bugün

miami heat'in 107-97 kazandığı nba maçı. miami heat bu galibiyetle birlikte 34 galibiyet, 14 mağlubiyete geldi ve üst üste 5. galibiyetini aldı. los angeles lakers ise 24 galibiyet, 28 mağlubiyete geriledi.

miami heat'te lebron james 32 sayı ile oynayarak 5 maç üst üste 30 sayı barajını geçti ve miami heat tarihinde bunu başaran ilk oyuncu oldu. dwyane wade 30, mario chalmers 13 sayı üretti. los angeles lakers'te kobe bryant 28, earl clark da 18 sayı ile oynarken steve nash ve dwight howard 15'er sayı ile mücadele etti.

çeyrek skorları:

1. çeyrek: miami heat 25-26 los angeles lakers
2. çeyrek: miami heat 28-27 los angeles lakers
3. çeyrek: miami heat 25-20 los angeles lakers
4. çeyrek: miami heat 29-24 los angeles lakers
kobe'nin üst üste bu kadar kaybetmesine alışık değiliz lan biz. Kobe'nin yeterli olamadığı maç.
maçın sonunda wade tarafından lakers'a verilen "gelmeseniz de olurdu" mesajıyla güldürmüş maçtır. lebron yine coştu, o ayrı.
dwyane wade ve lebron james'in çılgın attığı maç. gerçekten çok iyiydiler, ilk yarı bekleneni veremese de miami, ikinci yarı wade ile lebron'un üstün performansı ile maçı da koparttılar. lakers'da kobe bryant'ta elinden gelenin en iyisini yaptı. zaten başka da iyi oynayan yoktu. miami maçı sonuna kadar hakederek koparttı, helal olsun. ama şu da bir gerçek ki insan lebron james'i izlemeye doyamıyor, hele o sımaçları yok mu? gerçekten kevin durant ile en sevdiğim oyuncu. yok böyle bir yetenek.
miami'nın çift haneli fark ile aldığı maçtır.
alt olan maç.

demek ki her zaman papaz pilav yemiyormuş, yattık yine yeniden arkadaş ya.**
lakers ın ilk 3 çeyrekte yaptığı 7 top kaybına son çeyrekte 8 ekleyerek kaderini belirlediği maç olmaktadır. kobe gerçekten iyi savaştı ama buradaki takım olma işini iyi başaran taraf miami oldu ve 1.22 kala 102-90 lık skor olayı bitirdiklerini gösteriyor.

lebron james in 32 sayı ile 5 maç üstüste 30 sayı barajını geçerek takım rekorunu kırdığı maçtır aynı zamanda.
wade ve lebron mükemmel oynuyorlar. kobesever bir insanım ama haklarını teslim etmek gerek. bu lakers'ın sorunlar bitecek gibi durmuyor ellaam.
ekleme: wade ne atsa girdi arkadaş.
bitime 4.30 kala 91-84 miami üstünlüğüyle devam eden maçtır. lebron ve wade toplamda 51 sayı ile şimdiye kadar iyiydiler, diğer tarafta kobe 20 sayı 8 asist ile takımını buraya kadar taşıdı, ona earl clark 18 sayı, steve nash 15 sayı ile destek verdi, dwight howard ise 13 sayıda devam ediyor. chris bosh ise 12 sayı 11 ribaunt ile görevini yerine getirmiş durumda diyebiliriz.

maçın hayal kırıklığı kanımca ray allen dır, sevdiği yerlerden az önce 2 üçlük kaçırdı, ki maçı bitirebilecek şutlardı. miami hata yapmazsa buradan maçı koparır diyorum.

edit: ben bunları yazarken battier bir üçlük gönderdi ve skor 100-90 oldu bitime 2.42 var, kobe bir taraftan yardırıyor çok keyifli maç oluyo gerçekten.
an ıtıbarıyle kaan ın ray allen ın son 28 şutundan 24ünü kaçırdığı yönde verdığı bılgı dehşet verıcı.
lakersın yıne tüm yükü kobe ye yüklemesı mıamının balıyla bırleşınce mıamıye gıdecek gıbı duran maçtır.
Miaminini çok şanslı olduğu maçtır,bu kadar şansta olmaz ki.
iki takimda mactan hic kopmamasinda mayaminin sansi etkilidir. ayrica kobe asist yapiyor surekli takimi uyandirmak icin elini tasin altina koymusa benziyor.
Kobe ile dwight ın sürtüşmesi biraz takımı etkilemiş gibi görünüyor. izleme fırsatı olanlara tavsiye edilir çok bomba bi düello bizi bekliyor son çeyrekte. go la
Lakers bu gece bana 2009-2010 yılını hatırlatıyor. Yoksa bir geri dönüş mü izliyoruz?
cnn türk'ün naklen yayınladığı basketbol karşılaşması. maç oldukça zevkli geçiyor. bir yanda kobe, diğer yanda lebron'u izlemek gerçekten büyük bir zevk diye düşünüyorum. öyle gözüküyor ki lakers bu maçı alabilir. çünkü onları daha istekli daha hırslı görüyorum şuana kadar. miami sahasında olmasına rağmen biraz durgun, sadece lebron birşeylere yapmaya çabalıyor. bakalım maç sonu neler olacak ama zevkli bir maç izlediğimizde bir gerçek.
howard'ın hiç etkili olamadığı maç. Nerde eski howard.
üst olmasına 100 sayı kalan maç.

şahsi görüşüm bu tür büyük maçlar üst oluyor, üst oynadım diye değil, izlenimlerime göre öyle oluyor demek istiyorum. ama tabii ki hiç bir şey belli değil, hayırlısı bakalım.*
üst bitebilecek olan maç.
ikinci periyot bitti durum 53 -53.
ilk yarısı 53-53 biten maç.
üst bitmeyecek olan maç.
reklam arasında oynanan maçtır. arkadaş ne kadar reklam girdi araya ya.
en bol yildizli karsilasmadir.
miami heat'in kazanacağı karşılaşmadır.