bugün

(bkz: zall çalışıyor)*
sözlüğe ilk girince karşıma çıkan ve beni aşırı duygulandıran. harika bi düşünce muhteşem olmuş
siyasi tartışmalara mustafa kemal i alet eden, düşüncesi güzel, uygulaması rezalet sözlük zımbırtısı.
gözlerimin dolmasına sebep olan resimlere sahip başlıktır.

(bkz: çok duygulandırdın lan beni sözlük)

tam 00.00'da entry yazmam tesaduftur. herkesin gormesi ümidiyle..
(#19191919)

entrysine girildiği takdirde sözlükte kısa bir atatürk köşesi okumuş kadar oluyorsunuz.
matematiksel olarak çarpım durumunda olduklarından 130321 sonucunu veren işlem.
(bkz: ben bugun bunu öğrendim)
sözlüğün en güzel yanıdır.
(#19191919)
bugün sözlüğe girerken ilk kez rastladığım hadise. sözlük ne güzel de akıl etmiş.
bazılarının "ulan yine mi bu adam? her yerde karşıma çıkıyor yeeeaaa" diye tepki vermesi olası, benim ise oldukça güzel bulduğum olaydır.
bazıları tarafından "sözlük bir siyasi görüşe sahip olmamalı, tarafsız olmalı" şeklinde eleştirilmiş olaydır.

atatürk'ü seviyor olmak, onun hayatına dair bazı anılar paylaşmak siyasi bir görüş müdür? sorusunu bana sordurtan eleştirilerdir bunlar.
daha önceden de keşfettiğim, lakin bir türlü yazmak nasip olmayan başlık.
harikadır efenim. harika!
(bkz: genç şakirtler durumdan rahatsız)
başarılı bir sözlük sürprizi.
Az önce bunu gördüğümde çok şaşırdım, ilginç geldi bana. Atatürk ve 19 mucizesi olayı da 'yuh, böyle tesadüf olmaz arkadaş' dememe neden oldu. Ama tesadüf değilmiş.

açılan girdide atatürk övgüsünün yanında benim değerlerime bir güzel laf atılmış, aşağılanmış. Bu olay türkiye'nin en büyük çelişkilerindendir. Atatürk sevgisinin yanında vatandaş nefreti. Atatürk halkçı bir insandı, bu halka inandı, bu asil millet de o'na... Türk insanı müslümandır. Senin hoşuna gitse de gitmese de bu böyle. Ve türk insanı atasını sever. Sen 'sevmiyor' diyorsan bu yalnızca senin kör aklının yanılgısıdır. Türk halkına nefret duyarak atatürkçü olunamaz, ancak bu halkı ve toprağını özünden çok severek, onu ileriye taşıyarak atatürkçü olunur.
benim gibi ilk defa karşılaştığınızda "noluyo lan" filan diye kala kalmanızı sağlayabiliyor.

bu entryler neye göre seçiliyor?
atatürk hakkında girilen en iyi entryler mi oraya konuyor?
msn şifrem.
bir başka mucizevi sayı da:

(bkz: 118 18 18)

her gün kafanızı ütüleyen reklamları vardır.
edit: kötüleyen arkadaşlar atatrkçü ben de şeriatçı mıyım şimdi? anlamadım.
bazıları için sözlükten soğuma sebebi. gerçi aynı kişiler ülkeye de atatürk yüzünden soğuk ama ne sözlükten ne ülkeden gidiyorlar...
sözlüğün en iyi düşünülmüş yanı.

(#19191919)
sosyal ağlarda paylaşılmak için bi buton yapılsa keşke dediğimdir. en azından bu entryler bütünü için. zor bişey olmasa gerek. kocaa sözlüğü kodlamışın iliştiriver bişiler be zall. yaptığın en güzel iş olur bence.
atatürk düşmanlarının bu sayfayı görünce neler yaptığını merak ettiren sözlüğün en güzel olayıdır.

bazı mallar tanıyorum bu entryleri ısrarla eksiliyorlar. komiksiniz lan!
ilk gördüğümde mutlu eden sayfa.
helal sözlük.
inceden gülümseten entry.
ahde vefalı sözlük uygulaması.
güzide ilimiz çorum'un plaka kodunun 4 kez yan yana yazılmış şeysi.