1. 1.
  prof. dr. selçuk şirin tarafından başlatılan bir kampanya. https://1milyonkitap.com/ adresinde tüm detaylarından bahsediliyor. kabaca şöyle tarif edeyim. kampanyaya destek olmak için 75 lira karşılığında bir kitap seti satın alıyorsunuz. daha sonrasında elde edilen gelirle kitaba ihtiyacı olan ve kampanyaya talep kaydı oluşturan ailelere sırayla kitap yollanıyor.

  selçuk hoca bu kitap kampanyasının temelini ve hedefini çok güzel açıklıyor. diyor ki, her yıl türkiye'de 1 milyon 300 bin çocuk dünyaya geliyor. bu çocuklar iki gruba ayrılıyor. doğduğu anda evinde kitap olan, ailesi tarafından kitap okunan ve kitapla okul öncesinde tanışan %30'luk şanslı dilimdeki çocuklar daha geniş kelime dağarcığına sahip oluyor. kendini daha iyi ifade ediyor. okula başladığında adapte olması çok daha kolay oluyor. geri kalan %70'lik dilimdeki yaklaşık 1 milyon çocuk ise hayatlarında ilk kez okula başladıklarında kitapla tanışıyor. öğretmenlerini anlamakta ve okula adapte olmakta çok daha fazla zorluk çekiyor. ülkemizdeki eğitim skandalının kaynak noktası da tam olarak bu.

  benim kızım 5 yaşında. kütüphanesi şimdiden benim kütüphanemin 2 katı. envai çeşit alınan hediyeden hep en çok kitaplara seviniyor. akranı çocuklara göre çok daha düzgün bir türkçe'ye ve çok daha başarılı bir dil hakimiyetine sahip. selçuk hoca'nın söylediklerinin birebir ispatını kendi kızımda görüyorum. özetle çocuklar kitap okusun. aileleri onları daha bebekken kitapla tanıştırsın. kitap demek medeniyet demek. çocuklarımızı kitapla tanıştıralım.

  dilimin dönmediği ve daha fazla merak ettiğiniz tüm detaylar için;

  https://1milyonkitap.com/
  2 ... serdarsl06
 2. 2.
  bir kez de dördüncü cümleden sonrasını okuyun, dişimi kırayım amk!

  desteklenmesi gereken bir kampanya.
  -1 ... serdarsl06