bugün

bu gece 22.30 da cnnturk den naklen yayınlanacak olan basketbol şöleni. lebron james ve kobe bryant ın yine kapışacağı, lakers da pau gasol un ayak sakatlığından dolayı oynayamayacağı, miami de grip salgınından etkilenen chris bosh, dwyane wade ve ray allen in durumlarının şüpheli olduğu maçtır. dwight howard ise miami pota altında dominasyon kuracağa benziyor, tabii pas alabilirse.

kanımca ilk karşılaşmayı deplasmanda 99-90 kazanan ve evinde sadece 3 maç kaybetmiş olan miami nin eksiklerine rağmen yine az bir farkla kazanacağı maçtır.
ezik miami'nin kaybedeceği maç.

Kobe ve dwight salacak kobrayı.
lebron james miami ye geldikten itibaren lakers ile oynanan 5 maçın 4 ünü miami kazanmasına rağmen, daha yapılmadan ezik sıfatının yanlış takıma kullanıldığı maçtır. kobra davası ise apayrı bir muamma...

kısaca iyi olanın kazanacağı maçtır ve miami kendi sahasında oldukça iyi...

25 aralık 2010 -> lakers 80 - heat 96
10 mart 2011 -> heat 94 - lakers 88
19 ocak 2012 -> heat 98 - lakers 87
4 mart 2012 -> lakers 93 - heat 83
17 ocak 2013 -> lakers 90 - heat 99
2 rüya takımının karşılaşmasıdır. Merakla bekliyoruz neler olacak. Tahminimce miami 96-92 kazanacak.
iddaa'nın sayı baremi olarak 205,5 açtığı maç.

(bkz: üst oynadım viskimi yudumluyorum)*
miami heat'in kazanacağı karşılaşmadır.
en bol yildizli karsilasmadir.
reklam arasında oynanan maçtır. arkadaş ne kadar reklam girdi araya ya.
üst bitmeyecek olan maç.
ilk yarısı 53-53 biten maç.
ikinci periyot bitti durum 53 -53.
üst bitebilecek olan maç.
üst olmasına 100 sayı kalan maç.

şahsi görüşüm bu tür büyük maçlar üst oluyor, üst oynadım diye değil, izlenimlerime göre öyle oluyor demek istiyorum. ama tabii ki hiç bir şey belli değil, hayırlısı bakalım.*
howard'ın hiç etkili olamadığı maç. Nerde eski howard.
cnn türk'ün naklen yayınladığı basketbol karşılaşması. maç oldukça zevkli geçiyor. bir yanda kobe, diğer yanda lebron'u izlemek gerçekten büyük bir zevk diye düşünüyorum. öyle gözüküyor ki lakers bu maçı alabilir. çünkü onları daha istekli daha hırslı görüyorum şuana kadar. miami sahasında olmasına rağmen biraz durgun, sadece lebron birşeylere yapmaya çabalıyor. bakalım maç sonu neler olacak ama zevkli bir maç izlediğimizde bir gerçek.
Lakers bu gece bana 2009-2010 yılını hatırlatıyor. Yoksa bir geri dönüş mü izliyoruz?
Kobe ile dwight ın sürtüşmesi biraz takımı etkilemiş gibi görünüyor. izleme fırsatı olanlara tavsiye edilir çok bomba bi düello bizi bekliyor son çeyrekte. go la
iki takimda mactan hic kopmamasinda mayaminin sansi etkilidir. ayrica kobe asist yapiyor surekli takimi uyandirmak icin elini tasin altina koymusa benziyor.
Miaminini çok şanslı olduğu maçtır,bu kadar şansta olmaz ki.
lakersın yıne tüm yükü kobe ye yüklemesı mıamının balıyla bırleşınce mıamıye gıdecek gıbı duran maçtır.
an ıtıbarıyle kaan ın ray allen ın son 28 şutundan 24ünü kaçırdığı yönde verdığı bılgı dehşet verıcı.
bitime 4.30 kala 91-84 miami üstünlüğüyle devam eden maçtır. lebron ve wade toplamda 51 sayı ile şimdiye kadar iyiydiler, diğer tarafta kobe 20 sayı 8 asist ile takımını buraya kadar taşıdı, ona earl clark 18 sayı, steve nash 15 sayı ile destek verdi, dwight howard ise 13 sayıda devam ediyor. chris bosh ise 12 sayı 11 ribaunt ile görevini yerine getirmiş durumda diyebiliriz.

maçın hayal kırıklığı kanımca ray allen dır, sevdiği yerlerden az önce 2 üçlük kaçırdı, ki maçı bitirebilecek şutlardı. miami hata yapmazsa buradan maçı koparır diyorum.

edit: ben bunları yazarken battier bir üçlük gönderdi ve skor 100-90 oldu bitime 2.42 var, kobe bir taraftan yardırıyor çok keyifli maç oluyo gerçekten.
wade ve lebron mükemmel oynuyorlar. kobesever bir insanım ama haklarını teslim etmek gerek. bu lakers'ın sorunlar bitecek gibi durmuyor ellaam.
ekleme: wade ne atsa girdi arkadaş.
lakers ın ilk 3 çeyrekte yaptığı 7 top kaybına son çeyrekte 8 ekleyerek kaderini belirlediği maç olmaktadır. kobe gerçekten iyi savaştı ama buradaki takım olma işini iyi başaran taraf miami oldu ve 1.22 kala 102-90 lık skor olayı bitirdiklerini gösteriyor.

lebron james in 32 sayı ile 5 maç üstüste 30 sayı barajını geçerek takım rekorunu kırdığı maçtır aynı zamanda.
alt olan maç.

demek ki her zaman papaz pilav yemiyormuş, yattık yine yeniden arkadaş ya.**