bugün

o meşhur susurluk kazasındaki mercedes marka otomobilin plakası. plakadaki harfler tanıdık olsa gerek.
kripto sevenler için;

01,02,05,25,15,15,01,10 / 04,01,24,15,11

sevmeyenler için;

http://www.sodev.org.tr/A...Kasim/susurluk_kazasi.htm
MELTEM OTOMOTiV SANAYi VE TiC.LTD.ŞTi. adına kayıtlı plaka-araç.
(bkz: yerli plaka)
bunun bir diğer yakını için:
(bkz: 20 rc 721)
kazayı yapan aracın markası mercedes s600'dür. plakanın sonundaki 600 buradan gelmektedir. aracın plakasının abdullah catlı ile bir ilgisi yoktur. 06 plakadan da anlaşılacağı gibi araç milletvekili sedat bucak'a aittir.
mehmet özbay yani abdullah çatlının kaza yaptığı araçtır minim ki kaza değil suikasttir.
görsel
Mercedes s600 marka arac. 3 kasim 1996 aksam saat 19:30 civarinda balikesir susurluk ilcesi yakinlarinda 20 rc 721 plakali kamyona carpan arac. Mercedesin icinde polis muduru huseyin kocadag, donemin milletvekili sedat bucak, uzerinde mehmet ozbay sahte kimlikli abdullah catli, uzerinde melahat ozbay sahte kimlikli gonca us bulunmaktaydi. Sedat bucak haric hepsi kazada ölmustur. Kaza sonucu turkiyede polis,devlet,mafya iliskileri ortaya cikmistir.
görsel
Türkiyede bir dönemi kapatip yeni bir dönem açan kazaya karisan aracın plakasidir. Kaza degil bir proje oldugu ardindan gelen halk hareketinden bellidir. Normalda hava durumu için bile hem fikir olamayan turk halki bu kazadan sonra dış gudumlu medyanin yonlendirmesiyle gunlerce ve haftalarca ışıklarıni açıp kapattılar ve tencere tava tokatladilar. Akabinde gelen ilk secimlerde merkez sağ bitirildi. Dsp mhp ortakliginda yeni bir hukumet kuruldu. Onlarda beceremediler. ekonomide resmen sıçtılar. Yetmedi sivadilar. Kemal dervis geldi, güya kurtarmaya (yersen). Halk iyice bezmisti. Sonra ce-eee!! akp kuruldu. Kisa surede palazlandi ve ilk katildigi secimlerde tek basina iktidar olacak oyla hayatimiza 90dan giriş yapti. Geldigi gunden beri ulkenin butun fay hatlarina levye sokup kanirtti. Ordusunun vatansever subaylarini, ahbabi fetoye mama yapti. Yedirdi. Ulkenin amina koymak icin herseyi yaptilar.

Bu Golü bize kim atti bilin bakalim?
Ipucu; Hersey atlatilip tayyip bey basbakan olunca ilk dış ziyareti waşinton oldu. Buraya kadar normal. Sira disi olan, bu ilk ziyaretinde başkan puşt ile basina kapali, uzun bir gizli bir toplanti yapildi.
Neyse, plakaya dönecek olursak, karıştığı olay bir kaza degildi.
Ilk secimlerde Merkez sag partilerin dönemi kapanmistir. Bu olayin altinda kalip hepsi tarihe gomulmustur. Ikinci secimlerde koalisyon denen sacmalik uzun sure gelmemek uzere donemi kapanmistir. Pisirik muhalefetli, intikam sever iktidarli, Iki partili donemin temelleri atilmistir. Bu olayla. Devlet polis mafya iliskisinin boyle çarpicı bir sekilde ifsa edilmesi Donem kapatip yeni bir doneme geciste kullanilan bir malzemedir. ingridient yani.
Kamyonun ulkeye çarptigi ise tam olarak dogrudur.
Gece gece aklıma geldi, Allah rahmeti ile muamele etsin..