şampiyonlar ligi 2. tur ilk maçı, fenerbahçe'nin yer aldığı g grubunu lider bitiren inter'le, beşiktaş'ın yer aldığı a grubunu 2. bitiren liverpool'u karşı karşıya getiriyor...

anfield road'da oynanacak müsabaka saat 21:45 başlayıp star'dan naklen yayınlanacak...

(bkz: you will never walk alone)
interin bu sezon sadece bir kez yenildiği göz önüne alınırsa liverpoolun işinin hiçte kolay olmadığının görüleceği maç. fakat liverpool da şampiyonlar liginde farklı oynamaktadır. bu nedenle izlenilesi bir maç olarak nitelendirebiliriz. ayrıca stara sonsuz teşekkürler. abidik gubidik bir maç yerine bu maçı yayınladıkları için.
oynaması halinde ibrahimovic'in, reina'yı delik deşik edeceği maç. demedi demeyin.
liverpool bu sezonki iyi transferlerine rağmen ligde kötü gidiyorlar ama özellikle şampiyomlar ligindeki performansları ligle pek örtüşmüyor.(bu sezon hariç) 2005 ve 2007'de final oynadılar ve bir tanesini müzelerine götürdüler. gerard'ın formuna bağlı oyunları var ve takımı gerçekten iyi yönetiyor. alonso'nun yetenekleri tartışılmaz hem defansif anlamda oyunu hem de hücuma destek verişi liverpoola katkı sağlayacaktır.(tabi oynarsa) ayrıca teknik olarak da diğer defansif orta saha oyuncularından farklı. diğer defansif orta saha oyuncusu ise mascherano tam bir düz adam. top kapma, mücadele etme anlamında eleştirecek yanı yok(benitez bu tarz oyuncuları çok seviyor) ama hücuma katkısı hiç yok denecek kadar az yanındaki adama pas vermeye bile nerdeyse üşeniyor. sağ kanatta büyük ihtimalle pennant oynayacak ona gelince evet hızlı ve çabuk oyuncu geçebilen bir futbolcu ama orta yapmaktan aciz yani bildiğin kazma. solda kewell veya babel oynayacaktır bunlardan babel daha büyük bir ihtimal her ne kadar kendisinden beklenen performansı gösteremese de uzaktan şutlarıyla etkili olabilir. forvette torres ve kuyt ikilisi ideal hücüm hattını oluşturuyor. torres hakkında bahsetmeye gerek yok ne kadar iyi bir golcü olduğu ortadada kuyt ise hızlı bir oyuncu fakat sanki son vuruşlarda biraz beceriksiz. defans ise agger cerragher( böyle mi yazılıyordu tam emin değilim) finnan ve riise dörtlüsü olucaktır. özellikle riise hücüma çok çıkacağını düşünmekteyim. kalede ise reina'nın gününde olması gerekiyor. iyi kaleci ama bazen aptalca goler yiyebiliyor. inter ise italya'da lider. gerçi lider olmaması için hiç bir neden yok milan içler acısı durumda(en azından ligde) juventus yeni seri a ya çıkmış bir takım tekrar eski günlerine dönmesi için en az 1-2 seneye ihtiyacı var,roma ise totti önderliğinde birşeyler yapmaya çalışıyor yani seri a şu anda inter hegomanyası altında. neyse maç beraberlikle veya liverpool'un bir farkla kazanacağı maç olacaktır. ama rövanşı inter'in pek bırakacağını zannetmiyorum.
EDiT: ulan maçla ilgili yazdıklarımızın hiçbiri tutmadı be kardeşim. inter nah tur atlar özellikle defansta sıkıntı çekerler materazzi ve büyük ihtimalle cordoba oynamayacak. efendim pennant'a kazma dedik iki golün pasını da o verdi(gerçi gerard'ın golünde öylesine pas vermişti) kuyt için son vuruşlarda beceriksiz dedik ilk golü o attı,mascherano için hücuma destek vermiyor dedik finnan'a öyle bir pas verdi ki ağzım açık kaldı. maçın beraberlikle veya tek farkla liverpool galibiyetiyle biter dedik 2-0 bitti(yaktın beni gerrard).efendim yazdıklarımdan tutan ise gerrard'ın performansıyla torres'tir. torres gerçekten çok iyi oynadı inter defansını çok zorladı ve materazzi'yi oundan attırdı(gerçi haksız bir karardı).
marco materazzi'nin 30 dakikada 2 sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kalmayı başardığı maç.
liverpool'un inter'i eleyeceğini gösteren maç.
''haydi liverpool'' dediğimiz maçtır., eler inter'i bence.
inter milan'ın 2007-2008 sezonunda oynadığı resmi maçlardaki 2. mağlubiyetini aldığı maç. diğeri için;

(bkz: 19 eylül 2007 fenerbahçe inter milan maçı)

(#2939872)
inter in kendini avrupa'ya ispatlaması için italya daki rövanş maçında birşeyler yapması lazım. yoksa geçen seneki valencia rezilliğinden sonra bu sene de liverpool a elenmeleri, inter in sadece italya sınırları içinde futbol oynayabilen bir takım olduğu iddiasını kanıtlayacaktır.
son 10 dk.da 2 golle bulusan interin yenildigi mac. tebrikler liverpool!
rövanş maçını inter'in alacığına inandığım maç.
(bkz: #3030113)

lan arkadaş tüm italya'yı dize getirmişsiniz, beni göt etmek için mi yapıyorsunuz?

yahu ben de diğer insanlar gibi maçtan önce entry girip maçtan sonra, bakın bakın ben demiştim bkz'ı vermek istiyorum, ağlıycam ya.
yazık değil mi lan bana da? ulan ibne hakem, sen de muhteşem bir topmuşsun. işbirlikçi liverpool ajanlarına yardım ve yataklıktan sıkacam sana da, öaghh puuu(tespih sallama efekti)
gerard ın acayıp bı gol attıgı,ınter ın materazzısının bela actıgı maçtır.
80 dakika inter kale gibi savundu kendi sahasını. bunda 10 kişi kalmalarıda büyük etken ama, liverpool bu galibiyeti oyunuyla haketti.
zatımın materazzi oyundan atılmadan 5 dakika önce ulan bu mancini bu kazmayı niye oynatmış ki* dediği ve 5 dakika sonra cevabını aldığı maç olmuştur. **
liverpool un turu geçmeyi garantilediği maçtır.
bu lig de kendimi iyi hissediyorum diyen liverpoolun kasa kasa da olsa yendiği maçtır. materazzi yerine cordoba kart göreydi 5 olurdu dediğimiz maç da olmuştur. cordoba sakatlandı 2 yediler. bir adama mı bakar bir koca savunma hattı..
inter ceza alanıın içinde oynanan cl maçıdır. maçı hakeden kazanmıştır.
(bkz: katenaçyonun *mına su kaçırmak)
çok hoş bir maç olmuştur. mücadele doludur. serttir. agresiftir. steven gerrard klasik bir pes golü atmıştır.

bunun yanında materazzi nin 7. dakikada yaptığpı faulden sonra bölgesine dönerkenki bir bakışı vardır. hakeme doğru koşarken yere bakaraktan kafa sallayan o sinsi bakışı. o bakışın ardından "materazzi nin bugün kırmızısı var" iddiası bendenize bir öğle yemeği kazandırmıştır. yemek daha alınmadan ertesi günkü sevilla maçında aynı arkadaşın "edu'nun kendi kalesine golü var" * demesi ile de durum eşitlenmiştir.*
(bkz: 20 subat 2008 fenerbahce sevilla maci)
(bkz: rıdvan dilmen e özenen gençlik)
steven gerrard ın vay anasını be gevur atıyor kardeşim türünde bir son dakika golü attığı maçtır.