evim arabam olup da 1 milyon tl param olursa fena değil, aylık faizi iyi getirir. ama yine de o 1 milyon tl'yi dövize yatırmak daha akıllıca olur.

edit; başlık başa.
Çalışırsa maldır zaten. bok var aq çalışın ki birileri de sırtınızdan daha çok geçinsin. Çalışma olayını çıkaranın ta aq. Aq salağı.
Asla çalışmam diye düşünmek yanlış olur ama bu ülkeden kesin giderim demek en iyisidir. Yoksa çalışmayıp ömür boyu burada kalırım dersen büyük salaklık edersin.
Benim 1 milyon tl'm olsun işimi büyütürüm.

Tosun gibi yatıp göt büyütmek neden bu kadar ilginizi çekiyor anlayamıyorum. Eminim Bu kafadaki kişiler o 1 milyon tl'yi 1 yılda eritip yine birilerinin yanında ırgatlık yaparlar.
O 1 milyon lira 10 sene sonra 100 bin gibi olacağından saçma bir durum. 1 milyon lira ile tokiden 5 ev alınıp 1.000 liradan kiraya verirsen belki işe yarar. Neticede kiralar belli bir oranda her sene artıyor. Verirsin bir emlak danışmanına 5 bin lira bunun yüzde 20 sini danışman versen aylık 4 bir kalıyor. Tabi birde bunun vergisi var yıllık 60 bin lira yapar bunun vergisi ise 9 bin lira.

Yani evlerin tamamının dolu olması ile gelecek para bu.

Paranı faize yaptırsan yıllık bu kadar faiz anca gelir.
kendisine ait yeterli miktarda hiç parası olmamış, olsa da ev geçindirmemiş kişinin cehaletiyle ortaya atılmıştır. Bırakın bir milyon tl'yi 10 milyon bile bu ekonomide ömür boyu rahat yaşatmaz insanı. Çünkü tl değer kaybediyor, diğer ülkelerin parasının değeri yükselmiyor.
O kadar param olsa ev alıp kiraya veririm amk niye yiyip te eritiyim parayı.
1 milyon biter ki hemen. 10 yıl öncesinin lafıydı o. Şimdi 10 milyon desen belki şirin bi ilçede rahatça yaşarsın ama merkezlerde ev olmuş 2 milyon zaten, araba desen o biçim, dolar olmuş coni moni. Sen kaç milyar milyon, bırakın bu işleri. Zaten paradan anlamayan parayı 2 günde kepaze eder.
1 milyon TL para mı lan! 2.5 milyon TL ye arkadaşım yeni villa aldı. O eskinin bir lafı. 1 milyon TL si olan adam çalışır hem de başkasının işinde çalışır.
hazıra dağ dayanmaz kardeşim .
Bu mevla parayı asgari ücretli veya onun bir tık fazla kazananı görmesi zor. Eline geçince zekiyse ya da aynı kazancı gibi yaşayacaksa çok rahat yeter. Ham parayı bi zahmet harcamasın. Faiz mantıklı, ev almak mantıklı, paranın bir kişmını dövize yatırmak mantıklı.

Yetmez diyenler galiba yılda rahat 100k kazanıyorlar. Onlara tabi ki yetmez.
1 milyon para mı. Param cebimde çalışmaya devam ederim kendimi yormam. Şüphesiz Balıkesirli çalışır.
tek maçlara basa basa o parayı 1 ayda 10 milyon lira yapardım.

şakasına da olsa kafa yapımız bunun benzeri oldukça bize 1 milyon lira verilmez olm işte. 1 milyon lira zaten büyük para değil artık. biz hiç bir arada görmediğimiz ve göremeyeceğimiz için çok büyük para gibi geliyor ama cebindeki para ne kadar fazla ise harcaman da aynı derecede fazlalaşır kaçarı yok.
Dövize yatırmak mı?

Olm bu millet sikilmeye doymuyor ya.

Hala faiz, döviz, kira peşinde.
Bütün ekonomistler burada.

Zaten 1 milyon nakit, ev ve araba da çalışmadan oluyor.
işte bu yüzden yok.
1 milyona 1 daire biraz kötü yerde 2 daire alabiliyorsun. 1 milyon ömrün boyunca yatıracak para değil.
98 yaşında falansanız mantıklı. Bu paranın ömrünüzün sonuna kadar çalışmadan yetmesi için o yaşta olmanız lazım çünkü.
it gibi çalışmak zorundasınız o parayı korumak için.
--spoiler--
çalışırsa maldır zaten. bok var aq çalışın ki birileri de sırtınızdan daha çok geçinsin. çalışma olayını çıkaranın ta aq. aq salağı.
--spoiler--

bu tip ıslak ergen rüyalarını çok gördüm; ama başarabileni hiç görmedim.

konuya dönersek 1 milyon ile hayatınızın değişeceğini falan sanıp çalışmayacağınızı düşünüyorsanız siz zaten zengin olmayın. sorsak zenginlik ne diye, menüde fiyatlara bakmamak diyecek adamsınız.

fakir büyümüş, dargelirli yaşamışsınız, vizyon yok. büyük para da olsa değerlendiremezsiniz.
1 milyon TL çok büyük bir para değil. Bir noktada eriyecektir.

Asla çalışmayacağım demeniz için dolar olmalı o.
Neyse ki dolar kazanmıyoruz.

1 milyon size aylık 8-9 bin tl civarı bir faiz getirir, ana paranız durduğu yerde erir. Bir ev alayım derseniz 1 milyon civarı aldığınız ev 3500 tl ortalama kira getirir. 300 biner tl den 3 ev alsanız onlarda maksimum 3*1500 bin tl kira getirir.

Sözün özü, 1 milyon günümüzde görece büyük bir paradır, hiç yoktan iyidir ama hayat değiştirmez.
Anca istanbul'da orta seviye bir ev alıp oturursunuz aşağı.

Üzgünüm çocuklar, daha çok çalışmanız lazım.
150 bin Euro yani.
evet çalışmam ama kendimi geliştirmeye vaktim olur boş durmam zampara arkadaşlarım var ceplerine atarım 10 bin bana zamparalık öğretsinler ama en başta kodlama öğrenirim karı kız sonra.
Tl erirken 1 milyon 2 sene bile yetmeyebilir.
Valla 1 milyon + 2+1/3+1 ev verilirse neden olmasın.