dünyanın en zor işi bu olmalı. sevdiğin birşey olunca...
birakirsin ya da birakmazsin.sevdigin seyi neden birakiyosun ki? sevmiyosan birak.
Genelde sonuçsuz kalan çabalardır. Baslamamak en iyisidir. Hani diyorsun ya ben bırakırım o yüzden başladım. Nah bırakırsın.
findik fistik ve sakizla geçiştirmeye çalışmak...
(bkz: Allen carr)
bugünlerde içinde bulunduğum çaba, fakat ne ilginçse ağZımda winston light var. *
agresif olunduğu bir gerçek...
(bkz: nikotin ihtiyacını patlıcanla karşılamak) sayesinde bırakabilirsiniz.
1234727191937 kere denediğim olaydır fakat her defasında başarısız olduğum doğrudur iradeden daha çok stresli ortamdan uzak olunması gerekir. bunun bahaneyle ilgisi yoktur.
sigara bırakılmaz, sigaraya ara verilir.
işe yarayan çabalardır. kendinizi hasta ettikten sonra, hastalığınızın en doruk noktasında ateşler içerisinde yanarken yakacağınız tek dal, sizi sigaradan soğutmaya yetip artacaktır bile. bunu birkaç kez tekrarladığınız süreçte ise pekişecektir.
azaltarak birakmayi denemek sonrasında sigarayı biraktığını bile unutmak..
en son bırakma girişimimde sigaranın yokluğunu çerezle giderme gafletinde bulundum. sonra baktım ki çereze verdiğim para sigaraya verdiğim parayı geçiyor, bende çerezi bırakıp geri sigaraya başladım.
çerezle, sakızla, çayla çorbayla olacak iş değil.
Bir aydır her gün öğlenden sonraki ikiye kadar deniyorum deniyorum ama olmuyor arkadaşlar. Her gün bu gün son artık yok sigara falan diyorum ama diğer tarafım öyle bir teşvik ediyor ki çiğ çiğ yersin sigarayı.

Neyse bugün sanki bırakacakmışım gibi hissediyorum. Hadi bakalım.
bırakmak istemeyince gerçekten bırakılmıyor.
(bkz: ben)

bir ay ağzıma sürmedim, daha sonra ne oldu nasıl oldu bilmiyorum kendimi elimde sigarayla buldum.
gerçekten tiksinmeniz ve bırakmak için teşviğe ihtiyacınız var.
Umarim çabadan öteye gider. Zor olacağına inanmıyorum. Hayatımda 2 kez içtim ve cidden rezil. Hayat bunsuz çekilmez bahanelerini kabul etmiyorum.
Bırakamıyorum arkadaş. Bırakmakta istiyorum ama olmuyor bir süre sonra kötü oluyorum. Sanırım kendime yalan söylüyorum bırakmak istediğimi söyleyerek beynim inanıyor ancak bilinçaltım gereğini yapıyor.
direk kesik atılması ve çikolata desteğiyle sigara isteğinin bastırılması tavsiye olunur.
Sigarayı bırakmak hiç kolay değildir. Ama herseyde olduğu gibi bundada çaba önemlidir. Daha önce abartisiz 1000 kere birakmisimdir. Ama sunu farkettim her seferinde dayanma sürem daha da artıyor ve işin iyi yani şu. Suan içmiyorum ama istediğim zaman içip istediğim zaman icmeyebiliyorum.