bugün

gelmiş geçmiş en büyük düşünür filozof.
her an karşısındakini ağlatabilecek potansiyele sahip insan...
bunun panik atağı vardır ayrıca oldukça yakışıklıdır,giysilerine inanılmaz itina gösterir,annesi gibi duran bir de sevgilisi bulunur.zamanında beşiktaş trübünlerinden hakarete maruz kalmıştır.fanatik fenerlidir.
asosyal olması sebebiyle en sempatik bulduğum ikinci bbg yarışmacısıdır.bir numero eraydır
beşiktaşlı taraftarların aleyhine güzel besteler yaptığı gıcık bir bbg modeli.
yarışmadan sonra bir spor programına 05 edi adıyla yorumcu olmuş, o sıralar galatasaray'ın fenerbahçe'den aldığı haim revivo'nun ilk maçında hat-trick yapması ve gollerden sonra takla atması üzerine;

- fenerbahçe bu herifi nasıl bırakır, sanki o taklaları bana attı!

diyerek yorumculuk hayatına ilk günden son vermiş kişi. medya şeysi.
sevgilisine 10000 dolarlık yüzük eşliğinde evlenme teklif edip kadını havalara uçurduktan bir hafta sonra ''evlenmesek olmaz mı ya ben vazgeçtim nasıl olsa beraber yaşıyoruz'' diyerek kıvırmış kişi.*
(bkz: bbg fatih)
2. nesil bbg yarışmacısı..
bbg adlı programda sürekli taktığı fenerbahçe şapkası yüzünden, beşiktaş taraftarlarından nasibini alan kişi. * * * * * *
Bbg'yi kazanan kişidir..05 Edi.. Bir sürü uyarı almasına rağmen programdan atılmamış, taksi sürerken makas yaptığı için ve evdeki agresif, ukala tavırlarıyla eleştirilmiştir.. Bayanlara "hadi uza!" diyen bir yapısı vardır...
(bkz: o6 büdü) "büdü", "ü ile"
evde anlaşabildiği tek kişi en büyük rakibesi hacer ile aşka doğru yelken açınca hem dayaktan kurtulmak,hemde hacer i daha rahat sindirebilmek için çocuğu göndermiştir.fenerbahçeli ve ermenilerden bolca oy toplamış,ödülü kapmıştır.ne yazıkki aynı artistliklerini dağ evinde yapamamıştır.yanılmıyorsam erberk ajans ta menken şu an kendisi.
(bkz: edward bozokluoğlu)
(bkz: 05 edi kedi eti yedi) tekerlemesiyle hatırladıgım balon.
son derece asabi bir kişilikti kendisi bbg2 evinin reyting toplayan fenerli fanatiği idi. bu kişiden sonra yarışma programlarına katılanların psikopat olma duygusu kabarmış ve öyle rant elde etme yarışına girmişlerdir.
bbg'den sonra spor yazarı olmuş şahsiyet.
Ermeniydi efendim bu beyefendi, şimdi yok ortalarda...
adı edward değildir, edvard'dır. hayatında önem verdiği üç şeyin takımı,kadını ve dini olduğunu söylemiştir. psikopat tiplere olan düşkünlüğümüzün kanıtıdır.
ekrana patlata patlata baktığı gözleriyle beni koltuğumda otururken dahi germeyi başarmıştı vakti zamanında. ne agresif adamdı ya rabbel alemin.
bbg hacerle tartismalari aklimda kalmis olan,izlerken gicik oldugum sahsiyet.lakin ramazanda butun arkadaslari oruclu diye o yemegi nasil gizli gizli yedigi de kameralara yansimisti,sevesim gelmisti birden.
bbg birincilerinden akılda kalan ender isimlerden biri. yarışmada çok sevilmesi ve ön plana çıkmasının sadece asabi olmasından kaynaklandığını düşünmüyorum, arada duygusal tavırları ile fenerbahçe aşkı ile çoğu kişinin sempatisini kazanmıştı. son dönemlerdeki ve ondan sonraki kişiler onu takliet etmeye çalıştı sinirli ters davranarak fakat hep eksik kaldılar. çünkü insanların ediyi sevmesinde ki ana nedenlerden biri tepkisini rahatlıkla ortaya koymasının yanında içten ve kimi zaman oldukça fazla duygusal davranışa sahip olmasıdır. asabi ve artist takılan karakterlere genelde sevmediğim halde edinin içtenliği ve bağıran çağıran bir tip olmasına rağmen cana yakın davranışları benim de onu desteklememi sağlamıştır. yarışmadan sonra bir süre tekstil işiyle uğraşmıştır ondan sonrasını ben de bilmiyorum. yolu açık olsun...
sürekli olarak masa örtüsü desenlerinde kareli gömlekler giyen bbg karakteri.

(bkz: 05 edi için iftar vakti)
eskilerin popüler aksesuarlarından kocaman fb yazılı şapkadan takardı.
civciv sesli zenci yarışmacıyla(ali miydi neydi adı) da karda top oynarken kavga etmişliği vardır, bu esnada zenci rakibinden gelen sesler yarangildir. orada neler oluyor tadında saçma salak bir programdı sanırsam.