" çekişini, gülerek bakan gözlerini.. aaahh dayanamayacağım lan niye böyle duygusal oldum ben bugün.
genelde atv show tv gibi kanallarda, sıcak pazar gününü fırsat bilen istanbullunun soluğu plajlarda ve piknik alanlarda aldığı haberleri yapılırken arkadan çalan müzik.'' holly dolly ''
(bkz: dolly parton)
(bkz: yusuf güney)
Ölümüyle hepimizi yasa boğmuştur.
Nur içinde yat dolly'm. Koyun gözlüm.
10 yıl önce seni kaybettik sevgilim. biliyor musun benim de saçlarım kıvırcık. sokakta insanlar el ele olacak bugün ve sen hep aklımda olacaksın. rahat uyu olur mu? *
Dolly'den önce kalp hücrelerinden sadece kalp hücreleri, karaciğer hücrelerinden sadece karaciğer hücreleri yapılabileceğine inanılıyordu. Ancak dolly'nin tüm hücreleri annesinin meme bezindeki bir hücresinden yapıldı. Bu da bilim dünyasına belirli özelliklere sahip hücrelerin yeniden programlanabileceğini kanıtladı.
kendisi şu an yaşasaydı 11 yaşında olacaktı.

hasret ve özlem ile anıyoruz.
Bu günleri görememiştir. Tez gitti yavrucak.
doğum günü kutlu olsun.

kendisini saygıyla anıyoruz.
kayıt yapan kamerayı çeşitli araçların yardımıyla ileri-geri hareket ettirerek zoom kullanmadan konuya yakınlaştırmaya-uzaklaştırmaya verilen, dünyadaki ilk kopya koyunu çağrıştırdığı için şahsen ısınamadığım ad.