bugün

Dizi başlığı varken ısrarla tarihli başlığa yazmak uluya özgü salaklıktır.

(bkz: 1899 dizisi) √
Bu kadar kişi höğğğğğ diye bahsettiğine göre siksen izlemem.

Ac milan'ın kuruluş tarihidir benim için. Galatasaray'dan sonraki takımım. Evde 3 tane galatasaray formam, 2 tane de milan formam var yani o derece severim.
Bu netflix'te yeni çekilen herhangi bir diziye başlamak çok saçma.
Dark'a başlamıştım yeni sezon gelene kadar ne olduğunu unuttum. Yeni sezon geldiğinde baştan izlemek zorunda kaldım. La casa de papel desen aynı. Vikinglerin yeni mahsül olanına basladım, ilk sezonu bitireli 10 ay oldu hiç bi şey hatırlamıyorum hala yeni sezon yok.
Buna da başliyim diyorum, dark kafasında bi dizi diyolar kesin unutcam yeni sezon gelene kadar amk.
insan azcık hızlı çeker şu sezonları. Neyse başliyim bari.
1 + 8 eşittir 9. O zaman 999. Ters çevir: 666. Büyük resim bu. Swh.
illa eşciselliği gözümüze sokacaklar. Netflix i birinden otlanmasam kesinlikle Disney alırdım. Ayrıca gereksiz zaman kaybı. Türk dizileri gibi. Boş.
umarım konuyu bir yerden matirx'e falan bağlarlar da 1. bölümün sonunda çalan Jefferson Airplane - White Rabbit şarkısını dünyada başka şarkı kalmamış gibi matrix 4 filminden feyz alıp kullanmalarının bir bahanesi olur...
Çok olumsuz yorum yapan olsa da başladım. Bitirmeye de kararlıyım.
vakıfbank like card netflix indirimi bitmek üzereyken şu aralar deli gibi sardığım bu diziyi bitirmek en öncelikli hedefim.
Ben daha black mirror'a yeni başladım aq bu diziyi 10 sene sonra falan izlerim.
https://voca.ro/12PNeRRLiLQG
ilk sezon bir gizem yapalım akabinde 2.sezona başlamadan birkaç ayımız olur biraz daha gizem katarız sonrasında da 3.sezonu final sezonu yapar orda da sıçarız mantığıyla çekildiğini düşündüğüm ve konunun hiçbir yere bağlanmayacağına kanaat getirdiğim dizi.

Fakat gene de izliyorum. Neden ? Çünkü daha iyisini yapamıyorum. Sektörlerimiz farklı adamlarla. Neticede dizi yapımcısı değilim.

Bir de çok ciddiye almamak lazım bu tarz eğlendirici içerikleri. izle geç boş zamanlarını doldur dizisi. Hem Ortamlarda iki kelam edersiniz.
gaylığı normalleştirmeye çalışan bir yapım. Başrol oyuncusunun instagram hesabını incelerseniz ne bok olduğunu anlarsınız.
turk.net başvurumu yaptım. geçer geçmez listemdeki ilk film olacak. insan gibi izlemek istediğimden bekletiyorum.
erecto daha geçen diziye sallıyordun o yüzden bir kaç fikir daha alayım dedim. şimdi de güzel yazmışsın...
izle guzeldir.
diziye başlayıp başlamama konusunda yaşadığım kararsızlık sebebiyle yazarlardan fikir almak istediğim bir netflişk dizisidir. diziyi gömecek olanlar alternatif sunarlarsa sevinirim...
Dark’ın aynısı falan deyip saçmalamışlar. Olum siz dark’ı götünüzle mi izlediniz ya nasıl bu diziyle karşılaştırabiliyorsunuz.

Bokum gibi dizi. Hepsini izledim.
dark sevenler yumulsun. sevmeyenler varsa gitsin umbrella academy izlesin.
5 bölüm izledim çokta beğendiğim söylenemez. Diziden büyük bir beklentiniz olmasın. izlemeye bir şey yoksa izlenecek dizi türlerinden.

Dizeye devam edip etmemekte kararsızım..
fena değil izleniyor. müziklerini diziyle uyumlu bulmasam da çok beğendim. netflixin, hümeyranın şarkısını kullanarak yaptığı tanıtım çok hoşuma gitti ayrıca .
Listeye ekledim.

izleyince güzel bir yazı yazacağım.
dizi zaten yavaş ilerliyor, internet de yavaş olunca bayıyor adamı. turk.net'e geçene kadar ara verdim. başvurumu yaptım bile.
Sürpriz sona sahip dizi.
ikinci bölüm sonu itibariyle umduğumu bulamadım. bir bölüm daha şans vereceğim.
white rabbit her zaman takip edilmeli miymiş anlamış oluruz.
2 bölüm izledim içim kıyıldı bıraktım.
Bu karanlık çekimleri bir ben mi sevmiyorum? iç kararmasından diziye giremedim. inşallah ilk bölümün Sonunda satanist olmam.
yok bilader ben sevmedim birtek atmosferi için izlenir.
ama akmıyor dizi sevemedim.
dark gibi güzel bir dizi. beyin yakıyor biraz.
1899 aynı zamanda bir tarihtir.

1899 yılı mesela...
ac milan'ın kuruluş senesi.
(bkz: 1899 dizisi).
17 Kasım 2022’de Netflix Türkiye tarafından yayınlanan Netflix orijinal dizisidir. ilk sezonu toplam 8 bölümden oluşan dizi tarihi, korku ve drama türünde yer alıyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Emily Beecham, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, José Pimentão, Maciej Musiał, Mathilde Ollivier ve Jonas Bloquet gibi isimler yer alıyor.

Almanya ve ABD ortak yapımı olan dizi Almanya’nın Berlin kentinde çekildi. Dizi IMDb‘de ilk gününde 3 bine yakın kişi tarafından oylandı ve 9,1‘lik puana sahip oldu.

Dizinin konusu, Amerika’ya doğru yola çıkan ve bu yolculuk esnasında hayatları değişen Avrupalı göçmenlerin hikayesini konu ediyor. Avrupa’nın farklı bölgelerinden bir araya gelen insanların büyük umutlarla çıktıkları bu yolculukta onları türlü zorluklar bekler. Yeni yüzyıla ve kendilerini bekleyen yeni hayata yaklaşmakta olan insanlar, okyanusta sürüklenen bir göçmen botuyla karşılaşırlar. Bu beklenmedik durum onların hayatlarının değişmesine, korkunç bir kabusun içine sürüklenmelerine neden olur.

görsel

https://twitter.com/i/status/1592924829770223616
harp okulunu kazanmış mustafa kemal'in istanbul'a ilk geldiği yıl, selanik'ten bindiği vapurla çanakkale boğazını geçmiştir. 16 yıl sonra kazanılmasında emsalsiz katkıları olacak savaşın yaşanacağı sulardan yine 23 sene sonra kurtaracağı osmanlı başkentine varmıştır.
dark'ın yapımcılarının netflix için hazırlamaya başladığı yeni dizisinin ismiymiş ya da tarihiymiş.

konu itibariyle epey güzel duruyor.

https://m.mynet.com/dark-...-dizi-1899-magazin-205949
Küba'da ispanyol egemenliğinin sona erdiği, ilk kanser radyoterapisi yapıldığı, fiatın ilk arabasını ürettiği, ingiltere'nin osmanlı toprağı kuveytli işgal ettiği, yazar ve gazeteci peyami safa, türkiye'nin 12. genelkurmay başkanı ve 5. cumhurbaşkanı cevdet sunay ve 12. başbakan adnan menderes'in doğduğu yıl.
adnan menderes'in doğum yılı.
(bkz: black stocking)
Milan ve barcelona gibi 2 dünya devi takımın kurulduğu yıl.
Atatürk ün 18 yaşında olduğu yıldır.
yaşamanın insana çok şeyler kazandıracağı yıldır.

o yıllar gençlik yıllarım olsun isterdim.
Rivaldo nun formasındaki 1899-1999 ibaresinden hareketle, yanılmıyorsam Barcelona nın da kuruluş yılıdır.
çin'deki boxer ayaklanması'nın başladığı yıldır.
adnan menderes aydın'da doğdu.
(bkz: tsg 1899 hoffenheim)
19. yüzyılın son senesidir.
atatürk istanbul'da harp okuluna girdi.
fc barcelona, olympique marseille, werder bremen, ferencvaros ve rapid wien gibi takımların da kurulduğu senedir.
ac milan ın kuruluş tarihidir.