1. 1.
  çocukların bir yakalasalar linç edecekleri hayali kahraman.
  5 ... the kene
 2. 2.
  Her çocuğun öcüsü farklıdır.Kimi iskelettir,kimi şeytandır.Fakat büyük çoğunlukla öcüler büyük,kıllı mıllı,kurabiye canavarı tipinde hayal edilir ve dolapta ya da yatagın altında yaşarlar.
  1 ... goksunv
 3. 3.
  öcü, çok eski bir kadın örgütünün kısaltmasıdır. roma imparatorluğu döneminde çocuğuna söz dinletemeyen kadınlar gizli bir örgüt kurdular. yufka yüreklilikten çocuğuna ceza veremeyen anneler, çocuğu bu örgüte teslim ederdi. örgütün adı romulus'tu. birkaç "caydırıcı ceza"dan sonra anneler çocuklarını "seni romulus'a veririm ha!!" diyerek korkutmaya başladılar. işe yarayınca örgüt tüm dünyaya yayıldı ve kurulduğu her yerde farklı bir isimle anılır oldu. mesela arabistan'daki örgütün kod adı gulyabani, afrika'daki dunganga, amerika'daki ise kocaayak'tır. türk anneleri ise kod yerine kısaltma kullanmıştır: öcü, yani özel cezalandırma ünitesi. adından da anlaşılabileceği gibi öcü, daha büyük ve gizli bir anneler örgütünün sadece bir ünitesidir (örgütün ismi bilinmiyor). 15. yüzyıl sonlarında cezalandırma ünitesi kaldırılmıştır, ancak öcü, bir kelime olarak günümüze kadar gelmiştir. bahsi geçen, ismi bilinmeyen, gizli anneler örgütü ise halen faaliyetini sürdürmektedir. hamileliğin altıncı ayındaki tüm kadınlar bu çok gizli, katı kurallara sahip örgüte kabul edilmektedir. annenize sorarsanız bu olayı tabii ki yalanlayacaktır.
  *
  9 -2 ... gelberiyargelberi
 4. 4.
  çocukların korkulu rüyası ve gerçekte olmayan varlık. ancak o kadar inandırılır ki çocuk bunun varlığına , nasıl birşey acaba diye düşünüp durur. gariptir anneler bu öcü kelimesini genelde uzatarak söyler ve korkuyu ikiye katlarlar. bir de ses kalınlaşır tabi öğğğccüü geliğyooar dendiği vakit tabakta ne yemek kalır , ne az önceki uykusuzluk.
  1 ... bambu
 5. 5.
  bir tezahuratta kullanılan kelime:
  -tık tık tık..
  +kim o..
  -öcü..
  +ananın a.ı ankaragücü..

  (bkz: küfürlü tezahurat)
  (bkz: çarşı)
  2 ... festival1988
 6. 6.
  halk dilinde canavar, yaratık. soldan sağa 3 harf.
  ... like fire
 7. 7.
  (bkz: rte)
  3 ... gurbetci yazar
 8. 8.
  çocukların hayal güçlerinin gelişmesinde çok önemli bir yere sahip olan korku kahramanı.
  1 ... dort yaprakli maydonoz
 9. 9.
  gelmiş geçmiş en meşhur korku kahramanı.o şanı,şöhreti ondan sonra gelenler hep kıskanmışlardır.
  1 ... elissa
 10. 10.
  çocukları korkutmak için söylenir.
  1 ... recomax