1. 1.
  türk halkını yemek yerken ikiz kulelerin yıkılmasını izlemeye sevk eden gün.
  evde, bir yerlerden mi gelmiştik hatırlamıyorum, yok yok sabah-öğle gibiydi. annem bana ve kardeşlerime gözleme hazırlıyordu. bizde kardeşlerimle hapır hupur o nefis gözlemeleri yiyorduk. sonra tüm televizyon kanalları bu olayı göstermeye başladı. hiç bilmediğimiz varlığından bile bihaber olduğumuz bu binalar meğer çok önemli ve ikizmiş. birinde küçük bir delik vardı, uçak mı ne çarpmış spiker öyle söylüyordu. sonra annemin biz daha fazla ıspanaklı yiyelim diye sucuklu, kaşarlı -tabi içinde küçük küçük kıyılmış domates ve salam da var- gözlemeleri üste ve az sayıda koyduğunu, alta ise otlu, çöplü bir sürü gözleme doldurduğunu fark ettim, ama annem mutfakta hala sucuklu, kaşarlı gözleme yapıyordu. bir koşu gidip almalıydım. kardeşlerden önce hızlı bir şekilde kalktım ve mutfağa yöneldim. işte oradaydılar 4-5 kadar kaşarları taşmış mis gibi gözleme hemen tabağı kaptım işte o an içeriden kardeşlerimin çığlık-haykırış karışımı *vay, çarptı be oğlum koca uçak girdi lan* bağırışlarını duymamla içeri koşmam bir olmuştu. gerçektende öyleydi; koca bir yolcu uçağı binaya dalmış ateşler, dumanlar çıkmıştı.
  ben biraz düşünmüş, çokça üzülmüştüm; ne, ne oluyor, niçin? sonra binadan atlayan, düşen insanlar... tabi gözlemeleri de kaptırmıştım. neydi bu? kim suçu kimin eseriydi bilmiyordum ama üzülmüştüm işte. bir aile fütursuzca yemek yerken orada olanları, ölenleri izliyorduk... buna kimin hakkı vardı ya da kim bu kadar cüretkardı bilmiyorum ama keşke ve iştelerle uzayan koca bir liste hala aklımda ve kalbinde.
  20 -4 ... tfcvbg
 2. 2.
  11 eylul 2001 salı..

  2 yolcu uçağı New York'taki ikiz Kuleler yani Dünya Ticaret Merkezi'ne,1 yolcu uçağı Washington D.C.'de Pentagon'a çarpıyor ve bir diğer uçak ise düşürülüyor. Olaylar kısa bir sürede terör saldırısı olarak nitelendiriliyor ve dünya suçluyu düşünürken ABD Usame Bin Ladin'in liderliğindeki El Kaide'nin yaptığını tespit ediliyor!!! Fakat el kaide üstlenmeyor bu saldırıyı zaten herhangi bir kanıtta yok..Hatta üstüne Japon Kızıl Ordu Örgütü üstleniyor fakat yine de suçlu El Kaide ilan ediliyor..

  Tabi bir de diğer yüzü var. Komplo teorilerine göre bu bir terör saldırsı değil ABD'nin düzenlediği bir planın başlangıç noktası idi. ikiz kulelere uçak çarptı hem de iki tane ama nasıl oluyordu da o dev binalar olduğu yerde yıkılıyordu,diğer hiç bir binaya zarar vermeden? Çünkü bir binayı yıkmak için uzun hesaplamalar ve ardından özenli bir çalışma gerekir ama rastgele ve zarar amaçlı bir saldırıda tesadüfe bakın ki ikiz kuleler olduğu yere usul usul yığılıyordu. Bir diğer nokta ise o gün Ticaret Merkezi'nde çalışan 400'e yakın israilli olmasına karşın hiç birinin o gün işe yetişememiş ya da gelmemiş olması. Oysa ki günlerden salı yani iş günü, her hangi bir bayram veya tatil günü de değil ve bildiğimiz gibi yahudiler işlerine sadıktır geç kalmazalar ama o gün ne hikmetse hiç bir israilli yahudi işine yetişemedi. bir diğer nokta Pentagon; Pentagon zaten tamamen bir soru işareti. ilk nokta uçağın çarptığına dair hiç bir görüntü yok,oysa ki o kadar önemli bir yerin güvenlik kameralarının olağanüstü olması ve hiçbir şeyi kaçırmaması gerekmiyor mu? ikinci nokta ise yolcu uçağı düşüyor ama binadaki hasar hiçte bir uçağın açtığı kadar büyük değil ve uçağa dair bir kalıntı yok. CiA'den habersiz ABD semalarında kuş uçmazken yolcu uçakları kaçırılıp dünyanın en önemli merkezlerinden birine ve ABD Savunma Bakanlığı'na çarpıyor. CNN ise bu saldırılar olurken haberi ABD saldırı altında olarak veriyor. Çektikleri Hollywood filmlerini çok fazla ciddiye almışlar ve bunları herkesin gözü önünde dünyaya uyguluyorlar. Tarih tekerrürden ibaret lafını doğrulumaya çalışıyordu belki de ABD, sonuçta bu tip senaryoları daha önce de görmüştük. Örneğin Maine saldırısı..Havana Limanı nda Maine adında bir ABD savaş gemisi batiyor. ABD Hükümeti ve basını bunun bir ispanyol sabotajı olduğunu iddia ediyor ve böylece 25 Nisan 1898 de ABD, ispanya ya karşı savaş ilan ediyor. Küba nın işgali ve ispanya nın yenilgisiyle biten bu savaş sonucunda tüm Karayipler ve Orta Amerika eline geçiyor.

  işte yukarda bu saldırıya dair gelişmiş bir komplo teorisinin ana hatlarını görüyoruz. Öyle ya da böyle bu olay oldu ve istenilen şekle sokuldu. peki sonrası?

  Sonrasının başlangıcı ise ABD'nin anında Afganistan'a karşı bir 10 yıllık savaş planı hazırlaması ile başlıyor -ne arada hazırlandığı belli olmayan bir plan-. Suçlu terör ilan ediliyor fakat savaş Afganistan'a açılıyor. Neden Afganistan suçluydu?

  Sudan'da insanlar ABD bombalarıyla ölüyor, Irak'ta özgürlük adı altında çocuklar katlediliyor, insanlar öldürülüyor daha öncesinde Saddam Hüseyin'in yaptığı Halepçe katliamının tetikçisi ve destekçisi oluyor Amerika, Filistin'de senelerdir huzur yok, şimdi bir de Lübnan ekleniyor bunlara ama suçlu her zaman dünyanın gözünde neden müslümanlar oluyor? 11 eylül'ün sonrası bir çok hayatın sonunun başlangıcı. cevaplanması gereken bir sürü soru, dinmesi gereken bir sürü gözyaşı.
  17 -2 ... katotoniq bocuq
 3. 3.
  altın ve döviz alım satımının durdugu gün.
  1 ... ya cok aciyo ama ya
 4. 4.
  Unutulamayası bir gün caniliğin günüde dene bilir..
  3 -3 ... etac
 5. 5.
  tarihin yönünü değiştiren bir olayın yasandığı gündür.bilinçli kişiler için buna şahit olmak klişe de olsa tarihe tanık olunduğunun hatırlanmasıdır..
  1 ... esteban
 6. 6.
  diyarbakırdaydım

  apo türkiye ye getirilmiş,terör 1994-95 göre durmuş sayılırdı. yaralar sarılıyordu.

  işyerinde ntv açınca ikiz kulelere uçak çarptığının haberi veriliyordu. ilk aklıma gelen: "keşke yıllarca terörden ne çektiğimizi anlamaları için bu lanet olay olmasaydı" oldu. sevmem etmem ama amerikalı da olsa insan insandır...
  3 -1 ... aabi
 7. 7.
  abd 'nin harakiri yaptığı gündür. *
  7 ... sadece uykum var
 8. 8.
  bu tarihte meydana gelen eyleme sevinen kişi, sivas katliamına sevinen kişi ile aynı olamaz, olmamalı. çelişkili olur, insanlık dışı olur. orada ne aydınlar öldü, ne para patronları ve onların uşakları geberdi, ne abd dostu arapların altınları yandı bitti kül oldu bilemezsin. belki de iki grubun ortak bir paydada birleşmesi denilebilir. sünniler ve aleviler. bu iki grubun neredeyse büyük bir kısmı abd emperyalizminin düşmanı. dünyanın sırtından beslenen büyük şeytanın yok ediliş sinyalleri diyor sunniler, aleviler de sol cenahtan devrimsel nitelikli yaklaşımlar gösteriyor. madımak otelinin önünde buluşuyor bu ikili...tam sarılıp kaynaşacaklarken; çekiliyor palalar satırlar silahlar! kan gövdeyi götürüyor! oh lan, ne la! bu daha iyi. zaten yakışmıyor bana hiç empatik, hoşgörülü, taraf entryler. yiyin lan birbirinizi!
  2 -2 ... benn
 9. 9.
  vay anasını altı yıl geçmiş günüdür.
  2 -1 ... sıpa
 10. 10.
  ortadoğudaki olayların bu güne gelmesine başlangıç olmuş tarihtir.
  3 ... maribaturu