bugün

nihayet plajlardaki şezlong mafyası bir can aldı.
ve malesef şezlong mafyası tarafından katledilen kişi bir polis.

sen vatanı korumak, asayişi sağlamak için kelle koltukta bütün yıl mücadele et, sonra izin döneminde tatile çık, uğruna can vermek için yemin ettiğin vatanının halka açık plajına şezlong koymuş orospu çocukları gelsin seni vurup öldürsün...

--spoiler--
Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Narlı Mahallesi’nin Mıhlı mevkiindeki plajda, tatil için istanbul’dan giden polis memuru ile işletmeci arasında çıkan şezlong tartışması silahlı çatışmaya dönüştü. Polis memuru Kadir Ozan Yüce öldü; işletmeci Yüksel Karabulut ve çevredeki bir kişi yaralandı.
http://www.diken.com.tr/s...-oldu-iki-kisi-yaralandi/
--spoiler--

bakın polis memurumuzu vuran şezlong mafyası da yaralanmış ve hastaneye götürülürken ambulansın yolunu kesip katili kaçırmaya çalışmışlar.

yani tam bir organize mafya hareketi bu.

şimdi kanuna göre tüm sahiller halka açıktır.
kimse tarafından sahiplenilemez, sahillere, plajlara girişte herhangi bir bedel alınamaz.

sahiller kiraya verilemez.

ama malesef tüm sahillerimiz bu tip şezlong mafyaları tarafından işgal edilmiş durumda.

ve işte bu yüzden bir polis memurumuz öldürüldü.
şimdi umarım devlet kanını yerde bırakmaz ve bu şezlong mafyaları ortadan kaldırılır.
devlet gücünü yitirince iş mafyaya düşer...fransa´da falan gerçekten bütün o sahiller halka açıktır- mafya falan da yoktur. türkiye´de ise- ben bundan 7 yıl önce falan fethiye´ye gitmiştim, orada da öyleydi. herşey para...hatta arka taraftaki şezlonglar daha ucuz falan...bi daa gitmedim oraya. ve bu yüzeye çıkanı hergün kavga çıkıyo öyle yerlerde...silah sıkılmıyo, ama sille tokat birbirlerini dövüyo insanlar, onlar tabii "haber değeri" olmadığı için duyulmuyo.

ölen polise allahtan rahmet dilerim...pisi pisine bir ölüm.
olay tam olarak şezlong yüzünden çıkmıyor. oranın belediye başkanının abisi kaçak büfe ve şezlong satışı yapmasından vatandaşların şikayeti üzerine mekan yıkılıyor ve mekan sahibi etrafa küfürler savurmasından dolayı polis olaya dahil olup adamı uyarınca olaylar gelişiyor.
Yaklaşık 4 yıl önce heybeliada denen yerde buna benzer bir tartışmayı da ben yaşadım burdan denize giremezsiniz dediler ben şezlong istemiyorum dememe rağmen biz yanımızda çocuklar olduğu için uzatmadık uzaklaştık. Ben devletin karasularına askeri bölge vs.. olmadığı müddetçe istediğim yerden girerim o şezlongun yanına da havlu serer yatarım kimse de bir şey diyemez zorluk çıkarırsa dur ihtarıma uymazsa havaya ateş de ederim bana silah çekerse ona da ateş ederim geberirse de zerre üzülmem bana bu rantçı, harami orospu çocuklarını savunmayın ülkenin her yeri böyle kan emicilerle dolmuş gitmiş polisin plaja silah getirmesini ve mülki sınırlar dışında kullanmasını sorguluyorsunuz her boku çok biliyorsunuz istediği şehirde taşır sana mı soracak nereye silah getirip getirmeyeceğini adama mesleğini mi öğretiyorsunuz.
Ne olursa olsun tatilde denize girmeye giderken yanında silahını niye götürdüğünü anlayamadığım polistir. Tatile vs giderken silahimi hicbir zaman yanıma almadım. Hicbisey olmazsa sahilde çalınma riski var.
terörü var ışid lisi var sapığı var mafyası var tinercisi var. ülkede bu kadar orospu çocuğu varken insan ister istemez beylik silahını yanında taşıyor. benim anam ağlayacağına onun anası ağlasın mantığı. kimse dememiş şezlongçuda silahın ne işi var diye.
barış hemen şimdi yazdıysa polis haklıdır okumaya bile gerek yok.
mafyaların, çetelerin ülkesinde sıradan bir olay.
iş kazası

bir taraf reyizin oy deposu, tapın lan bana dese, tapacak çok

diğer taraf reyizin gestapo kuvvetleri, askere sallayıp
kendilerinin reyizin has adamı olduğunu söyler.

öyleyse neymiş ? iş kazası.

amerika da ki, o meşhur plajların tamamı halka açıktır

kimse ben sarı reyizin adamıyım, tuttum ulan buraları diyemez

he çok manyaksa diyebilir ama tötüne gireni sayamaz.

polis de görevli değilken gidip silahını alıp

ateşlemeyi aklından bile geçiremez, bak aklından

bile geçiremez dedim.

böyle kekomançilerin, etrafında gurup yapmış 1.ci kekomançi

gurubuyla, 2.ci kekomançi gurubunun tokuşması

yani iş kazası.
Polis tatilde de olsa yasalarca görevi devam etmektedir. Silahını taşıyabilir. Bir olay olduğunda müdahale edebilir. Taşıması yasak olsaydı alamazdı zaten. Havaalanlarında silah bırakma işlemleri için özel noktalar var. Seyahat ettiğiniz şirket silahınız için bir bilet veriyor ve o noktaya götürüp silâhınızı teslim ediyorsunuz. Merminiz sayılıyor. Inişte aynı şekilde teslim ediyorlar.

Onun için ki boş yapmayın. Polise çok üzüldüm. Çok yazık olmuş. Bu şezlong mafyalarından herkese gına geldi. Devlet para almayacaksınız diyor bunlar hâlâ şezlong, şemsiye yerlestirme derdinde. Beach e giderseniz ayrı tabi. Oralardan 150 lira bir sezlonga vermek zorunda kalırsınız. Halk plajında ne alaka?
O insanların allah bin türlü belasını versin. Polisimiz şehit olmuştur.