bugün

zamanında spor yazarlığı yapmışlığı bile vardır.
O yıllarda yaşanan siyasi çalkantılari düşünün.
Ve popüler kültürü enjekte eden medya ve dıger argumanlar vardı hep.

Türkiye nın yaşadığı her kırılmada hep bir kultür erozyonu yaşamışız.
Barış manço nun bu konuyla alakali bir belgeseli yayınlamasına bile izin vermediler.
tarık'ı yenerek bbg'yi kazanmıştı. tek derdimiz buydu o senelerde.
ikinci sezon biri bizi gözetliyor yarışmasının galibi. sene 2002 idi sanırsam.

çok ve boş konuşması ile hafızalarda yerini almış hristiyan kişiliktir ayrıca.
Yaklaşık uç saattir garip bir şekilde bu adamı düşünüyorum. Geçmişte saglam bir bbg faniydim hep bunun hacerle kavga etmesini falan izlerdim. Kendisini sebebini bilmediğim bi şekilde desteklerdim. Ani çıkışları falan vardı kavgaciydi ama iyi kalpliydi izlediğim kadarıyla. Youtubedan tekrarlarina baktım da herifin tavrı tartışma şekli asabiyeti hafiften beni andiriyo belki ondan bu kadar kafama takıldı .
Ha bi de uğur boduru merak ediyorum o da aklimda uzun suredir. Çünkü işsizlik.
ne alakası varsa bir dönem bryan adams'a benzettiğim bbg yarışmacısı.
(bkz: puşt gülüşü)
(bkz: 05 müzeyyen)
civciv sesli zenci yarışmacıyla(ali miydi neydi adı) da karda top oynarken kavga etmişliği vardır, bu esnada zenci rakibinden gelen sesler yarangildir. orada neler oluyor tadında saçma salak bir programdı sanırsam.
eskilerin popüler aksesuarlarından kocaman fb yazılı şapkadan takardı.
sürekli olarak masa örtüsü desenlerinde kareli gömlekler giyen bbg karakteri.

(bkz: 05 edi için iftar vakti)
bbg birincilerinden akılda kalan ender isimlerden biri. yarışmada çok sevilmesi ve ön plana çıkmasının sadece asabi olmasından kaynaklandığını düşünmüyorum, arada duygusal tavırları ile fenerbahçe aşkı ile çoğu kişinin sempatisini kazanmıştı. son dönemlerdeki ve ondan sonraki kişiler onu takliet etmeye çalıştı sinirli ters davranarak fakat hep eksik kaldılar. çünkü insanların ediyi sevmesinde ki ana nedenlerden biri tepkisini rahatlıkla ortaya koymasının yanında içten ve kimi zaman oldukça fazla duygusal davranışa sahip olmasıdır. asabi ve artist takılan karakterlere genelde sevmediğim halde edinin içtenliği ve bağıran çağıran bir tip olmasına rağmen cana yakın davranışları benim de onu desteklememi sağlamıştır. yarışmadan sonra bir süre tekstil işiyle uğraşmıştır ondan sonrasını ben de bilmiyorum. yolu açık olsun...
bbg hacerle tartismalari aklimda kalmis olan,izlerken gicik oldugum sahsiyet.lakin ramazanda butun arkadaslari oruclu diye o yemegi nasil gizli gizli yedigi de kameralara yansimisti,sevesim gelmisti birden.
ekrana patlata patlata baktığı gözleriyle beni koltuğumda otururken dahi germeyi başarmıştı vakti zamanında. ne agresif adamdı ya rabbel alemin.
adı edward değildir, edvard'dır. hayatında önem verdiği üç şeyin takımı,kadını ve dini olduğunu söylemiştir. psikopat tiplere olan düşkünlüğümüzün kanıtıdır.
Ermeniydi efendim bu beyefendi, şimdi yok ortalarda...
bbg'den sonra spor yazarı olmuş şahsiyet.
son derece asabi bir kişilikti kendisi bbg2 evinin reyting toplayan fenerli fanatiği idi. bu kişiden sonra yarışma programlarına katılanların psikopat olma duygusu kabarmış ve öyle rant elde etme yarışına girmişlerdir.
(bkz: 05 edi kedi eti yedi) tekerlemesiyle hatırladıgım balon.
(bkz: edward bozokluoğlu)
evde anlaşabildiği tek kişi en büyük rakibesi hacer ile aşka doğru yelken açınca hem dayaktan kurtulmak,hemde hacer i daha rahat sindirebilmek için çocuğu göndermiştir.fenerbahçeli ve ermenilerden bolca oy toplamış,ödülü kapmıştır.ne yazıkki aynı artistliklerini dağ evinde yapamamıştır.yanılmıyorsam erberk ajans ta menken şu an kendisi.
(bkz: o6 büdü) "büdü", "ü ile"
Bbg'yi kazanan kişidir..05 Edi.. Bir sürü uyarı almasına rağmen programdan atılmamış, taksi sürerken makas yaptığı için ve evdeki agresif, ukala tavırlarıyla eleştirilmiştir.. Bayanlara "hadi uza!" diyen bir yapısı vardır...
bbg adlı programda sürekli taktığı fenerbahçe şapkası yüzünden, beşiktaş taraftarlarından nasibini alan kişi. * * * * * *
2. nesil bbg yarışmacısı..