bugün

pek bir aranan kalem ucu.
"0.5 ucu olan var mi? sesimi duyan var mi?"
ulan herkes 0.5 kullanirdi da kimse de fazladan bir 0.5 uc olmazdi, sanki canini, namusunu istiyoruz.
0 7 ucdan daha ince olan uçtur. çoğunluk 0.7 uç kullanırken nedense bana 0.5 uç daha bi iyi gelir.

edit: böyle bi' entry'yi kim iyi oylar ki?
büyümenin göstergelerinden biri. ilkokulda 0,9 ortaokulda 0,7 liseye geçmeden 0.5... sen artık bir yetişkinsin dostum.
nedendir bilinmez bi kutusunu bütün sene kullandığm uçtur.* *

(bkz: rotring)
0.5 mm² çapında 4 cm kadar uzun olabilen nesne..
en popüler uçtur. 0.35lerin çıkmasından sonra en ince uç olma özelliğini kaybetmişitr. ama hala sevilir ve devamlı aranır. *
genellikle kızların kullandığı bir uç çeşitidir. 0,7 ye göre daha dayanaksız olmaları yüzünden erkekler bu ucu fazla kullanmazlar.
sınav sabahları yanınızda 1 kutu taşımanız durumunda muhtemelen bitecek olan kalem ucudur. çok kişi kullanır ama kimse yanında taşımaz. otlanacak birisi bulunmaya çalışılır hep.
okul koridorlarında işittiğimiz bir kelimedir 0,5 ( OLUP DA VERMEYENE BASTIM )

1) abi geometriden 5 aldım ama maalesef 0,5
2) 0,5 beş ucu olan varmııı?
2b tombo olan cinsi makbuldur ancak ağızda en iyi tat bırakanı 2b mikrodur.
geometri derslerinde pek bir işe yarayan uç.
Sınıfta en az bulunan uç.*
kullanacağınız alan kısıtlı ama çok şey yazmak istiyorsanız en idela uçtur kendileri.
hevesle kaleme takıp ikide bir kırılmasıyla sizi hayal kırıklığına uratan uç. evet hayvanım.
kızlar kullanırken güzel gözüken lakin erkek kişi kullanmaya çalışınca çatır çutur kırılan bu yüzden tarafımca tercih edilmeyen uç türü. bi de bu uçların hb h gibi türleri vardır ki ben hiç bilmem. içlerinden biri şeffafa yakın gri yazar, kullananın aklına şaşarım.
genellikle erkeklerin kullandığı uç türü. en ince olanı olarak bilinir ilkokullarda. kullanıcıları daha savruk ve zeki tiplerdir. 07 kullananlar tarafından "ayyy nasıl kullanıyorsunuz şunu çıt çıt? hayatta dayanamam hıh" gibi tepkilere maruz kalırlar.
genelde kızların kullandığı uçtur. 0.5 narindir, kırılgandır ya o bakımdan*.
oss hazırlığı yapılırken göze saplanabilecek uç çeşididir.
* *
genelde en çok kullanılan uç olduğundan, üniversitede yanında uç taşımayan öğrencilerin ders aralarında aradığı yegane araç.
çıtkırıldım uçtur.
en çabuk kırılan uç olmasına karşın en çok tercih edileniydi. öyle ki 07 kullananlarla mesafeli olunur 09 kullananların yüzüne bile bakılmazdı.
en çok kullanılan, en ince uç.
bu kadar entry girilince kırıldı zannettim dememek için kendimi zor tutuyorum. hayır! gece gece böyle bir espirimsi, iğrenç şeye hayır!
0,3 ucun abisi 0,7 ucun kardesi olan kalem mermisi.
eksikliğini sürekli hissettiren, her sınıfta mutlaka geyiği dönen okul araç gereci.
ne zaman 0.5 uç varmı diye sorulsa ;
-0.7 var
ya da
-var ama evde
şeklinde iğrenç cevaplar verilen uçtur.