bugün

Mandalina ağacında c vitamini olduğum yıl, şükür ki bu yılı görmüş kadar moruk değilim.
Ana tijoux parçası. Bir de funke judge remix versiyonu vardır ki mükemmel bir parçadır.

Hala kafası açılmayana veya kafası çok açık olanlara tavsiyemdir.

https://youtu.be/j72eX6gJGz4
ana tijoux adlı şili'li şarkıcının söylediği ilginç ve güzel parça. ilk breaking bad de dinlemiştim.
http://www.youtube.com/watch?v=yiQ7S38nKog
bir yıl.

yaş yirmi sekiz
alanda kızıl bayrak
kürsüde bağırıyor adam
bu kavga
alan inliyor kavga
yüz binler dalga dalga
bir çocuk bağırıyor tkp burada
alan maden
çeliğe su veriyor adam
mahir ve ulaşıyor
deniz med cezir
belimizde kılıcımız kirmani
taşı deliyor orağın çekicin sesi
kawa vuruyor gibi havaya
kalabalığın kolları havada
bu kavga son kavga.

o gün yüz binler alandaydık, kimimiz çocuklu, kimimiz hamile silahsızdık. bir silah sesi ve ardından çığlık, yüz binler secdeye varır gibiydi yerdeydi o zaman, dört bir yandan ateş, kesildi nefes. kızıl meydan kırmızı bir resim gibi dalgalandı, kazan kaynadı. bir adam son nefesini almak ister gibi kaldı o zaman. bir anda bir panzer silahların sustuğu bir andı, alanda bir kadın ezilmiş ve paramparça.
bu kavga son kavgamızdı bu alanda.

sene 1977 idi, alanda onlarca ölü ve kaybolan yüz binlerin çığlığı, terk etti bizi o gün.

bu kavga son kavgamızdı.

sene şimdi 2012 taksim 1 mayıs alanı, kavgasız gürültüsüz ve sakin.

hoca nasrettin derki kaybettiğini kaybettğin yerde ara.

kavgamızı kaybettik,

nerede?

"başka sözlüklerde paylaşılmış bir yazı."
pink floyd un philadelphia konseri yılı. 1977 amerikası tabi o zamanlar pink floyd ortalığı sallıyor.
20. yy ın son çeyreğinin başlarıdır.
mike shinoda'nın doğduğu yıl.**
1977 unutulmaz yilin adi diye giden bir sarki vardi. ayrica dogum yili.
futboldan zerre kadar anlamadığı halde neden futbol hakkında yazdığını anlaşılmayan yazar.

bilmiyorsan sus.
gelişine vurmuşlar, gol olmuş. artık yazamıyor yavrucak.
bir "solcu görünümlü, pkk sempatizanı yazarın sonu" hikayesinin baş kahramanıdır. toprağı bol olsun moderasyon milletin başlık altına kustuğu çifkeflikleride silerse güzel olur.
moderasyona niçin silindiğini sorduğum eski yazar.

cevapları "küfür etmek" oldu. küfürleştiği kişinin de aynı hayasızlıkta küfrettiğini ama sadece çaylak yapıldığını hatırlattığımda ise hem 1977'nin özel mesaj yoluyla da küfretmiş olduğunu hem de daha önce de benzer hataları olduğu için sicilinin kötü olduğu cevabını aldım. ne derece doğrudur bilmem ama öncelikle bunu merak edenler için belirtelim.

diğer taraftan sicilinin iyi olduğu düşünülen diğer kişinin de sicilinin hasar aldığı ve bundan sonraki mesajlarının takip edileceği söylendi. bakalım ne derece tutacaklar bu sözlerini.
faşizmin kiralık kuduzlarının el birliği ile sözlükten silinmesine neden olduğu yoldaş yazar.

bundan sonra her yazdığımı onun adına da yazıyorum, beni de sildirin asker kaçakları.

tükenmeyiz kırmak ile yoldaş, sen gel gene gel. biz buralardayız.
Doğmak için hiçte uygun olmayan yıl. Oldu ki doğduğunuz, ekonomik krizler, savaşlar ne varsa üstünüzden geçer.
büyükdedemin öldüğü yıl.
Silinmiş kendisi. Aynı zamanda doğulan yıl.
1976 dan sonraki sayıdır .
yanlış bilmiyorsam konya nın belediye başkanı 1977 yılında cumhuriyet halk partisi nden di.
komünist, ama müslüman yazar.

bana bu durum biraz garip geliyor. komünizmi benimsemiş bir insan bir dine nasıl bağlı olabilir? bence olamaz. büyük bir çelişki var.
edit: komünizm eşitliğe, dinler skagjfksdlgjfsdlşkgmjfksd'a dayalıdır. ondan.
görsel

--spoiler--
hadi sana geçmiş olsun...
gidiyorsun...
buraya kadarmış...
--spoiler--
sözlüğü işgal eden fanatik fenerlilerden ve cemaat bebelerinden daha gerekli olan yazar.
fenerbahce kompleksi olan bukalemun yazar.
trabzonsporlu, sosyalist ve laz kökenli bir vatandaş.
aşırı sağcı ve fanatik fenerlilerin salça oldukları yazar.

yeter lan. sıktınız ama.
fifa 11 soundtracklerinden. ana tijoux ablamızın söylediği bu şarkı aynı zamanda şarkıcısının doğum yılını yansıtmaktadır.