bugün

bu konuyu tam anlamak için,
BloombergHT kanalının 20 nisan sabah 8.30 yayınında açıl sezen ile gökhan şen 'in sunduğu, sabah raporu programını dinleyiniz lütfen, youtube yada podcast lerde var.
daha basit anlatım ile daha iyi anlayacaksınız konuyu.
aslında olmayan bir parayı var gibi gösterip yok ettiniz şimdi tekrar nerede diye soruyorsunuz. bla bla bla anca laf ebeliği.

yıllardır aynı terane bu tarz büyük açıklar vermesek şu an dolar 2 lira olması gerekiyordu 8 değil.

yaa birileri çok iyi yiyor ya da gerçekten cari açık katlanarak buralara geldi.
hayır, devlet işlerinde kullansalar açık açık söylerler değil mi?
128 milyar dolar ; ben aslında yoğum..

reis ilk başta para duruyor dediydi kasada dediydi. şimdi bu para aslında hiç olmadı diyor. yarın ne diyecek ? ancak allah bilir..
Konu kapanmış anlamayan kalmamıştır diye tahmin ediyorum..
Hani hazinede ve yastık altındaydı bir dedikleri diğerini tutmuyor. Ama hesap vermeleri güzel.
bırakın milyarı yakında 128 rakamını matematikten çıkartacaksınız.
bu 128 rakamını matematik de kullananı terörist fetöcü pkk vs kıl tüy ilan ettireceksiniz.
128 rakamını söyleyeni vatan haini diye hapse atacaklar.
bana da iki de bir 128 dedirtmeyin canım diye isyan edilen durum.

yakında böyle örnekleri yeniden yaşayacağız, böyle giderse.
1 liraya boş ayakkabı kutusu sattığı için gözaltına alınan mağaza sahibi Ş.I. 5 saat sonra serbest bırakıldı.
https://www.hurriyet.com....n-esnafa-gozalti-26029236
Son yapılan açıklamaya göre para buharlaşmamis ,yer değiştirmiş.askerde hırsızlık olmaz yer değiştirdi denir.birden aklıma geldi.
Para meşhur oldu.
görsel
görsel
https://128milyardolar.net/

Yeter artık, yastık altına altınları stok edip ikide bir 128 milyar dolar deyip durmayın.
Ne kadar nankör insansınız?

Büyük bir kısmı halka altın olarak ziynet eşyası olarak eşit bir şekilde (üzerine bir kez daha basarak eşit bir şekilde) dağıtılmıştır.
Altın da yurtdışından döviz ile alınıyor.
Buna göre merkez bankası kasasında olan paralar doğal olarak vatandaşın yastığının altında.

inanmayan akp genel başkan yardımcısı Nurettin Canikli ye sorsun.

https://mobile.twitter.co...tatus/1384283078692986883
Aslında böyle bir para hiç olmamış AKP bize yıllarca yalan döylemiş şöyle büyüdük böyle paramız var diye.

Bu para nerede diye sorulunca da saçmalıyorlar.

Hani bizim (bkz: milli gelirimiz) vardı hani 14 bin dolar kişi başı diye 4 yıldır kimse ses etmiyor niye 4 bin dolara düştü çünkü heyyyy cehape 4 bin dolar dörttttt.
Valla bende olmadigini biliyorm.
Deli para amk.

Değil sülalem en az 5 milyon kişinin sülalesi kurtulur.
O parayla ülkenin ihtiyacı olan tam kapanma yapılırdı.
bu parayla, türkiyede açlık sınırında yaşayan tüm evlere (TÜM diyorum), 6 yıl boyunca asgari ücret yardımı yapılabilirdi.

Hani yaklaşık 1 yıldır süren, herkesin belini büken, devletin kimseye yeterince destek sağlayamadığı, bu yüzden büyük acılar yaşanan pandemi sürecinin tam 6 katı uzunluğunda bir süre.
Ne var gece gece beni anıyor sunuz.
Alın size 128 milyar dolar.

(bkz: tam kapanma)
Nerede olduğu ve nerede kullanıldığı şeffaf şekilde açıklanmamış para.
Her akp’liden başka bir ses çıkıyor.
görsel
görsel
Muhalefet kaç zamandır bu paranın nerede kullanıldığı, nereye ne zaman aktarıldığı sorusunu soruyor bir cevap yok. Bir organize suç örgütü lideri s.p bir açıklama yapıyor aynı gün içerisinde içişleri bakanlığı cevap veriyor. Ben anlamıyorum birinin yahut sözünün muhatap alınması için vasfının biraz daha mı gayrimeşru olması gerekiyor?
(bkz: 128 000 000 000 dolar)
yıl 2021 mayıs
alt ligden Türkiye Süper Lige çıkan iki takım
adana plakası 1 , giresunspor plakası 28
davincinin gönyesi mi kaydı ne...