1. 1.
  av sirasinda arkadasini yanlislikla vuran(galiba o vurmustu) .. abd savunma bakani .......
  ... heraclia
 2. 2.
  kendisine sorulan - avrupa birliğinin ırak savaşına karşı tutumunu dikkate almıyormusunuz sorusuna - aranızda avrupa birliği dışişleri bakanının telefonunu bilen varmı diye cevaplayıp avrupa birliğine 10 numara ayar vermiş yahudi asıllı amerikali politikacı. ayni zamanda george bush un iplerini elinde tutan iki kisiden biridir. bir digeri icin (bkz: dick cheney)
  2 ... giray
 3. 3.
  istifa ettiği an itibariyle açıklanan amerikan savunma bakanı.

  (bkz: uludag sözlük haber ajansı)
  ... çakan adam
 4. 4.
  yahudi asıllı olmayan amerikanın eski savunma bakanı. kendisi protestan ve ailesi alman kökenli amerikalıdır.
  ... kenjin
 5. 5.
  istifası adına, amerikan cbs kanalının yaptığı harika bir video:
  http://www.youtube.com/watch?v=c5P6MLiKEJI+
  1 ... lync
 6. 6.
  irak savasinin bas aktorlerinden biri
  ... skaradag99
 7. 7.
  warcraft karakterlerine benzeyen bi surata sahip, bush kuklasinin iplerini elinde tutanlardan biri.
  ... cemcuk
 8. 8.
  "chavez gidecek, demokrasi nato ile gelcek" demiş. chavez'in ve venezuela'nın özgür dünyanın önünde engel olduğunu soylemiş bu haddini bilmez, silah tüccarı. yine ağızlarına dolamışlar demokrasi ve özgürlük kelimelerini. bu kez venezuela'yı hedef almışlar, utanmadan el kaide ile chavez'i bir kefeye koymuş madrabazlar. ırak işgalınin fikir babası, Guantanamo ve ebu garip hapisanesi skandallarının baş sorumlusu utanmadan ve de sıkılmadan ağzına özgürlük ve demokrasi kelimelerini alıyor. ebu garip'te işlediğin insanlık suçlarının hesabını vereceksin bay rumsfeld.. guantanamo üssünde yapılanların hesabını vereceksin. ırak'ta ısrarla bulunduğnu iddia ettiğin nukleer silahları, nukleer tesisleri göstereceksin bay rumsfeld. aksi takdirde özgürlük kan kokulu ağzılarınıza hiç yakışmıyor bay rumsfeld.
  2 ... adini unutan adam
 9. 9.
  dünya tatlandırıcı pazarının %90'ının hakimi konumundaki eski savunma bakan...nassı yani demeyin, "savaş sadece silahla olmuyor"un net bir göstergesidir...
  (bkz: kimin eli kimin cebinde)
  1 ... balyancho
 10. 10.
  amerikan ve dünya yakın tarihinde tam bir "pislik"tir.

  soru:
  bugün amerika'nın baş düşman ilan ettiği kuzey kore'ye, 1970'li yılların sonlarında, ilk nükleer tesisi ve teknolojiyi satan amerikan şirketinin ceo'su kimdir?
  cevap: donald rumsfeld

  soru:
  başkan ronald reagan döneminde, iran-ırak savaşında işleri iyi gitmeyen ırak'a ve onun lideri saddam hüseyin'e, amerikan kongre üyelerinden oluşan bir destek ekibi gönderilir. bu ekip saddam tarafında bağdat'ta kabul edilir ve saddam'a "bir ihtiyacın, bir eksiğin var mı? ne istiyorsan söyle gönderelim" der. bu amerikan ekibinin başında kim vardır?
  cevap: donald rumsfeld

  komedi filmi gibi değil mi? ama hepsi gerçek. daha neler var neler.

  kaynak: "state of denial-bush at war" yazan: bob woodward (watergate olayını ortaya çıkaran adam)
  ... hommm